Haber ve ToplumPolitika

Rusya'nın ulusal güvenlik için Askeri tehditleri. Milli güvenlik

Son olayların ışığında modern dünyada, daha ipler risk faktörlerini açıklamak için yükseltilmiş ve edilmektedir genel olarak Rusya'nın ulusal güvenliğine tüm askeri tehditleri. daha yaygın bu sorunu gidermek için, kavram başa başlamak gereklidir. dünyanın herhangi bir ulusal çıkarlar bugün Memnuniyet ülke kendi içindeki güçlerin yardımıyla nedeniyle dünya sahnesinde ülkelerin karşılıklı ve karşılıklı eylem etmektir. Böyle ilişkiler işbirliği ve çatışma eşiğinde - Aynı anda. Böylece, hayatta kalmak için ortak bir mücadele olarak bu durumu düşünebiliriz. Bu nedenle, öyle ya da böyle, ancak ülke hesabı karşılıklı çıkarlar dikkate almalıdır. Ancak, başka bir oyunun ya da bir devlet için bir ihmal kurallarına uyulmaması, en azından ekonomik açıdan Devletin güvenliğine veya bütünlüğü için bir tehdit olarak kabul edilebilir.

bir güvenlik tehdidi nedir

Böylece, Rusya'nın ulusal güvenlik askeri tehdit riski özgürlük, anayasal haklar, bölgesel değerler, düzeyi ve vatandaşlar, geliştirme, güvenlik ve devletin savunma yaşam kalitesinin doğrudan veya dolaylı uygulama olasılığı olarak tanımlanabilir.

Yerde Böyle çarpışmalar ulusal çıkarlarını karşılamak ve güvenlikle ilgili sorunlara ilk adımdır için. İşte kavramın yorumlanması, ama bu dayanarak, aşağıdakilere dikkat etmek gereklidir. ulusal çıkarlar tehdit yokluğunda kendisini sadece dolayı insan aktivitesi görünebilir, hangi tehlikeli değil, aynı zamanda doğal, insan yapımı ve doğal afetler olarak sınıflandırılabilir yok böyle, bu nedenle.

tehditlerin sınıflandırılması

düşünmeden önce Rusya Federasyonu'nun ulusal güvenlik güçlüdür ve beklemek gerekli olduğu tehlike tehditleri türlü anlamak nasıl.

potansiyel bir tehdit her zaman herhangi bir programın araştırma ve geliştirme sırasında kabul edilir. plan ve onun yöne rağmen, bu tür risklerin mutlaka hesaplanmalıdır. Aynı zamanda, mevcut tehditleri yeterli karşı tedbirler alma kriz anında özel sistemlerin tutulumu ve "kaldıraç" gerektirir. Çoğu zaman bu tür sorunların yatağı sadece potansiyel tehdit oluşturmaktadır. Kaynaklar belirli bir amaca ve coğrafi odaklanma ile ilgili olarak hedeflenebilir. İkincisi, sırayla, biz belirli bir örnek üzerinde daha ayrıntılı olarak ele alacağımız, sadece dış değil, aynı zamanda iç kaynaklar nedeniyle olabilir.

Rusya'nın ulusal güvenliğine İç tehditler

Şu anda, askeri güvenlikle ana tehditler aşağıda ayrılabilir:

