SağlıkTıp

Pulmicort inhalasyon. Akut KOAH ve astım kullanılmak için talimatlar

Sıcak sezonunun gelmesiyle, çiçekli bitkilerin bir dönem pozitif duygu ile birlikte, bu alerji ve muzdarip olanlar için sağlık sorunları bir sürü verir, astım. Bu solunum sorunları muzdarip insanlar, uyuşturucu Pulmicort inhalasyon alımını sürdürme bu nedenle içindir. Talimat bu şekilde ilacın kullanımını sağlar.

İlaç Pulmicort inhalasyon kullanımı

ana etkin madde - budesonid, bronşlarda enflamasyonu azaltır ve astım atağının semptomların şiddetini azaltır. İlacın etki mekanizması balgam inhalasyon kolayca bronş ve akciğer çalışma güçlendirilmesi ile ayrılabilir alt solunum yolu, oluşturulduktan sonra şekildedir. Bundan başka, Pulmicort soluma, detaylı bir şekilde farmakolojik etkisini açıklayan yönerge, bronş mukozasında ödemi azaltır. Uygulamanın süresi bu ilaca karşı arttırılmış yan etkiler ve hoşgörüyü neden olmaz.

Pulmicort ile inhalasyon tedavileri süresi doktorlarına başvurarak hastalığın şiddetine bağlı olarak, bir veya iki hafta arasındadır. Bazı olumlu etkisi 1-2 saat sonra, ilk tedaviden sonra elde edilir, ancak tam kaldırma alevlenme daha erken bir hafta sonra değil oluşur.

dozaj

İlaç Pulmicort inhalasyon olumsuz yan etkiler olmadan maksimum etkiyi elde etmek amacıyla, el ile tüm yaş gruplarında tedavisi için kesin doz sağlar. Sadece, bu talimatları uygulayın, ama periyodik cihaz birden fazla aile bireyini kullanır, özellikle yargılamaya dahil elemanları işleme nebulizatörü dezenfekte unutma gereklidir.

bir yetişkin akut uygulanabilir 1-2 mg / gün çıkarılması için. Daha sonra, başka bir işleme 0.5-4 mg / gün ile kullanır. Doğru doz hesaplanması hastalığına bağlı olarak hekim tarafından yapılır. koşul artmazsa, doz artırılabilir.

pediatride Pulmicort de kullanılır. Çocuk altı aylık yaşına geldiğinde bu kabul edilebilir. dozun orijinal boyut 0.25-0.5 mg / gün, ancak en fazla 1 mg / gündür. çocuğun daha sonraki muamele, inhalasyon için 0,25-2 mg / gün Pulmicort formülasyon kullanılarak gerçekleştirilir. Bu tıbbi ürün incelemeleri bunun yan etkileri vardır olarak tedavi doktorunuzla soglavsovyvatsya gereken tek olduğunu hatırlamakta yarar var, olumludur. Onlara inceleyelim.

yan etkiler

Genellikle, hasta Pulmicort orofarenks genel durumun bir sonucu olarak, bir öksürük ve ses kısıklığı gelişebilir ağız mukozası, kuruluk ve arka plan üzerinde var pamukçuk olması nedeniyle bozulabilir.

Daha az yaygın olarak, alerjik reaksiyonlar, şişme ve kızarıklık görüşlerinin çeşitli ifade edilmiştir.

Ayrıca sinir sisteminin olası bozuklukları olan bir uyarım ve depresyon gibi ifade edilmiştir.

Aynı zamanda çocuğun büyüme uyuşturucu Pulmicort inhalasyon üzerindeki etkisini belirtilmektedir. Talimat yalnızca bu ilaçla tedavi sırasında sıkı dozda yapışmaz gerektirir, aynı zamanda büyüme ve gelişme hızını kontrol etmek. büyümede bir durak vardır, Pulmicort kullanımı ve benzeri uyuşturucuyu değiştirilmesi olasılığı faydalarını değerlendirmek gereklidir.

kümülatif yan etkileri belirgin durumunda, uyuşturucu analog değiştirilmesi gerektiği, ancak her halükarda aynı anda aynı etkiye sahip iki ilaç kullanmamaya.

Prospektif hasta veya bronşiyal astımlı bir hasta, sürekli alerjenler ile temas kaçınarak, hastalığın önlenmelidir. Sonuçta, kurtulmaya yönelik ilaçların eylem, vücudunuz için bakım olmadan istenilen etkisi olmayacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.