Haberler ve ToplumÇevre

Rusya'da en korkunç yerler: değerlendirme, derecelendirme, açıklamalar ve görüşler

Bilindik dünyamızda yaşadığımız için, bu gezegende panik korkusuna neden olan çok garip yerler ve orada meydana gelen olayların açıklanmasının imkânsızlığından şüphelenmiyoruz. Bunların arasında, Rusya'da en korkunç 5 yer var.

Krasnoyarsk Bölgesi'ndeki Chertovo mezarlığı

Birincisi Şeytan Mezarlığı tarafından işgal edilir. Tunguska meteorunun düşüşünün merkezine 400 km güneyinde, Ust-Kova'nın yakınında, Krasnoyarsk bölgesinde yer almaktadır . Ormanlar arasındaki düşük bir dağın tepesinde, herhangi bir bitki örtüsü olmaksızın, orta kısımda açılan çok garip bir açıklık var. 1908'de Tunguska meteorunun düşmesi sonucu kurulan bu tuhaf insan Chertovo Mezarlığı olarak adlandırılır ve "Rusya'daki Beş Baş난 Mekan" listesinde yer alır. Son 30 yılda hayatını ele geçirdi ya da 75 kişiden fazla kişinin unutulmasına neden oldu.

Şeytan Mezarlığı hakkında dünya, 1930'larda meydana gelen olayı anlatan dergide yayınlandıktan sonra 1983'te öğrendi. Bratsk'tan bir inek sürüsü Kova'ya sürülen kollektif çiftçiler iki kafalı bir sıkıntı buldular. Hayvanları ararken, sürücüler, köpeklerinden sonra, hiçbir şeyin büyüdüğü garip bir dairesel boşluğa çıktılar. Köpekler bir dakika boyunca oradaydılar, sonra çığlık ve sıkı kuyruklarla koşup kaçtılar. Bu olaydan sonra öldüler. Aşağıdaki resim şoförlere açıldı: Temizleme ortasında, ineklerin cesetleri görülüyordu; taiga hayvanlarının ve kuşların kemik yığınları. İnsanlar bu yerdeyken bir baş ağrısı ve açıklanamaz panik hissi yaşadıklarını belirtti. Çayırın üstündeki ağaçların dalları, sanki bir ateşten sonra yakılmış gibi. Hayvanlar buranın ateş gibi korkuyor.

Devil Mezarlığının kökeni teorisi

Rusya'daki en ürkütücü yerlerin listesinde yer alan böyle mistik bir yerin, yer altı taiga yangınlarının bir sonucu olarak oluşabileceği yönünde öneriler var. Tunguska platosu henüz geliştirilmemiş yakıt rezervlerinden zengindir. Ve orada yanacak birşey var: Büyük bir tencere tavası benzeri "sıcak bir yağmur oluğu" oluşturabilecek büyük kömür tozu. Isı azalması ve yağmur yağmasıyla birlikte, yangın muhtemelen kendi kendine öldü ve bahar aylarında, otlak otu ile büyümüştü. Ve şimdi onu bulmak için bir yol yok. Bu tür korkunç olayların neden bu yerlerde gerçekleştiği yalnızca garip: izler ve ölümler, izler, baş ağrısı, açıklanamaz korku.

Hayvanlar neden öldü?

Belki de bunun nedeni, yanma sırasında oluşan gazların ve diğer bileşiklerin salındığıydı. Hayvan ölümünün versiyonu da anlaşılabilir. Dünya'nın yakınında uzayda yeryüzünün değişken manyetik alanı nedeniyle, güçlü elektrik akımları ortaya çıkabilir. Bilindiği gibi kandan geçen elektrik akımının değerleri için belirli bir sınır vardır. Aşırı miktarı, "elektro koagülasyon" olarak adlandırılan kan pıhtılaşmasına neden olur ve kitlesel tromboz oluşumundan ölüme neden olur; Glade içindeki hayvanlar artmış kılcal dolaşımı doğrulayan kırmızıydı.

Gizemli glade bulunmuyor ve araştırmacılar böyle bir mistik yere gitmek için hayal, alınan verileri dikkatli bir şekilde işler.

