FormasyonÖykü

Reich - Bir ... Üçüncü Reich geçmişi (kısaca)

Üçüncü Reich - Mayıs 1945 Bahar 1933 kronolojik dönemde Almanya'nın gayri adıdır. Böyle bir kısa yaşamına rağmen, pek çok hala gizemi çözmek değil bırakarak geçen yüzyılın tarihinde önemli bir rol oynamıştır. kısaca o dönemde devletin kaderi en önemli aşamaları açıklamaya çalışalım. Hitler birçok Alman kalbini kazandı ve zihinlerini zehirleyerek, fikirleri ne hatırlamak, iktidara geldiğinde Elbette andan itibaren başlamalıdır. Ama savaş - Seçkin politikacı tek şey değildir. onu kanatları altında, o birçok seçkin bilim adamları toplayıp onlara çalışmak ve icat etme fırsatı verdi. Bu çözüm, Almanya en olağanüstü teknik cihazları almak için ülke hızla korkunç yıkım kurtarıldı hangi sayesinde sağladı.

adının kökeni

Alman yollarla çevrilmiş reich ifadesini Drittes "Üçüncü Reich". Ilginç bu tanım olduğunu farklı şekillerde Rusçaya çevrilmiş. dönem "Reich" bir "devlet" ve "imparatorluk" olarak yorumlanabilir, ama "güç" diye bir kavram en yakın olanı. Ama Alman dilinde, o mistik anlamda elde edebilirsiniz. Ona göre, Reich - bir "krallık". Bu kavramın yazarı Alman lider Arthur Moeller Van Den Bruck oldu.

Birinci ve İkinci Reich

Üçüncü Reich ... terim hemen her kişiye tanıdık. Ama birkaç devlet bu şekilde adlandırılan neden açıklayabilir. Neden üçüncü? Van den Broek bütün Alman halkı için bir sığınak olarak tasarlandı kelime bölünmez ulus, anlayacağı gerçeği. a - fikirleri, Birinci Reich göre Roma İmparatorluğu'nun Alman Ulusu'nun.

Hayatı 962 yılında başladı ve Napolyon onu neden yenilgi, bir sonucu olarak 1806 yılında kesildi. İkinci Reich kuralları bir dönemde, 1871 yılında oluşturulan Alman İmparatorluğu'nu denilen William I. Tarihçesi 1918 devriminden sonra sona erdi. Bu Kaiser Almanya denir. Ama Üçüncü Reich, Van den Bruka göre, Weimar Cumhuriyeti'nin zayıf halefi yapılabilir, ve mükemmel bir bütünlük olması gerekiyordu. Zaten bunun fikri Adolf Hitler aldı. Böylece, Almanya'nın tarihi, kısacası, sadece ardışık Reich sığacak.

Kısa tarihi

30-ler erken - geç 20 By. Küresel ekonomi Almanya'da olmak üzere sakat olan küresel krizin egemenliği altında idi. Bu ve 1934 yılında ilişkili başlamasıyla, Üçüncü Reich kaderi. Son derece ağırlaştırılmış siyasi durumun durumda. Aynı zamanda Nasyonal Sosyalist İşçi Partisi önemini artırmıştır. Temmuz 1932 seçimlerinde anda, oyların% 37'sini kazandı. Ancak, diğer parti aştı, henüz bu hükümeti kurmak için yeterli değildi bile.

Aşağıdaki seçim sonucu daha az (% 32) idi. Bütün bu yıl Başkan Hindenburg, hükümetin bir üyesi olmak için Hitler'i çağırdı yardımcısı Şansölye yerleştirmek istedi. Ancak, o sadece şansölye konumuna razı oldu. Sadece bir sonraki kış Hindenburg bu koşullara yenik. Ve 30 Ocak'ta Adolf Hitler Şansölye atandı.

Zaten Şubat ayında, Komünist Parti ve sert zulme karşı liderleri üyelerinin neredeyse yarısı tabi tutuldu, hangi başladı yasaklandı.

Hemen Reichstag çözülmüş ve Mart seçimlerinde geçen NDSAP kazandı. Yeni kurulan hükümet 23 Mart'ta Hitler'in hakkının olağanüstü bir güce onayladı, ilk toplantısında zaten.

