Gıda ve içecekYemek tarifleri

Fransız kruvasan, puf böreği

(Fransızca kruvasan itibaren) Kruvasan - kahve ve kakao ile kahvaltı sunulmaktadır maya, Fransa, kruvasan, puf böreği, özellikle popüler puf testa.On yapılmış küçük bir fırın ürünüdür.

Birçok kahvaltı kruvasan, kahve, Eyfel Kulesi ve sabah gazetesi ile ilişkilidir. Nitekim, bu fırın ürünü uzun birçok biri olmuştur Fransa'nın sembollerinden, ve bu sembol çok ilginç bir hikaye. hazırlanan ilk hilal simit fırıncılar Avusturya'nın başkenti. Pişirme Özel bir tür Osmanlı üzerinde zafer kutlamaları için özel olarak icat etti. Osmanlı ordusunun önceki gece kenti saldırmak istedi, ama önceden çalışmaya başladı Viyana 'nın fırıncılar, bir ordu saldırıyı fark kaldırdı. zaferi kutlamak için bir hilal (- sembolü hilal benzer sıradışı topuz pişmiş Osmanlı'da). Fransız sık sık kruvasan puf böreği olarak adlandırılır Viyana hamur işleri.

Kruvasanlar genellikle margarin ile karışık margarin veya tereyağı ile yapmak. bir simit şeklinde Bu fırın ürünleri, hafif kavisli. Ve yağda pişirilmiş olanlar - düz bir şekle. kruvasan, puf böreği doldurulmamış ve dolgu maddeleri ile bulunmaktadır. çikolata, peynir, beyaz peynir, peynir, jambon, çeşitli kremler,: örnek için marmelat, reçel ve diğer Topingler. Tam kahvaltı veya güzel atıştırma - kruvasan, puf böreği ile doldurulmuş.

, Puf böreği kruvasan pişirmek için nasıl

hazırlamak için gereksinimler:

  • un toz halinde serpme için + 2-4 kaşığı 230 gram;
  • yaş maya 10-15 gram;
  • 2 çorba kaşığı şekeri;
  • tuzunun 0.5 çay kaşığı;
  • margarin / tereyağı 120 gram;
  • 3 yemek kaşığı süt.

Büyük bir kase daha sonra, un elemek kaymasına toplamak ve ortasında küçük girinti yapmak içinde gereklidir. Bir Kupada mayayı çökmeye ve bunlara ılık su iki veya üç çorba kaşığı ekleyin. girintiye su ile seyreltildi maya dökün, yaklaşık dörtte bütün un ve rulo topu karıştırın. top çapraz Sonra bir kesi. Bir kapta ılık su dökün ve hamur geri koydu. Kalan un için, şeker, tuz, süt ve yarım yağı, daha sonra iyice karıştırılır ekleyin. yükseltirken hamur yükselişi ve yakalamak için gerekli ve kurudur. Sonra kıvamına ve diğer test ile karıştırılır elastik. Bundan sonra, un serpilmiş bir tavada vardiya ve gece boyunca serin bir yerde bırakmak. Sabah, bir dikdörtgen içine hamur rulo ve uzunluğu zihinsel üç eşit parçaya böler. yağ orta kısmı geri kalan yağı yağ küçük bir tabaka gerekmez yağlanması, ve. hamurun üç kez katlayın. Daha sonra daire şeklinde rulo ve eşit 8 parçaya bölündü. Evrişim yüksek kısmından her parça tencereye koyun, uygulanması ve 220 ° C'de 5 dakika süre ile pişirmek için. Ardından 200 bir nokta daha düşük hale ve bitmiş kadar pişir. Ayrıca sadece 6-8 adet ve hilal şeklinde konvolüsyonunu kesin bir çember içine yuvarlanmaya, hamurdan kruvasan yapabilirsiniz. 200 arasındaki bir sıcaklıkta daha sonra 220 derecede Bake ve.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.