FormasyonÖykü

Meslekler Kaybolan: adı

Bir nedir tehlikedeki mesleği? Ne spesiyalleri yok olma eşiğinde, tarihin sonsuza bazı gitti ve sadece çıktığı - bu bu makalede.

Neden bazı işler ortadan vardır

21. yüzyılda, toplumun hızla gelişmektedir. Bu yeni ve mevcut şehirler hızlı büyüyor yerleşim, görünümünü değiştirir, hayatın modern bir şekilde doğar. Geçen yüzyıla ve hatta son on farklı karşılaştırmış ve unutulmaya girer ki olarak büyük üretim salonları bazı faaliyetler tanınmayacak transforme edilmiş, insan emeği otomatik robotlar yerini almıştır. Bu bağlamda, kavramında "mesleğini kaybolan." Onlar hakkında, aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Değişen gerçeklik ile birlikte meslek öyküsü birçok isimlerdir. Bazı basitçe farklı bir atama adını dönüşümü, ama tamamen ortadan kalkıncaya olanlar var. film veya tiyatro üretiminde hariç - sokak bilgilere uymayan edecek Onların temsilcileri tarihsel arşivlerde bulunabilir ve görün edilebilir.

olmayan Meslekler

Ufuk meslekler artık alakalı. Nedeniyle bilim ve sürecin hızla gelişmesi için bazı uzmanlık alaka kaybediyor. Makineler insan elleri yerine ve tüm el sanatları çok daha hızlı ve daha verimli neredeyse başa. Birçok ve cihazlar önemli ölçüde üretim maliyetini azaltır ve aynı zamanda herhangi bir işlemin verimliliğini artırır. Nüfusun yoksullaşma ve artış - bir sonucu olarak, iş kaybı, işsizlik olma Ciddi olumsuz sonuçları sosyal gerilimlerin dünyada. Bu nedenle, hükümet şimdi herkes şu anki gerçeklik mesleği ile ilgili edinebilirler sağlamak için çaba koyar. Her öğrenmek ve insanlığa ihtiyacımız alanlarda beceri kazandırmak önemlidir.

Geçmişe Gezi

Bize yitirmifllerdi ve sadece tarihin sayfalarında uğradılar eski işleri hatırlayalım. iyi bilinen bazıları isimleri, diğerleri oldukça yabancı ve alışılmadık ses.

artık yok TOP meslekler:

 • Dagerrotipisty. İlk portre fotoğrafları yarattı. Hiçbir kameralar vardı ve ilk çekimi yarattı gümüş tabak, idi. Onlar kasete tıklanan fotoğrafçılar tarafından değiştirildi. Ama bu o dagerrotipisty zaten tarihin bir parçası haline söylemek, bu nedenle, güvenli çalışma tamamen farklı bir türüdür.
 • Baca temizleyicileri. Bunlar düzenli olarak kirli bacalar aramaya başladı. herhangi bir aileyi yapmaz çabaları ve emek olmadan. Şimdiki nesil sırf hayatta mitlere ve peri masallarının bu mesleğin farkındadır. Baca temizleyicileri gibi yüksek itibara sahip olduklarını bacaların temizlenmesi, boru ve şömine yangını uyardı.
 • Kavalcı. Eminim pek çok mesleklerin böyle isimler hiç duymadım ediyorum. Ama aslında bu çok önemli ve tehlikeli pozisyon bu insanların süper kahraman ile karşılaştırıldığında olabilir, oldu. Bunlar kir ve hastalığın gerçek taşıyıcısı olan kemirgenler, istilasından bütün şehri kurtardı. Yani 16. yüzyılda Avrupa'nın yarısını sildi sıçan veba getirdi. Bugün birçok ülkede kesinlikle kanalizasyon ve çöp yayılmasını önlemede, düzeni sağlamak. Düzenli olarak güçlü zehirleri ve diğer haşere kontrolü kullanarak, ortak kullanım alanları temizlemek gerektiğinde. Geçmişte, onlarca sıçanlarda binlerce elle yok etti.

Devam liste

 • Stonebreaker. kişi öldü sırasında Zor iş. inşaat için kullanılan saat ezilmiş kayalar yuvarlak çalışmak. Şimdi bir kişi tarafından işletilen taş madencilik uzman ekipman yapan.
 • Lamplighter. Her akşam uzun sopalarla, yanan sokak lambaları ve şehir aydınlatma desteği ile çalışmaya başladı. Tabii ki, kez hiçbir elektrik olduğunu hayal etmek zordur.
 • Telefon Operatörünün. O kadar uzun zaman önce değildi, ama bugün, içinde "cep telefonu dünyasında," çok eski mesleği varlığı sona erdi. Ve bir kez, istenilen aboneyi duymak, istenilen noktaya sinyal ileten bir telefon iletişim kurmak gerekliydi.
 • Daktilo. saat bir makineli tüfek, bir daktilo tuşları gibi, beceriyor, metin yazarak için tüm yazdırma ayarlarında kadınlar. Eski cihazda çalışır ki bugün, birisini hayal etmek zor.
 • Schetchitsy. işyerinde, bu kadınlar sadece faturaları ve kağıt not almak için bir kalem ile idi. Her şirkette, muhasebeci alt kemik hesapları üzerindeki numaraları nakavt saniyede mümkün bir bayan, oturdu. önce birkaç on yıl sonra, bir hesap makinesi yoktu ve karmaşık bir hesaplama hesapları yapılır. Çalışma onlar buna daha sorumlu bir yaklaşım olduğu için, sadece kadınlar tarafından alınan ve özellikle azmi idi.
 • Sürücü - taksi, at arabası sürdü. Ama araba insanlarla gelişine neden arabaları ve chaises, yolculuk sona erdirdiler ve artık bu uzmanlık gerekir.
 • Meslek lostra zamanlar çok rağbet oldu. Kirli ayakkabılar - bu yüzden tüm yüksek ve sadece düzgün adamlar düzenli, sandalyeye durdu etrafında fırça ve ayakkabı cilası ile genç çocuk girdap halinde kötü şeklidir.

