OtomobilArabalar

"Priora" triger kayışını kendi elleriyle nasıl değiştirebilirim?

Gaz dağıtım mekanizması, herhangi bir otomobilin ana bileşenlerinden biridir. Buna karşılık, zamanlama için, ana düğüm kemerdir. Motorun geleceği - yüz binlerce kilometrelik bir düz yolculuk yapacak ya da yaşam için uygunsuz hale gelecek ve sonsuza kadar olacak - hizmet verebilirlikten kaynaklanıyor. İkinci durum, sadece valfler ve tüm ICE'nin bir bütün olarak istenmeyen bir kayış kopması nedeniyle ortaya çıkar. Bu nedenle, haftanın en az bir günü motorun sorunsuz çalışmasını sağlamak için kemerin yırtık olup olmadığını teşhis etmek ve gerekirse değiştirme yapmak gereklidir.

"Priora VAZ" triger kayışı kendi elleriyle değiştirilir?

Önce pil negatif terminalini ayırmamız gerekir . Triger kayışının elektrikli ekipmanla doğrudan bağlantısı bulunmamasına rağmen, bu aşamada jeneratör kemerini çıkarmamız gerekir. Bundan sonra sökmeye başlayıp gerekli parçayı kurmak mümkündür.

Şimdi ilk silindirin pistonunu BMT konumuna getirmeliyiz, daha sonra gergi rulmanını sabitleyen cıvatayı gevşetmek için bir karbür anahtarı kullanmalıyız. Zamanlama kemeri "Priora VAZ" biraz zayıflamalıdır. Bunu yapmak için gergi rulmanını çevirin ve gerekli sonuç elde edildiğinde, yani mekanizma gevşek olduğunda eksantrik milinin kasnağından ve su pompasından çıkarırız.

Tahrik makarasını sabitleyen cıvataları döndürmek için krank milini döndürmemelisiniz. Bu durumda, debriyaj mahfazasındaki kapağı çıkarın ve şaftı volan halkasının dişlerinin arkasında tutmak için büyük bir tornavida kullanın.

Sırada ne var?

Daha sonra, 17 tuşunu alıp krank mili kasnağı cıvatasını çıkartıyoruz . Bir sonraki adım, rondelayla çıkararak jeneratörün tahrik makarasını çıkarmaktır. Bundan sonra, pulu triger kayışı makarasından çıkarın ve kayışın kendisini çıkarın.

Geriye kalan tek şey, yeni bir mekanizma kurmak ve durumunu kontrol etmek. Ancak bundan önce kurulum yerinin toz, kir ve gres içermemesi gerektiğini belirtmek önemlidir. Bu nedenle, cihazın yüzeyi, benzin veya alkol ile nemlendirilmiş bir bezle dikkatlice işlenir. Ancak temizlendikten sonra nominal yerine "Priora VAZ" triger kayışını takıyoruz. Sonraki adımlar, kaldırma işlemine benzer ancak yalnızca ters sırada. Odaklanacak tek şey jeneratör tahrik makarasının yeri. Yalnızca bir yönde monte edilmelidir. Aynı zamanda, cihazın oluğu, triger kayışı tahrik sisteminin gelgitine düşmelidir. Montajdan sonra, parçanın gerginliğini ayarlamayı unutma.

Zamanlama kemeri "Priora" - ne zaman değişecek?

İmalatçılar cihazın her 80-100 bin kilometre değiştirilmesini önermektedir. Bununla birlikte, kayışı gözyaşı ve çatlaklar için düzenli olarak teşhis etmelisiniz. Yüzeylerinde olmamalıdır. En az bir çatlak bulunursa, "Priora" VAZ zamanlama kayışını değiştirmek gerekiyor. Aksi takdirde, bu küçük çatlaklar daha büyük bir çatlaklara dönüşecek ve kemerin kırılmasına neden olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.