 • Sosyal gerilimler toplumda en tehlikeli risklerden biri olabilir. en kısa sürede zengin ve fakir arasındaki uçurum, her an kırılabilir bu sözde bomba, kritik bir sınıra ulaşır. Bu toplum, fuhuş, alkolizm, uyuşturucu bağımlılığı, suç bileşeninde gerginliğinde bir artış anlamına gelmektedir.
 • Kaynak yönlendirme, bu örnek, petrol ve gazla, tabii ki, tüm eyalet için daha yüksek bir gelire sahip sağlar, ama aynı zamanda, bu konuda herhangi bir sürdürülebilir ve istikrarlı ekonomik büyüme ve konuşma gidemez dikkati çekiyor.
 • Farklı bölgeler arasındaki ekonomik büyüme boşluğu güçlendirilmesi. bir bölge diğer bağları kırılır daha iyi yaşıyor ve bu kesinlikle bölgeler arasında entegrasyonu için elverişli olmayan bir zamanda.
 • Rusya'da tüm toplumun Suç durum. genel istikrarsızlık ve ekonomik dalgalanmayı etkileyen son rant artışı ve bu genel popülasyonda görülebilir ve güç üstleri,. Böyle bir durumda, cari krizden ulusal ekonomiyi getirmek neredeyse imkansızdır.
 • Sorunları ekonomik büyüme için temel olarak, bilimsel ve teknik potansiyelinin bir azalma ile ilişkili. Aslında, Rusya Federasyonu ulusal güvenlik gerekli araştırma kapasitesi yoktur bu yüzden son yıllarda Rusya, yüksek teknoloji endüstrisine yeterli katkılarda olmasından dolayı yeterince ciddi bir tehdit etmektir.
 • Federal yapının temelinde faaliyet bireysel topraklarının Ayrılıkçı manzarası.
 • Son yıllarda sadece artan etnik ve etnik gerilimler.
 • Demografik kriz ve fiziksel sağlığının bozulması.

biz bölme her şeyden güvenlik tehditleri ele alırsak, bunların oldukça yakından ilgili olduğu açıktır. Eğer yaşarsanız bir sonraki tarih olurlar ve böylece zincirin yukarı olabilir. Tüm bu sorunların giderilmesi devlet korunmasını sağlamak amacıyla gereklidir. Ama iç tehditlere ilaveten, özel olarak dikkat ve dış edilmelidir.

Rusya'nın ulusal güvenliğine Dış tehditler

Dışarıdan sorunlara gelince, hepsi çok daha kolay ve eylemlerinin çoğu bir bütün olarak tüm ülkeyi etkilemiştir gibi onlar daha belirgin olduğu görülüyor. Bu risklerin arasında şunlardır:

 • Uluslararası terörizm.
 • Rusya rolünü azaltmak dünyanın siyasi dolayı (örneğin AGİT ve BM) uyumlu eylem hem bireysel devletler ve kuruluşlara ve ekonomik hayata.
 • Çin ve Japonya üzerinde Bölgesel genişleme.
 • NATO'nun askeri varlığında sürekli artış.
 • Rusya askeri güçlerin sınırları, özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde yakın konaklama.
 • Kitle imha silahlarının yaygın çoğalması.
 • Beyaz Rusya ve Ukrayna dahil BDT ülkeleri ile ilişkilerin bozulması.
 • ülkenin savunma potansiyel kriz.
 • askeri çatışmaların ve BDT ülkelerinin sınırlarına yakın sabit çıkması, canlı bir örneği Ukrayna'da kriz ve darbe 2013-2015 ,.
 • Çünkü bilgi savaşta büyük bir fon yatırım ülkelerin sayısının telekomünikasyon alanında pozisyonunun zayıflaması.
 • Rusya Federasyonu yabancı kuruluşlar, sözde casus ve etkinleştirilmesi beşinci köşe yazarları.

Böylece, iç ve dış tehditler mutlaka güvenlik kontrol altında olduğunu sağlamak için sürekli izlenmesini gerektirmektedir.

ABD tehditlerin tezahürü (Soğuk Savaş)

Aslında, sürekli olmuştur ABD adına düşmanca bir tavır göstermeye çalıştığından ve bu birçok gerçekler ve bu yan devam edecek böyle manevralar ile kanıtlanır. Bu sorunun siyasi çözüm Rusya Federasyonu ve ABD çıkarları tamamen farklı düzlemlerde olduğu gibi, buldu ve ne olup bittiğini anlamak mümkün görünmemektedir. Ama, zaten belirtildiği uzmanları olarak, Soğuk Savaş gerçekten bitti değil, ama sadece Rusya'da vurmaya yeni kuvvete kısa ara vermek zorunda kaldı.

