SağlıkSağlıklı beslenme

Zencefil yararları ve zararları

Zencefil bir baharat ve mükemmel bir ilaç olarak eski çağlardan bilinmektedir. Sanskritçe adı evrensel bir ilaç anlamına gelir. Bu kök uzun birçok ülkede büyük ilgi gördü, ancak ev Güneydoğu Asya olarak kabul edilir. en zencefil bakalım, daha ayrıntılı bilgi almak yararları ve zararları bütün.

Bir tıp ve tüm dünyada kullanılan bir baharat olarak. baharat olarak, pişirme, çaylar için mükemmeldir ve birçok kişi sadece saf bir şekilde kullanmak. mağazalarında sizi değil sadece taze satın alabilirsiniz da zemin olabilir. Ginger ile sadece iştah artırmak olamaz, aynı zamanda bağırsak ve midede kramp kurtulmak için. Bu diyet lifi, magnezyum, potasyum, manganez, demir ve vitamin C ve B6 önemli bir kaynağıdır. Onun olumlu etkileri sodyum ve kolesterol düşük olarak kabul edilir.

Zencefil, faydaları ve tıbbi zararları

Çin ve Hint doktorları gerçekten etkili tedavi böyle yöntemler savunarak, bu yeterince iyi kullandı. Kadınlar acıyı azaltmak için dönem boyunca kullanabilirsiniz. O migren, bulaşıcı hastalıklar ve inflamasyon ile takdire şayan baş edebiliyor. Bu stresle birleştiğinde anksiyete bozukluklarının tedavisinde, yardımcı olur. Uzun bir seyahat ile alarak Asyalı denizci, bu baş dönmesi, mide bulantısı, halsizlik ve su Geçirilen diğer hoş olmayan sonuçlarla başa çıkabilir, bilim adamları geçtiğimiz günlerde tutması en güvenilir araç olduğu bulunmuştur. Bir zencefil çay yapmak veya zencefil yarım kaşık çiğnemek olabilir.

Zencefil, ilgilenen yararları ve zararları tüm cilt ve alerjik hastalıklar çeşitli için mükemmel bir ilaçtır olmak. Çok etkili bir ödem, siyatik, soğuk algınlığı, kas ağrısı ve diğer hastalıklar için de kullanılabilir. Fiziksel yorgunluk çıkarmak için, kan akımını, bellek, düşük kan basıncı, damarları güçlendirir geliştirmek yapabiliyor. Genellikle bu metabolizmayı hızlandırır gibi kendi ağırlığını azaltmak isteyen kişiler için tavsiye edilir. Zencefil, fayda ve zarar mükemmel vücuttan toksinlerin çekilmesi ile baş, kanıtlanmış. Hamilelik, bu toxemia ile başa çıkmak için yardımcı olur, ama bir uzmana danışmak önemlidir.

Ginger root cinsel tonu korumak, erkek cinsel sağlığı korumak kabiliyeti nedeniyle yüzyıllardır ödüllü. Avrupa'da zencefil temelinde bile erkekleri yardım etmek için özel şekerler üretti.

çok daha az taze hoşlanır Şimdi çok popüler turşu zencefil,. Ama mağaza raflarında bulmak her zaman mümkün değildir. O evde yapılabilir. Bunu yapmak için, taze genç zencefil 500 gram, biber, tuz, şeker, pirinç sirkesi ve iki litre su bir tutam alın. İlk olarak, daha sonra ince doğrayın, zencefil temizlemek gerekir. bir kaynatma, tuz ve biber su getirmek, sonra bu bileşime kıyılmış zencefil dökün. Birkaç dakika sonra o fark daha yumuşak olacaktır. Bundan sonra, su, diğer kalaylama yarım cam bırakarak boşaltılabilir, buzdolabında sirke, şeker, bir yer ilave edildi. Birkaç saat sonra tam olarak hazır olacak ve ona şeker pancarı küçük bir parça ekleyebilirsiniz pembe bir renk vermek.

Şimdi fayda ve zencefil zararı ne olduğu hakkında sonuç çıkarmak mümkündür. O değil boşuna olduğunu bütün hastalıkların çaresi. Ancak, bu sadece ılımlı bir miktarın yararlılığı için geçerli olduğunu hatırlamak önemlidir. Çok fazla kullanılırsa, o mide mukozasında hasara, alerji ve cilt ülserlerinin oluşumuna neden olabilir. o kullanıldığında dikkatli ve ılımlı olun ve sonra hiçbir sorun olmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.