FormasyonOkullar ve üniversiteler

Rusya Federasyonu aile hukuku sistemi

aile ilişkilerinin düzenlenmesinde devletin faiz ülke babalık, annelik, çocukluk ve ailesinin desteği ile sağlandığı göre, Anayasanın 7 nci ifade edilir. Şu anda, bu alandaki mevcut sorunların giderek daha önemli hale gelmektedir.

Sistem aile hukuku Rusya Federasyonu: tanımı

Sayıldı küre IC yapısal bileşenler olarak ifade edilmiştir, çeşitli kuruluş ve düzenlemelerin bir komplekstir. Bugüne kadar, 8 bölümden 21 bölüm, 171 maddenin mevcut kod. положения, регулирующие вопросы: Aile hukuku sistemi hükümleri yöneten içerir:

 1. Evlilik.
 2. Sorumluluklar ve eşlerin hakları saklıdır.
 3. Ebeveyn ilişkiler.
 4. Bakım yükümlülükleri.
 5. Ebeveyn bakımından yoksun küçüklerin eğitim Formlar.
 6. Yabancılar ve vatandaşlığı olmayanların kişilerin katılımı ile İlişkiler.

tarihsel bilgiler

на Руси существовала на основе традиций и обрядов. Rusya'da aile hukuku sistemi gelenek ve ritüeller temelinde var. özel yönetilen başka ilişkisi arasında oluşan. Номокан. aile hukuku sistemini düzeltir ilk yasa, - Nomokan olduğunu. Çoğunlukla laik kanunları ve Bizans imparatorlarının kararnameler katıldığı bir toplantıydı. Nomokan Hıristiyanlığın kabulünden sonra Rusya'da uygulanmıştır. Bu toplantı yorumlanması katıldı evlilik kavramına. закреплялась и в Своде 1551 г., а также Уложении 1648 года во времена правления Петра Первого, ключевыми положениями, регулирующими эту сферу, были Указы 1714 и 1722 гг. Aile hukuku sistemi giderilmiştir ve 1551 Yasasının yanı sıra Büyük Petro döneminde 1648 Kanununda, bu bölgeyi yöneten anahtar düzenlemeler kararnamelerin 1714 ve 1722 idi .. регулировалась Сводом законов. 19. yüzyılın sonları ise - 20. yüzyılın başlarında, aile hukuku sistemi bir dizi yasa ile düzenlenmiştir edildi. Bu hareket Ekim Devriminden önce temel bir haktır. 1917 Kararname çocuklar, sivil evlilik ve diğer eylemler tarihinde kabul edildi. 1918 yılında 22 Ekim'de ilk kodlanmış yasal kod onaylandı. Sivil durumu, evlilik, velayet yöneten yasaların oluşuyordu. 1926 yılından bu yana ülkede güncellenmiş kodu faaliyet göstermeye başlamıştır. İkinci Dünya Savaşı sırasında hamile kadınlar, bekar anneler ve geniş aileler için yardım güçlendirme amaçlı kararnameler onaylandı. Bu eylemler aynı zamanda ülkedeki aile kurumunun gelişimine özel katkı yapmış kadınlar için ödül kurdu. 1969 1996 yılları arasında, Kod tekrar güncellendi. 1 Mart 1996 itibaren o yeni IC onayı ile bağlantılı olarak güç kaybetti.

kavramının özgüllük

Şu anda, hangi sistem aile hukukuna tedavi edilir göre, çeşitli yaklaşımlar vardır. ей присущи определенные признаки. hukuk dalı olarak belli özelliklere sahiptir. Özellikle, karşılık gelen ilişkileri düzenleyen hükümlerin bir dizi oluşur. комплекс знаний о тех или иных явлениях, происходящих в сфере личных отношений между людьми. Buna ek olarak, aile hukuku sistemi - kişisel ilişkiler alanında ortaya çıkan çeşitli fenomenlerin hakkında bilgi kompleksi. Bugün birçok kurum, disiplin öğretilir, içinde mevcut mevzuatın çalışma, bu alandaki ilişkilerin düzenleme özellikleri.

konu

регулирует комплекс специфических отношений. Sistem aile hukuku Rusya Federasyonu'nun belirli ilişkilerin kümesini düzenler. Onlar bir adam ve evlenmek için bir kadın arasında oluşturulur. Bu arada, ne daha önce ne de şimdi hukuk aile kavramını kutsal kabul edilmez. terim farklı yorumlanır bugün Kodları oyunculuk. Bilimde, kavram hukuki ve sosyolojik önemine kabul edilir. İkinci durumda, aile küçüklerin eğitimi yapma, evlilik, medeni ilişki ve gerçek bir ilişkiye dayanan, vatandaşların Birliği denir. Bu ilişkiler ortak çıkarlar, yaşam, karşılıklı bakımı ile karakterizedir. Ailenin yasal tarafında akrabalık, evlilik, evlat edinme veya ebeveynlik alarak diğer formundan kaynaklanan ilişkili yükümlülükler ve haklar şunlardır bir grup insan gibi davranır.