Çok Doğu Avrupa ve tüm bu ilgi ABD'de son satranç Rok ışık tutabilir. CIA Amerika dışındaki 4 tabanına sahip olmasına rağmen, planlar yani Ukrayna'da Rusya ile yanındaki sınırına bir tane daha muhtemeldir.

bir bütün olarak Rusya başkanı veya devlete ülkedeki son durumu, vahiy veya saygısızlık Ukrayna yapısı, beceriksiz abartılı, yanlış ve her şey görünür bir öğe de görülebileceği gibi. CIA veritabanı açıksa, o zaman Amerika değil zaten yüksek eğer emin tonlarda, Rusya Federasyonu ile görüşme yapılması mümkün olacaktır. Böylece, Pilot sınırları, 40'tan fazla ülkede kendi düzenini kurmuş yüksek kurulan yapı, sahip olacaktır.

doğrudan bir tehdit olarak Ukrayna'da çatışma

teması "Kapıdaki Düşman" da değinen tabii ki Rusya'nın ulusal güvenlik askeri tehditleri Ukrayna'da çatışma, bu notta, dünyanın yetkili servisler sonra kritik hale gelmiştir dikkati çekiyor.

Böylece, Ukrayna'da üsleri inşası gerçekten değer, dünyadaki hükümetin planları en "demokratik" ülke (onu aynı göre) olduğunu varsayalım. Neden aslında olacak o gerekli olduğunu ve? Aslında, cevap bölgenin jeopolitik kontrolünde sadece yatıyor. Tabii ki, bu ülkede, ilk iş radikaller ve teröristler için özel eğitim merkezi amacıyla oluşturulacak sonradan onlar bozukluğu geri Rusya'ya gönderildikleri. Bu durumda biz ideolojik olarak 90'lı yılların başından itibaren tedavi edilen gençlerin bahsediyoruz. Şimdi, Sovyetler Birliği içinde dostça, kardeşçe yarıdan ve birleşik bir ülke bir kez neredeyse daha Rusya'ya ABD çöplüklere için düşman öldürmek öğrenmek gitmek için çok mutlu tüm kötülüklerin kökünü ve ana düşmanı düşünmektedir.

Radikaller ve terör örgütleri

terörizm ve radikalizm tehdidi bir sorun kontrol edilebilir değil. Bu kuruluşların başlıca görevi toplumda derece voltaj kaynaklı kaos, düzensizlik ve korku kötüleşen, ihtiyaç durumu ve gergin durumu sallamak etmektir.

Bildiğimiz gibi, doğrudan bir kanıt ABD endüstriyel ölçekte teröristleri, epey oluşturur, ama dünya topluluğu nedense hep (bilinmeyen nedenlerle) görmezden döner. Afganistan'da, bu El Kaide ve onun eylemleri SSCB karşı doğrudan amaçlanmıştır. Uykusunda ihtiyacı çöküşü ve ardından öldürüldü ve zaten fazladan ve gereksiz tanık olarak çifte CIA ajanı Usame bin Ladin sonra ancak medyada, o terörist №1 olarak beslendi.

Bugün dünyada görüyoruz Ne? Libya, Suriye, Ukrayna, ve sonra? Ve gelecek Rusya ve Amerika'nın bu LIH yardımcı olacaktır olacaktır. terörizm tehdidi ve bu yapıların karşı ateşli bir savaşçı kendisi kisvesi altında tehlikesini yaratan, temelde yalnızca bir "demokratik" bir devlet olduğunu Böylece, kesin olarak söyleyebiliriz.

