SağlıkTıp

Çocuklarda Virage tüberkülin testi:, belirtileri, tanı ve tedavi görünüme neden

Tüberkülin cilt testi tüberküloz bakterilerinden kişinin hassasiyetinin tespiti için bir teşhis yöntemi olarak adlandırılır. Test vücutta tüberküloz enfeksiyonu mevcut olup olmadığını belirlemek için. Testin en yaygın versiyonu - tüberkülin testi.

denilen dever tüberkülin testi nedir

Birçok ebeveyn öncelikle "Bük tüberküloz testi" teşhisini duymak ne olduğunu sorun. Bu sonuca kadar negatifti tüberkülin ilk olumlu örnek olarak adlandırılan Dever sağladı. nedeni vereme karşı bir viraj veya aşı, bir hastalığı veya enfeksiyonu olabilir. Çocuk birkaç ek testler geçmesi gerekiyor tanı nihai onay için: Herhangi bir durumda, panik yapmayın, terim duyunca. Ve ancak tam bir incelemeden sonra, doktor kesin tanı yapabilirsiniz.

Mantu

Tüberkülin testi Tüberkülin vurmak vücudun tepkisi olarak adlandırılır. enjeksiyon ilaç alanında immüniteden sorumludurlar kan hücrelerinin sebep olduğu karakteristik iltihap görüntülenir. İnsan vücudu, mevcut bakteri tüberküloz ise, bir enjeksiyonuna vücudun reaksiyon daha şiddetli olacak ve örnek olumlu bir sonuç göstermektedir. bir cetvel adlandırılan papül ile ölçülerek (basitçe, "bir düğme" Mantoux), tüberküloz bakterilerinden insan bağışıklık reaksiyonunun derecesini belirler. Formülasyon tüberkülin testi akut alerji muzdarip cilt veya bulaşıcı hastalıklar yanı sıra hastaların varlığını yasak.

Çocuklarda yargılanma Tepki

Çoğu durumda, bir negatif enjeksiyonu çocuğun tepki. Çocukların Kalan% 30 numune şüpheli veya pozitif bir verir.

Çocuğun Vücut erken yaşta tüberküloz bakterisi ile karşı karşıyadır. Koch basili ayırt edici özelliği insan vücuduna penetrasyon oranıdır. Zayıf bir bağışıklık enfeksiyonu ile hızla vücuda girer ve ömür boyu onun içinde kalır. tüberküloz neden olan ajan yayılması için uygun koşullar kadar kendini göstermeyebilir. Çocuğun vücudunun ile tüberküloz bakterilerinden temas işlemi çok zordur. Yüksek riskli grubunda 3 yaşın altındaki çocuklar dahildir. vücuda giren enfeksiyonların% 90 bu çağda hastalığın ortaya çıkmasına yol açar.

Tüberküloz bütün aşılı olanlar her yıl tüberkülin testi prosedürü uğrarlar.

Pozitif bir test sonucu

Çocuklarda Virage tüberkülin testi - zamanla olumlu bir negatif sonuç dinamik değişim. işlemi aşağıdaki adımlardan oluşur:

  1. Şüpheli veya negatif sonuç ise ana ölçütü teşhisi kondu.
  2. İkincil denetim 15 mm inflamasyonda bir artış ortaya koymuştur.
  3. Daha sonra doğrulama papüller, ikinci aşamaya nazaran 5 mm artış gösterdi.

Çocuklarda "banked tüberkülin testi" tanısı henüz çocuk tüberküloz hastası olduğunu söylemedin. papüller artırılması bazen enjeksiyon karşı alerjik reaksiyon sonucu olabilir. Ama bir kural olarak, dönüş çocuğun vücut bakterilerde hastalığın varlığını gösterir. Kesin tanı doktor hastaya ek bir sınav öngörmektedir.