Temmuz ayında, Nazi dışındaki tüm mevcut partilere yasaklandı. Ayrıca sendikalara çözülür ve bunun yerine bir Alman İşçi Cephesi kurdu. 1938 tutuklamalar başlangıcını ve Yahudilerin imha işaretlenmiş.

Hitler'in popülaritesi giderek büyüdü. Bu önemli bir rol propagandası ile oynanan: Kaiser Almanya ve zayıf Weimar Cumhuriyeti mahkum edildi ve hala Birinci Dünya Savaşında yenilgiye hatırladı. Ayrıca, Führer nedeniyle Büyük Buhran ve fark ekonomik gelişmenin sonunda artan popülaritesi oldu. Özellikle kayda değer bu dönemde bir ülke, alüminyum ve çelik gibi metal üretmek için öne almıştır gerçektir.

1938 yılında, Avusturya Reich katıldı ve ondan sonra 1939 yılında - ve Çekoslovakya. Ertesi yıl, Sovyetler Birliği ve Almanya'nın kafası saldırmazlık paktı imzaladı.

Dünya Savaşı ve Üçüncü Reich

Eylül 1939'da, Reich askerleri Polonya girdi. tepki olarak Fransa ve İngiltere, Almanya'ya savaş ilan etti. Reich önümüzdeki üç yıl içinde Avrupa ülkeleri yendi. Haziran 1941'de, Almanya, Sovyetler Birliği'ne saldırmasından arazisinin bir kısmını işgal etti.

fethedilen bölgelerde caydırıcı modu yüklü. Bu gerilla gruplarının ortaya çıkışını kışkırttı.

Temmuz 1944'te, bir darbe girişimine (daraltılmış) ve Hitler'in hayatına başarısız girişimi yapıldı. düzenlenen gizli gerilla grupları bahsedilmektedir.

May 7, 1945 koşulsuz eylemi imzalanan Almanya'nın teslim olması. 9 May düşmanlıkların sonu gündü. Ve 23 Mayıs Üçüncü Reich hükümeti tarafından tutuklandı.

Üçüncü Reich Devlet ve toprak yapısı

İmparatorluğun baş Başbakanı oldu. yürütme gücü hükümetin elinde yoğunlaştırılmıştır. yasama halk tarafından seçilir Imperial Diyet, oldu. Almanya sınırları içinde sadece Nasyonal Sosyalist İşçi Partisi çalışmasına izin verildi.

Üçüncü Reich ondört kara ve iki şehir bölündü.

Ülkeler genişleme sonucunda devlet dahildir ve çoğunlukla etnik Almanlar yaşamış olanlar Imperial Çember olarak buna dahil edildi. Onlar "reyhsgau" denilmiştir. Böylece, Avusturya yedi tür tarafa bölündü.

Kalan işgal toprakları üzerinde Reichskommisariat düzenledi. Beş tür oluşumların toplam dört tane daha planlı formu oluşturduk.

Üçüncü Reich Semboller

Hala birçok ülkede yasaklanmış bir gamalı haç, bir kırmızı bayrak - Belki de en ünlü ve tanıdık sembolü Üçüncü Reich karakterize. Bu arada, neredeyse tüm devlet niteliklerini tasvir edilmiştir. Özellikle soğuk Reich, silahı dikkate üniforma ve ulusal sembollerin özelliklerini alarak oluşturulduğunu ilginçtir. Diğer bir özelliği, genişleyen uçları olan demir geçiştir. arması bir gamalı haçı olan bir meşe çelengi olduğu pençesindeki, Kara Kartal görüntü kendisidir.

"Almanların Şarkısı"

Üçüncü Reich İlahi - bu Hitler'in başlangıcından önce neredeyse asırlık "Şarkı Almanların." Metnin yazarı Hoffmann von Fallersleben oldu. Müzikal eşlik yozef Gaydn yazdı. Üçüncü Reich İlahi şimdi birleşik Almanya'nın ana bileşimidir. İlginç bir şekilde, bizim günlerde "Almanların Şarkısı" Böyle gamalı haç gibi güçlü negatif ilişki, neden olmaz. Ancak, bu Üçüncü Reich askeri yürüyüşler için geçerli değildir.

Neyse, bunların bazıları. Örneğin, Horst Wessel yazılı kompozisyon, mart saldırı birlikleri ve marşı iktidar partisi oldu. Günümüzde Almanya ve Avusturya'da ceza mevzuatı tarafından yasaklanmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.