SağlıkTıp

Prenatal tarama

Bugün her hamile kadının geçmesi gerektiğini doğum öncesi tarama. Bu çalışma kromozom anomalili çocuk sahibi olma riski yüksek olan kadınlar tanımlayan, öncelikle Down sendromu. kesın bir teşhis değildir - analizin sonuçları olduğunu anlamak önemlidir.

Kadınlar ek testleri geçmek için risk ihtiyacı altındadır. Bu durumda, bir amniyosentez veya koryon villus örneklemesi yapmak. Ancak, bu manipülasyonlar bazen kürtaj yol olduğunu unutmayın.

Genelde, prenatal taranmasında, bunların bebek kromozom anomalili olmayacak doğum eminiz sadece o kadınları yapmak mantıklı. olasılığı yüksek olan tehlikeli manipülasyon hazır ve tanı teyidi - gebeliği sonlandırmak için. Değilse, o zaman hasta sadece para boşa.

Prenatal tarama üç aylık 1 ultrason ve özel markörlerin kan seviyesinin belirlenmesi oluşur. Bir çalışma haftada 13'ten 10 ile gerçekleştirilmiştir. İlk olarak, doktor patolojilerin varlığı meyvesini inceler ve hangi ultrason taraması, risk hesaplanması için gerekli boyutlar ölçer.

Arzu edilir ertesi gün PAPP-A ve serbest β-hCG için kan bağışı için. Analiz sabah aç karnına yapılır. ABD ve ikili test sonuçlarına riskini hesaplanan bu sendromlar Edwards ve orada fetusta Down.

Doğum öncesi biyokimyasal tarama yürütülen ve 2. trimesterde edilir. Önerilen süresi - 16 ile haftada 18'e. Bu süre boyunca kan serbest östriol, AFP, toplam hCG ya da serbest β-hCG olacaktır. Bu göstergelerin tarafından nöral tüp defektleri, fetus ve Edwards Down sendromu riskini hesaplanır.

Onlar küçük bile bir kadın ise, hala bir patoloji ile bebeğin doğum dışlamaz unutulmamalıdır. Sadece bu durumda, olasılık son derece küçük olduğunu ve ihmal edilir.

Diğer faktörler riskin hesaplanmasında dikkate alınır. Bunlar IVF, sigara, diyabet, ırk, ağırlık, almak ilacı, yaş, genetik hastalıklar varlığını içerir. Bu bebekte kromozom anormallikleri olasılığı yüksektir, kadın yaşlı unutulmamalıdır. Sonuç geçerli olabilmesi için, terimin aynısını bilmek gereklidir.

Sonuç, bir şekilde genelde deney sistemine bağlıdır indeksi, bir mutlak değer ve anne (aynı dönemde çokluğu ortalama değeri). Bir çoklu Büyüklüğü 0.5 kritik Şekil 2.5, normal hamilelik 2'ye olmalıdır ve - 3.5.

Hasta doğum öncesi zarını yapılır, daha sonra tek tek göstergelerin norm sapma belirli patolojilerin şüpheli edilebilir. Bu nedenle ACE, nefritik sendrom Fallot, hidrosefali, deri, karın duvarı ve nöral tüp kusurları tetralojisi artmıştır.

Düşük değerli arka plan hCG artırılırsa buna Down sendromu şüpheli mümkündür. Hastalar olursa olsun birçok gebelikler önce ne kadar 30 yaş üstü ve Özellikle o endişe nedeni olmalıdır.

için risk faktörleri kromozom anormallikleri:

  • hamile kalmadan önce, bir eşin bile ışınlama;
  • viral enfeksiyonlar (toksoplazma, kızamıkçık, hepatit);
  • Uygulama kadın antikanser ilaçların veya gebelik sırasında önce;
  • çekirdek ailesi monogenik bozukluklar;
  • erken dönemlerinde 2 düşük;
  • aile ile fetüs veya çocuk olmuştur kromozom hastalıkları ;
  • 35 yaş üstü yaş.

Böylece, bebek bekleyen tüm kadınlar için doğum öncesi tarama yapmak istenmektedir. Bu kesin bir tanı değil, daha ciddi bir sınavı geçmek için bir neden değildir - Fakat, bir o sonuçları anlamak önemlidir. Bir kadın çocukta kromozom anormallikleri teyidi de gebelik kesintiye uğratmaz, o zaman elenecek hiçbir mantıklı. kürtaj hekimler sunamıyoruz başka bir şey olduğundan, bu hastalığın düzeltilmesi bugün yöntemleri değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.