Yiyecek ve içecekŞaraplar ve alkollü içecekler

Mulled şarap nasıl pişirilir. Yeni Başlayanlar İçin Sırlar

Körfez şarap, genelde şarap ve baharatlardan oluşan özgün bir içecektir. Mükemmel derecede ısınan özelliklere ve anti-catarrhal etkisi olan bu hoş değil, ama kışın bile kullanışlıdır. Mulled şarap nasıl pişirilirse, bunu çözmeye çalışacağız.

Kural olarak,% 8.5 alkol içeren genç kırmızı şarap (hafif ve kuru) bu güzel ve hoş kokulu içeceği yapmak için kullanılır. Bağbozumu şaraplarının üretiminde kullanım buna değmez, zira bu, en azından içeceğine ruhunu koyan şarap üreticisine karşı saygılı bir tutum değildir. Mulled şarap almak için lezzetli lezzet göstergeleri ile ucuz bir şarap ve kaderi.

Mulled şarap nasıl pişirileceğini anlamak zor değildir. Sekiz porsiyon için ihtiyacınız olan şeyler:

  • 1 litre şarap;
  • 150 gr haşlanmış su;
  • 150 g şeker;
  • Baharatlar.

Baharatların listesi etkileyicidir. İhtiyaç duyacağınız bir içecek için: kakule, karanfil, safran, kişniş, tatlı biber (bezelye). Bütün baharatlar bütün olmalıdır, yani pişirmeden önce öğütülmemelidir. Bunun nedeni, kaynatılırken, öğütülmüş baharatların içeceğin içinde bulanıklık yaratması ve bunlardan kurtulmanın olanaksız olduğu gerçeğidir. Bal ve meyve dilimlerini tatlandırıcı olarak kullanmanız önerilir.

Toplanan şarapları turunçgil meyveleri ile nasıl pişireceğiniz konusunda ayrı konuşmaya değiyor: soyulması gerekiyor. Raf ömrünü uzatmak için, meyveler bir polimer film ile kaplanır. Yıkanamaz, ancak bileşenleri sağlık için son derece zararlıdır, bu nedenle basitçe kesilmelidir.

Yani maddeler toplanır. Doğruca mulledilmiş şarap nasıl pişirileceğini anlamak için kalır. İşlem baharatların suya konması ile başlar. Karışım kaynama noktasına getirilir, böylece su en çok zevk alır. Karışımı düşük sıcaklıkta en az 5 dakika kaynatın.

Daha sonra bir litre şarap kaynar suyla kaba dökülür ve şeker dökülür. Aynı zamanda bal, meyve gibi katkı maddeleri koyabilir veya bir limonun suyunu sıkabilirsiniz. Genel olarak, mulled şarap nasıl pişirileceği sorusunda fantezi tarafından önemli bir rol oynanır. Bu süreç, çeşitli deneyler için yabancı değildir.

Bir su, şarap ve baharat karışımı yaklaşık 60 ° C'ye ısıtılır; bu esnada ilk kabarcıklar ortaya çıkar ve yakın kaynama söz konusudur. Doğruca mulled şarap hazırlamak için soru, temel şey kaynar izin değil. Kaynatma sırasında şarap aktif olarak alkolden gider, buharlaşır. İçkinin hazırlığı tadı ile belirlenir.

Hazır içecek süzülür ve kupalara döküldü. Süngerin içinde süzgeçten sonra kalan meyve parçalarını eklemek kabul edilebilir.

Tüm önerileri doğru bir şekilde uyguladıysanız ve mulled şarap nasıl hazırlanırsa, kokulu bir içki alırsınız. Zengin bir tat çok baharat yakar ve ruhu ısıtır.

Diyelim ki siz kullandınız ve klasik tarife göre hazırlanan bir içeceği sevdiniz. Atalarımızı bastıran mulledilmiş şarap, tad nasıl pişirilir. Bunun için bir şişe kırmızı masa şarabı, bir bardak sade su, çorba kaşığı şeker, altı tane karanfil (çiçek değil) ve bir hindistan cevizi yeterlidir. Daha ileri hazırlık süreci önceki ile aynıdır.

Mulledilmiş şarap nasıl pişirileceğini açıklayan tüm tarifler sayılmaz. Baharat çeşitliliği, bu ucuz ama asil içeceğin tadını istediğiniz gibi değiştirebilmenizi sağlar. Avrupa ülkelerinde, mulled şarap soğuk mevsimde geleneksel bir içecek olarak kabul edilir. Halkımız sıcak bir battaniye ve bir fincan sıcak çay içeriyorsa, Avrupalılar baharatlarla bir bardak sıcak şarap tercih ediyor. Yararlı özelliklerde, ayırt edilecek hiçbir şey yoktur. İçki vücudu ısıtır ve hazırlanması bu amaçla yapılır. En bulutlu akşamı bile, herkesi ısıtabilir ve bu içecek eşliğinde yapılan bir sohbet, hoş bir rahatlama ve rahatlama hissi getirecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.