Dyatlov'un trajik seferi

Rusya'daki beş en korkunç yer, Sverdlovsk bölgesinde bulunan Ölüler Dağı'dır . Oyların ikinci satırını alıyor. Adı 1959 olaylarından sonra verildi. 1 Şubat'ta Igor Dyatlov önderliğindeki 10 gencin bir sefer zirvesine çıkmaya başladı. Bir turist bacakları incindiğinden Vizhay köyünde kaldı, geriye kalan 9 kişi yükselişini sürdürdü, ancak tepeye gitmedi ve dağda bir gece kamp yaptı. Onlara sonradan gelenler yıllarca gizemli kaldı: Çıplak katılımcıların cesetleri keşfedildi. Adli tıp muayene belgelerine göre ölüm nedeninin dondurulması. Sadece 20 yaşındaki Lyudmila Dubinina'nın gözleri, üst dudağının yumuşak dokuları, dili yoktu. Kaburgalarda eşzamanlı hemorajilerle birlikte birden fazla bilateral kırık vardı. Çatlaklar yaşam boyunca elde edildi ve bir çadırda yatarken kızın göğsünde çok güçlü bir sıçrama sonucu ortaya çıkabilirdi.

Aynı yaralanmalar 37 yaşındaki Semen Zolotarev'de bulundu ve hayat boyu göğsüne büyük darbe aldı.

Çadır içten kesildi, sefer üyeleri onlarla sıcak kıyafetler almadı. Gençleri çadırın iç kısmını kesip, bir çıkışı olsaydı ve soyun içindeki dona atlarlarsa hâlâ gizemlidir. Ve neden çocuklar en önemli şeyi yapmadılar - ateş etmediler mi? Uzmanlar, ölülerin kıyafetlerinde artan bir radyasyon zemini buldular . Genç insanların davranışı, merkezi sinir sisteminin örgütsel işlevinin ihlali ve bilinç ihlaliyle açıklanabilir.

Rusya'nın en korkunç yerlerinden biri olan dağın eteklerinde, sadece Djatlov grubu değil, Birkaç daha sefere eve dönmedi ve geçti, 3 uçak düştü. Özellikle turistler tarafından sevilmeyen şey nedeniyle yer kötüleşti. Yıllar sonra orada anormallik belirtileri görülmedi ve bu bölgeyi ziyaret eden modern turistler garip bir şey fark etmediklerini söyledi.

Bearits Sırtında Şeytan'ın Denesi

Volgograd bölgesinde "Devil's Den" adı verilen bir yer var ve Rusya'nın en eğlenceli 5 yerinden biri. Burası derecelendirmemizin üçüncü satırını alıyor.

Medveditsa sırtında bir Devil's den var, çok sayıda yıldırım çekiyor ve aynı ağaçlardaki aynı ağaçlarda birkaç kez vurabilirler. Uzmanlar, 350 ya da daha fazla ağaç toplamış, kısmen ya da tamamen yorulmuştur; Bazı eski muşlardan sadece kömürleşmiş kütükler vardı. Sırtın altında 8-20 metre derinlikte birçok kilometre tünelleri bilinmeyen kök salan. Savaşın başında patladılar.

Yerel sakinler, burayı ziyaret etmekten korktuklarını söylüyor.

Volgograd anomalisi hakkındaki söylentiler

Oyların üçüncü basamağı Volgograd anomalisidir. Söylentilere göre, yöre sakinleri arasında yaygın olarak bulunan UFO üsleri bulunur, çünkü bu bölgede birçok kişi tanımlanamayan çeşitli şekil ve gizemli ışık alanlarını izlemektedir. Zeminin dışından, olağandışı anahtarlar vurulur: bir yerde bir radyoaktif yay, diğerinde - damıtılmış sudur.

Sırtla bağlantılı inanılmaz söylentiler vardır: orman sakinleri hakkında, gömülü hazinelere sahip yer altı soygun geçitleri hakkında, keşfedilen gömüler hakkında; bunlardan birinde Lilliputianların gömüldüğü diğerinde dev iskeletler bulundu. Ayrıca gazetelerde, çardaki çukurun çapı yaklaşık on metrelik derinlikte yaklaşık bir yumruktan gelen çukura ilişkin yazdı. Menşei açıklanamamış durumda kalmıştır.

Buranın özelliği, yeraltı derinliklerini incelemek için bir fırsat sunmamasıdır: sismik dalgalar sadece karasal tabakaları geçmez. Gizemcilik hayranları, sırtın altında bir şey gizleyen bir ekranın olduğunu söylüyorlar. Yerin altındaki boşlukların varlığı, havuzun 80'li yıllarda aniden kurutulmasıyla gösterilir. Suyunun, dünyanın çatlaklarından derine indiği iddia ediliyor.

