FormasyonDiller

Arjantin'in resmi dili. Arjantin'de hangi dil

herhangi bir ülkenin geçmişi etraflıca nüfusu tarafından konuşulan dillerin gelişim tarihinin yansıtıldığı. Bugün resmi Arjantin'de olduğunu ve başka hangi lehçeleri ve lehçeleri bu ülkede duyulabilir hangi dili öğrenecek. Bu tür bir bilgi kültürü ve şaşırtıcı bir Güney Amerika cumhuriyeti yaşayan insanların ruhuna daha yakın bir şekilde yardımcı olacaktır.

Arjantin: resmen bu ülkede konuşulan dil

Arjantinliler onlar, aslında, geminin türemiştir diye şaka. Avrupa'dan gelen göçmenlerin torunları, zamanında okyanusun yüzerek geçtim - Ve nüfusun% 90 olarak, kadar gerçek değil.

Arjantin'in nüfusu en az 40 dil ve lehçeyi konuşur. Ama, cumhuriyetin vatandaşlarının toplu ataları olmasına rağmen - bu geldi sadece İspanya'da değil, aynı zamanda İtalya, Almanya ve Fransa, İspanyol dan - Arjantin resmi dili. Onlar, buna göre, nüfusun (yaklaşık 33 milyon kişi) çoğunluğunu tutar. Ancak, cumhuriyetin 22 ilin her birinde kendine özgü aksanıyla konuşulmaktadır.

Bu arada, bu ülke İspanya, Kolombiya ve Meksika, İspanyolca konuşan insan sayısına sonra dördüncü sırada yer alıyor. Ancak, burada Arjantinliler "kastelzhano" diyorlar lehçesi sundu. Bu Napoliten lehçesi için telaffuz yaklaşan İspanyol ve İtalyan eşsiz bir karışımıdır.

Onlar Arjantin yerli nüfusun dillerini hissediyorsunuz nasıl

yerli dillerde Bugün Güney Amerika'nın nüfusunun sadece% 1'ini diyor. Arjantin Modern sakinleri, Aborijin torunları, Mapuche Pilagá Dili, Aymara, mokovi kullanmak, Toba, Chorote, tuelche, Guarani ve çeşitli lehçeleri.

Ve bazı lehçeleri şanssız drevneamerikanskim: ikisi zaten tamamen kayboldu - antik diller abilon ve pan ve diğer bazı onlar da unutulmak o ölümü ile yaşlı insanların sadece az sayıda, sahibi olduğunu. Örneğin, sadece altı kişi tarafından konuşulan dil 2000 Puelche dil ve Tehuelche itibariyle - 4 kişilik!

İspanyolca - Yerel dillerin Taşıyıcılar - Kızılderililer - yetkili organları ve devletin diğer sakinlerinin temsilcileri ile uğraşırken küçük kabileler halinde yaşayan ve anadillerini kullanarak, birbirleriyle konuşan ama. Ama gururlu Hint ve Metis torunları Arjantin tek resmi devlet dili iletişim kurmayı tercih.

Ne yazık ki, pek çok ülkede olduğu gibi, antik dilsel miras sürekli ama onun korunmasını etkilemez olabilir kültürel soykırım, muzdarip olduğu.

Diller ilk göçmenler

Avrupa'dan En erken yerleşimciler Cocoliche ve İspanyolca-İtalyanca, konuştu Creole. Bunlar zaman zarfları, çözelti, göçmen tüm yeni ve yeni akımları sayesinde daha iyi bir yaşam bulma umuduyla ülkeyi doldurur. Şimdi söyleme, ama bazen, bu doğrudur, Arjantinli tiyatroda eski dili kullanmaktadır.

Ve Modern argo sadece Cocoliche ödünç kelimelerin ve ifadelerin bazıları korunmuş.

Arjantin'de popüler İspanyolca ek olarak başka hangi dilleri,

Buenos Aires ve İtalyan ve Fransız ve Alman konuşma sokaklarında duyulabilir.

İtalyan - konuşmacılar ikinci en sayıdır Arjantin'in dil: o daha on beş milyon nüfusu tarafından kullanılır. Bu arada, bu ülkede resmi dil sayıda yabancı İtalyanca ile kulak karıştırmayın bir göz attım İtalya ve onların soyundan gelen göçmenlerin yardımı ile.

Oldukça ortak devletin ve Almanca olan (en az 1,8 milyon kişi tarafından kullanılır). Bu taşıyıcıların sayısı, üçüncü olarak kabul edilmektedir. Alman ve yerel İspanyolca karışımı - halk ile karışarak, Almanlar bir lehçesi "belgrandoych" yarattı.

Ortadoğu, İsrail, Lübnan ve Filistin'den gelen göçmenler sayesinde bir milyon kişi Levanten Arapça iletişim kurarlar.

dillerin Arjantin Listesi

Fazla sekiz bin kişi kechuansky Arjantin dili ve lehçeleri altı (onlar topraklarının yerli nüfusunu konuştu) iletişim kurmak için kullandı. Ayrıca, İspanyol alfabesinin temelinde geliştirilen kullanım yazma ve Quechua.

Nedeniyle devlet, ülkede yerleşmek isteyen yabancıların sürekli acele Rus Yidiş ve Çince yanı sıra Welsh ve Katalan lehçesiyle konuştuğu. Ukrayna Romen ve Bulgar konuşan Arjantin halkı vardır. Ancak, bunların sayısı ayarlı değil.

ülkede birlikte, Japonca Korece ve Kanton dilleri konuşan insanları getirerek göçmen toplulukları vardır.

Ve Güney Afrika'nın yerlileri pek çok lehçelerin Güney Amerika topraklarına getirdi.

Arjantin'de hangi dil dilbilimcilerin reddidir

"Lyunfardo" - Yukarıdaki ek olarak, Arjantinliler yaygın muhtemelen (sosyolekt sözde) sokak argo çeşitli isnat edilebilir İspanyolca, lehçesini kullanılmaktadır.

fakir işçi sınıfı mahallelerinden Bu olağanüstü sesler herhangi sokak dili gibi, ünlemler çok sayıda duruyor ve - politik doğruluk mutlak eksikliği. Rus benzer bir şeydir "saç kurutma makinesi." Yani, belki de Arjantinli dilbilimcilerin parçası İspanyolca bu suç türev lehçesini dikkate reddeder.

Modern Arjantinli dilinin oluşumu

Nedeniyle nüfus çok dili kullanarak gerçeğine klasik "Arjantin" İspanyol ve yerel Ukrayna ve Rusya, sınır bölgelerinde ve Rusça ve Ukraynaca dan konuşulduğu örnek, surzhik için, farklı yanı sıra seçkin. Birçok kelimeler, alışılmadık şaşırtıcı ve hatta eğlenceli görünebilir, ama yine de iletişim kurabilir.

kökten değerini değiştirirken dönüşler ve Arjantin modern dilin kelimeleri tek tek sayıda İtalyan ve Portekiz ve İngilizce'den ödünç şeyden almıştır. Ve, örneğin, Fransız gelen Arjantinli son hecede stresi kabul zorunluluk zamir. Ve buna rağmen, klasik İspanyolca bilen kişi, oldukça kolay yerel nüfus ile iletişim başladı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.