Dr Komarovsky görüşü

Çocuklarda tüberkülin testinin tanınmış çocuk doktoru Evgeniya Olegovicha Komarovskogo bend görüşünü bilmek ilginçtir. Doktor pozitif tüberkülin testi sonucu tüberkül basili gövdesinde bir çocuğun varlığına işaret söylüyor. artan papülleri süreci bağışıklığın gelişiminde bahsediyor. Sonraki Komarovsky bir çocuğun daha ileri bir inceleme yapmak önerir: bir muayene, kan testleri geçmesi, X-ışınları yapmak. Bu önlemler ön tanıyı doğruladı varsa, tüberküloz tedavisinde başlamak için. şüphelerinin değilseniz, çocuk sağlıklı olarak kabul edilir ve tanı ve tedavi için ek tedbirler gerekli değildir.

Bazen tanı hakkında şüphe doktorunuz. Röntgen görüntü açık bir şekilde yorumlanamaz Bu durum, çoğunlukla. Bu durumda, Eugene O. Konseyi önleyici tedavi "izoniazid" yapmak için. Virage tüberkülin testi zamanla gerçek bir tüberküloz dönüşme şansı vardır. Bu 5 alabilir ve hatta bazen 10 yıl ve tedavi edilmemiş bir zamanda hastalığın başlangıcı gerçek korkunç bir hastalık haline gelmiştir.

Bu tür bir işlemin ihtimali 0,5%, ancak yine de, çoğu durumda, doktorlar ve reasüre antibiyotik çocuklara uygulanır. Bu durumda, Dr Komarovsky genellikle beceriksiz doktorları, güven ve kendi başlarına karar verme yönünde ailelerine tavsiyede.

"İsoniazid" kullanımı

TBC tedavi süreci, özellikle hastanın tamamlanması ek rehabilitasyon ihtiyacı ile, çünkü uzun. Bu nedenle, tüberkülozun önlenmesi - Tedavi sürecinde daha öncelikli. TBC kontrol faaliyetlerinin önemli bir bileşeni - "İsoniazid" olan çocuklarda tedavi viraj tüberkülin testi. Çalışmalar "İsoniazid" kullanımı daha önce enfekte edilmiş kişilerde% 90 oranında tüberküloz gelişme olasılığını azaltmak için kanıtlamak.

İlaç dinlenme aşamasında mikroorganizmaları öldüren yayılım fazı yanı sıra, hastalık üzerinde mevcut tüberküloz bakterileri etkiler. ilacın yüksek verimlilik tüberküloz tedavisinde, ancak profilaksisi sadece sırasında gözlenir. Sadece tanı bu hastalık için belirgin risk faktörlerini gösteren bu durumlarda "İsoniazid" kullanımı ne olması gerektiğini anlamak önemlidir. ilaç sadece Tanısı bakteri enfeksiyonu verir veya tüberküloz aktif formlarının geliştirilmesi ihtimalini düşündürmektedir hastaların endikedir.

"İsoniazid" Hastalık taşıyıcı ile temas eden çocuklara reçete. 3 ay tedavi kursundan sonra çocuk bir tüberkülin testi olduğunu. Çocuklar için profilaktik dozaj oranı 2 aydır. "INH" günde hastanın vücut ağırlığının kilogramı başına 10 mg kadar sürebilir.

çocuktan enfeksiyon riski

epidemiyologler tarafından yürütülen Çeşitli çalışmalar tüberküloz çocukların klasik ders nadiren diğer çocukları ya da erişkinleri enfekte olduğunu göstermektedir. Çocuk öksürük neredeyse hiç balgam içerir ve zayıf öksürük çocuk havada bakteri parçacıkları sprey mümkün değildir itin. Hastalığın büyük cepleri olan aynı zamanda ergenlerin anda, hastalık iletebilir. Bir çocukta akciğer tüberkülozu belirlenmesi, birçok doktor genç hastayı izole etmek önerilir. Ancak, böyle bir tedbir gereksiz olduğu kanıtlanmıştır: Çocuklarda tüberkülin testi nadiren bulaşan açın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.