FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Roman "Suç ve Ceza" in Svidrigailov görüntüsü. Özelliği görüntü

roman Svidrigailov görüntü "suç ve ceza" bu makalede tartışılacaktır. (- Kız kardeşinin sinirli nişanlısı ilk) üründe Bu karakter ikinci manevi "çift" Rodion Raskolnikov olduğunu. roman "Suç ve Ceza" Image Luzhin ve Svidrigailov serbestlikle ilkesini birleştirir.

Harici olarak, biz karakteri görüşüne ilgilenen, bunlar "tencere yuvarlanmış." Rodion Ancak, Raskolnikov ve Svidrigailov arasında önemli iç farklılıklar vardır. İkinci yozlaşmış, kısır erkek. Onlara işlediği eylemlerin çoğu patolojik şehvet sonucunda yapılan gerçeğini saklamıyor. Svidrigailov görüntü yeni geliştirilen bir "suç ve ceza" diğer bir dizi özellik ile takviye edilebilir.

iyi ve kötü için Svidrigaïlov ilişki

Bu karakter ahlak dalga geçiyor. Svidrigailov Raskolnikov o olduğunu anlamış "günahkar adamı." Kararlar insanlar, özellikle kadınlar kahramanı, derinden alaycı vardır. iyi ve kötü eşit kayıtsız Svidrigailov. O (örneğin, Katerina Ivanovna ve Sonia çocuklara yardım) gibi herhangi bir neden ile, kötü yanı sıra iyi işler yapabilir. Svidrigailov ikiyüzlüler bu konuda konuştuğunu inanan, sözde "erdem" inanmıyor. Bu, onun görüşüne göre, yapılan bir teşebbüsten başkalarını ve kendini aldatmaya.

Raskolnikov ile Frank

Hatta bu durumda kasten açık sözlü Svidrigailov Raskolnikov, "Headers" ve "çıplak" (hikaye "Bobok" Dostoyevski ifadesi) için zevk, Rodion kendi biyografisinin en utanç verici gerçekler hakkında konuşurken. Örneğin, orada bir kumarbaz olduğunu ve onun "dayak" Marfa Petrovna pazarlık, gümüş 30 için bin. Pieces aldım, hem de nasıl aşk maceraları olduğunu söyler.

Aylaklıksa hangi kahraman hayatını

aşağıdaki gibi yeni geliştirilen bir "suç ve ceza" olarak Svidrigailov görüntü karakterize edilebilir: bir doğal mutlak tembellik sahiptir. aşağıdaki gibi karakterin kısa biyografi. süvari, sonra da St. Petersburg "Asmak" İki yıl görev Bu soylu, daha sonra Marfa Petrovna evli ve eşi köyde yaşıyordu. Onun için, yolsuzluk hayatın anlamını bir vekil olduğunu az çok gerçek bir şey, sadece kendisinin takdir bu dünyada, içinde. Svidrigailov şehvet niteliğine göre "sürekli" en az şey, sahip olduğunu söylüyor. Esas meslek - Bu karakter bozulmasına için. Svidrigailov bu olmadan, belki de intihar olacağını söylüyor. Böyle romanı "Suç ve Ceza" in Svidrigailov imajı hayatının ve eserlerinin kısa bir açıklamasıdır.

gizem Svidrigaïlov

Bu karakter - gizemli bir adam. O buffoonery rağmen çok kurnaz ve gizli ve çok akıllı. Svidrigailov Raskolnikov dünyada "değersiz" ve "Boş" kötü adam, Rodion yeni bir şey açabilirsiniz birisi gibi görünüyor. Arkady Ivanovich onlar kahramanı bazı açılardan benzer olduğunu söyledi. Ancak, ikinci aralarında ortak olduğu dikkate almaz. O, belki de çok kızgın sinsi ve aldatıcı olduğu gibi ek olarak, Svidrigailov ona tatsız oldu.

"Şeytani Halo" Svidrigailov

Birçok kahraman kötü bir aura ile çevrilidir korkunç cani gibi görünüyor. Onun kötü amelleri söylentiler bir sürü yürür. roman "Suç ve Ceza" in Svidrigailov görüntü çevreleyen insanlar için talihsizlik kaynağının sembolü haline geldi. Bu karakterin, aynı zamanda eşi Marfa Petrovna ölümünden sorumlu tutuluyor çünkü Dünya kovaladı. Korku ve Nefret Svidrigailov birçok kişi olduğunu. o "neredeyse ürpererek." Dunya diyor Hakkında karakteri görüntüsü bile, onun eğlence özel ve tavır "şeytani": bir maske "garip" bir kişi, gizemli davranış "tuhaflık" bağımlılık "uğrak" ve hile gibi.

Svidrigailov - Sıradan bir adam

Ama böyle korkunç bir görüntü Svidrigailov romanı olan "Suç ve Ceza". Özet işin (ve daha iyi - roman kendisi okuma) Bunu görmek için yardımcı olacaktır. "Şeytani" maske bir çok sıradan bir adam gizler. Svidrigailov doğal ve basit bir insan duyguları kurtulmak olamaz. Acıma, sevgi, ölüm korkusu tahmin etmek mümkündür. Karşılıklı orada olsaydı, hatta Dounia bu aşka Arkady Ivanovich onu manevi dönüşümüne katkıda bulunabilir dışında değildir. Bu kişi pişmanlık benzer hatta şeyler hissediyor. O kabuslar görüyor, geçmiş yaşamın hayaletler.

Svidrigailov ve Raskolnikov: Benzerlikler ve Farklılıklar

Bu Svidrigailov kendisi Rodion ile karşılaştırır tesadüf değil. Ayrıca O, suçlu olabileceğini inanmıyor Raskolnikov gibi ahlaken Rodion "zorla durdurma" bulabilmesi dejenere. Svidrigailov kısaca ölümü tekrar düşünür önce. O Rodion zamanla bir "büyük Rogue" haline ama şimdilik, inanıyor "de bunu yaşamak istiyoruz." Svidrigailov - kahraman intihar, suç yolun sonuna geliyor.

Bölücüler, böylece bunu önemli ölçüde farklıdır. Belirttiğimiz gibi yeni "Suç ve Ceza" karakter görüntüsü, sadece yüzeysel bir benzerlik vardır. Raskolnikov "Yeni bir hayata döndürülmesi." Porfiry Petrovich göre yapabiliyor

o yapmaz Rodion intihar hayat karakteri farklı bir görünümü olsa bile, anlamını yitirdi kanıtlıyor. O "çapraz" aracılığıyla çalışır halde Raskolnikov, ahlaki anlamda ölmedi. Rodion insan acı By ulaşamıyorlardır. Bu hasta öğrenci ve babası bir yangında Marmeladovs yardım kurtarma çocuklu, bulvarda kızla bölüm kanıtlıyor. Bu kasıtsız, spontan, ancak oldukça açıktır, "fedakarlık" Svidrigailov gelen temel farktır. Ama dünya görüşü fikirlere yakınlığı gerçeği onun "çiftler" (roman "Suç ve Ceza" in Luzhin ve Svidrigailov görüntüsü) yanlış yolda olduğunu doğrulamaktadır Rodion.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.