sınıflandırma

14.05.1996 den p Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi №712. 3 yarı zamanlı, karmaşık ve basit aile kavramını gösterir. ikincisi ise çocuklarla veya onlarsız bir çift vardır. Karmaşık aile iki veya daha fazla çifttir. Örneğin, bir karı koca birinin ailesiyle yaşayan zaman. Tek ebeveynli aileler arasında, biri ile bir kural, bekar anneler, boşanmış ve dul, en az iki çocuk olarak.

katılımcılar ilişkiler

Aile üyeleri bu hukuk dalının tabi konuların ilişkilerin bileşimini analiz ederek belirlenebilir. Bunlar arasında:

 1. Evliliği Nüfus Müdürlüğü tescil edilmiştir eşleri.
 2. Çocuklar ve ebeveynler.
 3. Torunları ve dedesi / dedesi.
 4. Sisters, kardeşler ve diğer akrabalar.
 5. Adoptees ve üvey anne.
 6. Mütevelliler, veliler ve koğuşları.
 7. Benimsenen çocuklar ve ebeveynleri.
 8. Stepmothers, üvey babalar, stepdaughters ve atılacaktı.
 9. Gerçek öğretmenler ve onların öğrencileri.

kontrol özellikleri

. Aile hukuku sistemi genel ve özel düzenlemelere oluşmaktadır. Onlar evlilikte mal ve non-mülkiyet ilişkileri için de geçerlidir. Bu kişiler arasında sivil ilişkiye benzer birçok yönden bir etkileşim olduğunu belirtmekte fayda vardır. Aynı ve düzenlemenin bir yöntemdir. Bu arada, aile hukuku sistemi kurallarının, hangi ilişkinin ayrıntılarına ilişkin özelliklerin oluşur. Bu etkileşimlerin anahtar özellikleri arasında dikkat edilmelidir:

 1. Derivasyon Mülkiyet İlişkiler soyut evi.
 2. Özel bir konusu, bir bileşim. Katılımcılar bazı durumlar hariç, fiziksel kişiler, olduğu gibi. eğitim, sağlık ve benzeri diğer kurumlarda kalan çocuklara mütevelli / velilerin sorumlulukları, bu kurumların yönetim gerçekleştirdiğinde istisnadır.
 3. öznenin kişiliğe sahip ilişkisinin süreklilik. из положений, которые не допускают преемства обязанностей и юридических возможностей. aile hukuku T o sistem yedekleme görevlerini ve yasal seçenekler izin vermez hükümler içermektedir. Bu da bir kişiden diğerine geçmek anlamına gelir. Örneğin, bu geçerli olduğu bakım yükümlülüklerine. konu başka bir kişiye bunları çeviremezsiniz.
 4. Gratuitousness.
 5. ilişkilerin ortaya çıkması için devlet kayıt gerektiren yasal gerçeklerin, kullanılabilirliği.

Özelliklerin hepsi mutlak olarak görülebilir değil söylenir. Yine de, onlar bize aile hukuku alanındaki ilişkiler özgünlüğünü ifade için izin verir.

önemli faktör

распространяется только на отношения, основанные на официально зарегистрированном браке. Rusya'da aile hukuku sistemi sadece tescilli evlilik dayalı bir ilişki için de geçerlidir. Bir erkek ve bir kadın Sivil Sicil Dairesi'ne evliliklerini resmileştirdi değilse, onların mülkiyet etkileşimi Medeni Kanunu hükümlerine göre yürütülür. Örneğin, tüm edinilmiş varlıklar Evlilik evlilik mülkiyet olarak kabul edilir. ilişki kayıtlı değilse, mülk sahibi olarak direkt edinen veya kendileri dizayn biri olacak. Resmi eş It can sadece eşin rızası ile, noter, örneğin, evlilik sırasında emlak alımı, daha sonra (vb değişimi, satış,) bununla başka anlaşma yapmak, bilmeli.