NATO

NATO üssü tüm dünyayı doldurdu olmasına rağmen, Rusya ile doğrudan düşmanlıkların neredeyse ortadan kaldırılmıştır. Bu nedenle, bu bloktan Rusya'nın ulusal güvenlik askeri tehditlerine sıfıra yakındır. Bu tabii ki, Rus "nükleer yumruk" oynadığı son görevi değildir, gerçekleri çok gösterebilir ve bu şekilde. Hiç kimse ölüme gezegen mahkum istiyor ve Güney ve Doğu Cephesi açılması sadece bu yol açabilir. Rusya Federasyonu halen ekonomik abluka ve yaptırım dayanabilecek ise Tabii ki, bu birimin aktif katılım olasılığını dışlamaz, ancak yine olduğunu açılmaz ve militanlar teröristlerin hazırlanmasında yeraltı faaliyeti ve bölge aktarın. Ama, neyse, gibi dış askeri tehditler NATO, güvenli potansiyel olarak görülebilir

.

Ekonomik tehdit (yaptırımlar)

Böyle bir büyük, zengin ve güçlü bir ülke kasıtlı ekonomik etkileri muzdarip neden son olaylar sırasında, ben anlamak istiyorum? Dedikleri gibi aşağıda bir sorun, "sorun beklemiyorum geldi." Modern Rusya - ekonomisinin hammadde uzantısı, ancak sahibi olmadığınız ihracatta bahsediyoruz. yaptırımlar darbe tüm dünyanın silah olayla ilgisi olmasına, böylece planlı ve aşikar oldu. Arap ülkelerinden petrol fiyatlarındaki bu yapay azaltılması ve Avrupa'yı tanıtıldı kısıtlamalar. 20 yıl önce olduğu gibi modern Rus ekonomisi büyük ölçüde, vatandaşın ihtiyaçlarını göz ardı eder. Modern iş kendisi yetersiz üreten ve genellikle sadece kendi hammadde veya daha da kötüsü, ithal malları satmaktadır. Bu nedenle, vurgu en savunmasız ve hayati sanayiye yerleştirildi. O sadece çok geç görmek için, hamleyi öngörmek mümkün değildi sürece var, doğu pazarına üzerinde odaklanılması gerektiğini bir ivme olarak kabul edilmelidir?

Güncel tehditler

Tabii ki, terörizm - yakın gelecekte bakarsak Rus ulusal güvenlik için bir tehdit №1, ama bu sorun bir daha az değil daha az önemli ekleyebilir. Zaten 2015 yılından beri, Rusya Federasyonu doğal zenginlik "ölümüne" mücadele kalbine ulaşabilirler. merkezlilik istikrarsızlık büyümesini yeni güç merkezleri arasındaki rekabetin başladığı dünya yeniden çok kutuplu hale gelmiştir. Modern dünya en zor demografik, çevresel ve emtia dönemlerden biri haline giriyor. çok önemli bir oyuncu, çünkü onun içinde - bu durumda Rusya jeopolitik konuma. korku - Ve hiçbir askeri tehdit Rusya'da olduğu gibi, bir eşit olarak kabul edilmiştir yalnızca korkunç değil. Bu nedenle olursa olsun onun jeopolitik ve coğrafi konum veya tutulan, hepsi geri alınacaktır zayıflatmak için kaç deneme yapıldı. Ama nedeni çiğ yakıtın artış sürekli arttığını ve Rusya'nın henüz gelmedi ise petrol ve gaz, 2030 yılında ana enerji kaynaklarını kalır ve% 84 tahmin edilen oranda olacaktır. Tek tehlike Rusya şimdi ve sonra kendi sınırlarını değiştirme denemek 16 eyalette, üzerinde sınırları olmasıdır.

geleceği Tahmini

Tabii ki, Brüksel ve Washington ile Kremlin'in ilişkileri asla eskisi gibi olacak. Ve ulusal güvenlik durumu hakkında diyor NATO, ABD ulusal füze savunma sistemi, hükümet doktrinini yeniledi birçok eski Sovyet ülkelerinde kalıcı "renkli" devrimlerin ve Rusya'nın sınırları, tehdidine cevap olarak. Bütün ülke sağlıklı uyku ve geleceğinden endişe olamaz bu yüzden bu belgeye göre, muhalefet tepki olarak yakında takip edecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.