Medveditskaya Dağı ziyaretçileri, saatin orada durduğunu, bulutların anahatlarının alışılmadık şekillerde olduğunu, serapların ortaya çıktığını, insanların ve arabaların yere düştüğünü ve sahada gizemli ışıklar dolaştığını iddia etti. Bu alanın anormalliklerine verilen cevaplar soruların çok altındadır.

Hayalet Köyü Kadıkçan

Rusya'da insanlar tarafından terk edilmiş en ürpertici yerler ... Bu devasa ülkenin topraklarında birçoğu var. Bunlardan biri, Evenki dilinden yapılan çeviride "Ölüm Vadisi" anlamına gelen Kadykchan'dir. Terk edilmiş bir hayalet kasaba. Magadan bölgesinde bulunur ve Kolyma kamplarından birinin tutsakları tarafından yaptırılmıştır. Köyün inşası 1943 yılında 400 metre derinlikte kömür rezervinin bulunmasından kaynaklanıyordu. Arcagalinskaya CHPP, Magadan Bölgesi'nin üçte ikisini elektrikle sağladı. Nüfus sayımına göre, 2002'deki nüfus 875; Ocak 1986'da 10270 kişi oldu.

1996'daki patlamadan sonra, köy nüfusu maden ocağında hızla eriyip başlamıştı, bu nedenle onu kapatmaya karar verildi. Birkaç yıl sonra, yerel kazan tesisi çözüldü ve Kadykchan'de yaşamak imkansız hale geldi. Şimdi bu, terk edilmiş bir köy - "hayalet", ki Rusya'daki en ürkütücü terk edilmiş yerlerin listesinde yer alıyor. Evlerde son kiracıların gidişinde bir durum var: dolaplarda kitaplar, mobilyalar, garajlarda araba ve sinemaya yakın meydanda - sonunda kasaba halkı tarafından vuruldu - Lenin'in gövdesi. Kadıkchan, Rusya'daki en ürkütücü yerlerin listesine devam ediyor. Buraya gelen ziyaretçiler terk edilmiş şehrin son derece baskıcı bir izlenim bıraktığını söylüyor.

Yeşil Adanın Sırları

Bu adada bir sürü gizem var. Rostov-on-Don kentinde bulunuyor ve en inanılmaz söylentilerin konusu. Büyük Vatan Savaşı'ndan önce UFO'nun kendi topraklarında düştüğünü söylüyorlar. Başka bir uyarlamaya göre, Almanya'daki 30'lu yıllarda gelişen uçan tabaklarla aynı "uçan disklerden" biriydi. Düşen tanımlanamayan nesne herkes için ilgi çekiciydi: Rusları ve Almanları bu adayı yakalamaya çalışıyorlardı. Yeşil, anormal bir bölge olarak kabul ediliyor ve Rusya'daki en ürkütücü yerlerden biridir, çeşitli keşif gezileri arazisine inmiş, zayıf anomalileri ortaya çıkaran enstrümantal çalışmalar yürütülmüştür. Belki de kuzey-batı bölümünde bulunan ve anlaşılmaz bir amaçla kullanılan yeraltı yapılarıyla bağlantılıdırlar. Seferin katılımcıları, bilinmeyen kökenli adanın ses sinyallerini duydular.

Yeşil Ada Açıklanamayan Bir Etkinlik

Periyodik olarak Yeşil üzerinde açıklanamayan olaylar meydana gelir . Durumlardan biri küçük bir kızı olan genç bir evli çiftin geri kalanı. Yetişkinler yangınla meşgulken, kız kayboldu. Dikkatli araştırması hiçbir şey vermedi; Ebeveynler korkunç paniğe kapıldı. Beklenmedik bir şekilde, kız çadırda sessizce uykuda buldular, ki bunlar arama sürecinde defalarca incelendi. Altı yaşında bir çocuğun öyküsünden anlaşıldı ki, kıyıdaki çalılıklardaki siyah bir taş gördü ve sadece dokunarak uykuya daldı. Sonra ne oldu, küçük kız hatırlamıyordu, ama çadırın kendine geri dönmediğinden emin oldu. Bu gizemli taşı bulmak için girişimler başarısızdı, ancak bu şaşırtıcı değil, çünkü ada yoğun bir şekilde bitki örtüsü ile kaplıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.