kontrol metodu

Nedeniyle aile ilişkileri çoğunlukla kişisel olması nedeniyle, hükümet etkisi aşırı ve ilgi ve bireylerin haklarının bozukluklara neden olmamalıdır. Bu arada, yönetmelik yeterli zor oldu tarihinin durumlar vardır. Örneğin, Ağustos ayında Roma İmparatorluğu'nda, moral bozukluğu ve ahlaksızlık kavga, o evlilik ve çocuk sahibi girmeye, belli bir yaşa ulaşmış vatandaşların genel görevlerinden kurdu. Ancak bu durum uzun sürmedi. Günümüzde aile ilişkileri düzenleme yöntemi dispositive düşünülebilir. Bu aşağıdakilerden kaynaklanmaktadır. Çoğu durumda, aile ilişkileri konularında karşılıklı arzu görünür. Bu, özellikle, evlilik veya sonlandırılmasına, çocuk evlat edinme vb. Bununla birlikte, vatandaşların isteği dışında meydana ilişkileri vardır. Örneğin, nafaka, vb ebeveyn hak mahrumiyeti ve zorla ödeme anlamına gelir. Daha önce dispositive eylemleri tabi zorunlu hükümler, bugün düzenlenir sorunların çoğu. Özellikle, eşlerin evlilik sözleşmesi çıkarmaya ve ona kendi mülkiyet kaderini belirleme hakkını verilir. Aksi takdirde, konusu varlıkların üzerinde, birlikte, genel kuralları geçerli olacaktır. Bu arada, oranlar düzenlenir ve zorunlu hükümler vardır. Tüm bu kuralların İlk küçükler, engelli ve diğer dezavantajlı grupların çıkarlarını korumak.

ilkeler

Anahtar hükümler hangi aile hukuku sistemi, Anayasa'da kaydedilmektedir. Buna ek olarak, en önemli ilkeler 12.05.1996 dan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi №712 tarafından sabitlenir. Bunların arasında biz belirtmeliyim:

 1. Otonomi ve bunların gelişimine ilişkin kararlar ailenin bağımsızlığı.
 2. bakılmaksızın doğum sırasına ve yetiştirilir yerin çocuğun öncelikli çıkarları.
 3. ailelerin Eşitlik ve destek hakkının uygulanmasında onların üyeleri. Bu ilke sosyal statü, ikamet yeri, milliyet, vatandaşların dini inançların bakılmaksızın geçerlidir.
 4. kadınlar ve erkekler arasındaki eşitlik. Bu ilke sorumlulukların adil dağılımının sağlanması hedefleniyor.
 5. Bölgesel ve federal düzeyde aile hukuku alanında politika birlik.
 6. Hükümet ve eşler arasındaki ortaklık.
 7. yer değiştirme, savaş, afet, silahlı çatışma ile bağlantılı destitution ve yoksulluktan ailelerin koşulsuz korunmasına ilişkin yetki yükümlülükleri kabulü.
 8. Engelli akrabalar için kabul edilebilir bir hayat kalitesinin muhafaza amaçlı teminat sunumunda farklı yaklaşımın gerçekleştirilmesi.
 9. Aile hukuku alanında Kararlılık ve devlet politikası süreklilik.

önlemler

aile ilişkiler alanında devlet politikasının kilit hükümlerinin uygulanması endüstri standartlarına göre değil, aynı zamanda diğer yasalarla birlikte sadece gerçekleştirilir. Özellikle, TC iş işlevleri yerine getirirken küçükler ve hamile kadınlar için önlemler kurdu. Çocuk sahibi faydaları vatandaşlara alma prosedürü ve türlerini düzenleyen Sosyal Güvenlik kuralları. Örneğin, ödemeler aşağıdaki türlerde ayarlanır:

 1. Annelik.
 2. Prenatal dönemde erken döneminde kayıtlı kadınlara toplu fayda.
 3. Çocuk doğum için ödeme. Aynı anda atanır.
 4. tatil çocuğun Elkitabı 1.5 yıl (aylık bazda temin edilecektir) kadar önemsiyorum.
 5. Diğer ödemeler.

Sonuç

aile ilişkiler alanında ve şart altında federal yasalara uygun hariç, deneklerin haklarının herhangi bir kısıtlama olacak. Bu durumda, o ahlak, ilgi alanları, diğer aile üyelerinin sağlığı ve halkın dinlenme korunmasını sağlamak için gerekli olan ölçüde mümkündür. Örneğin, gebelik dönemi boyunca ve eşin doğum veya çocuk tarihinden itibaren bir yıl süreyle eşinin rızası olmadan boşanma dosyası olamaz. Böyle bir emir annelerin ve çocukların ilgi ve sağlığını korumaya yöneliktir. Ebeveyn haklarından mahrum küçük çocuğun bakımından görevlerini yerine getirmeyen vatandaşlar. Bu ve benzeri durumlarda, hükümet politikası Anayasa ve İngiltere'de ortaya konan teminat uygulanmasına yöneliktir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.