Az bilinen soyu tükenmiş meslek

Eksik mesleklerin listesi bu kimin birçok işitme dahil. Ve yine az var biliniyordu: balagoly, coopers, komashniki şamandıra-koruyuculariyiz.

15-18 yüzyıllarda pozisyon Tselovalnik uzatıldı. Bu insanlar temelde hazine kurulu ve üyelik aidatlarıyla çiftçiler (vergi makamları değil mi?) Tamamlanmasını takip edilmekte, denemeler ve polis gözetimi yer aldı. göreve onlar dürüstlük yemin ve haçı öptü.

inşaat razvozily ve plakanın, nasypaly, Kopacz olmadan yapmadım. Bugün, işlerini ekskavatörler, vinçler ve diğer makineler tarafından gerçekleştirilir.

diğer birçok uzmanlık hangi olmadan geçmişte bir toplum hayal etmek zordur, da vardı.

kaybolur meslekler

Uzmanlar düzenli kayıtlarını tutmak popüler spesiyalleri ve yok olma eşiğinde olanların. Endangered meslek bugün artık herkesçe bilinmektedir. Süper hızlı teknolojinin ilerlemesi ve internetin gelişmesi yeni iş yarattı fakat her zamanki el sanatları ile veda etmek zorunda.

İşte yakında tarihe karışacak meslekler bazı örnekler verilmiştir. Bu geri dönüşü olmayan bir işlemdir. Ancak, birçok için bir teselli olarak eski değişim sürekli güncellenen liste olan yeni bir sınıf, gelir söylenebilir.

Meslekler Kaybolan:

 • Packer. Şirketler artık insanlar yakında robotlar yerini alacak, elle paketi gerekir. Makineler hafta sonu gerektirmeyen, onlar hastaneye ihtiyacımız yoktur ve onlar patronu ile tartışma. Için birçok işletme ve fabrikalar tam üretim otomasyonu taşınıyoruz.
 • İletken. Modern toplu taşıma, bir turnike ile donatılmıştır. Bu girişinde yüklenir. otobüsle için, kartı takın veya doğru faturası silmeniz gerekir. Bu "kuşlar" yakalar ve seyahat biletleri satmak bir adam için gerek yoktur, çıkıyor.
 • Postacı, kasiyer.
 • Kütüphaneci.
 • Gazeteci. Onlar sayısız copywriters yerini alacak.
 • merkezi operatörü arayın.
 • AB normlarına uygun, kapıcı, asansör operatörü, garson.
 • Logistician.
 • Miner.
 • Seamstress, dokumacı, çömlekçi.
 • Muhasebeci, ekonomist.
 • Mimar.

kırsal esnaf listesini azaltılması

Birçok kırsal kaybolan mesleği. Daha az biçme, alanlar, meyve seçiciler, çobanlar ve demirciler gündelikçilerin. Çalışmaları biçerdöverler, tillers, bahçe makinaları gerçekleştirilir. çiftliklerde Atlar neredeyse orada, bu nedenle demircibaşı için hiçbir çalışma yoktur. Ve inekler giderek, sadece büyük çiftliklerde görülen kaybolan çobanların böylece edilebilir edilmektedir. Gelişmekte olan ülkelerde ise, gelişmiş kapitalist ülkelerde kırsal süreçleri azaltma Özellikle göze çarpan süreci hala tarlada el emeği talep etti.

Basit ve net uzmanlaşma yakından yüksek teknoloji teknolojileri dünya ile iç içedir. Bilim ve elektronik hızla ivme kazanıyor ve birçok ülke basitçe ilerlemeye zamanım yok. Ülkemizin bazı bölgelerinde çoktan Avrupa'daki tarihe geçti meslekler vardır Belki de bu yüzden.

Sovyetler Birliği'nin çökmesiyle sonuçlarından biri

Ayrıca ülkenin yıkılmasıyla ortadan kalktığı SSCB, mesleğini belirtmeliyiz.

Tüm okudu ve parti terminoloji içinde yerini almaya çalıştılar. Komünist Partisi bile en seçkin eğitmen bölge komitesi - bu gururla ve sağlam geliyor. bölge komite Sekreterlerini ve diğerlerini cabası. yere varamaz ve Hak yolunda öncüler talimat ve eğlence düzenlemek öncü liderleri. Birçok meslekler SSCB kendisi ile aynı anda Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği de kayboldu.

birçok esnaf yok olmasının dolaylı sonuçları

50 yıl önce o doğrulandı, doğrusal bir kariyerim vardı ve kararlıdır. Genç adam aynı işi yapan uygun eğitim ve yaşam boyu, kendi zevkine göre bir meslek seçer alırlar. Bugün, resim oldukça farklıdır. Yüksek hızlı teknolojilerin çağda, bu model artık çalışmaz. Bütün insan hayatı, öğrenmek Kural, dar uzmanlık alanı olarak, yeni öğrenme zorundadır.

Yoğun rekabet, işsizlik korkusu ve sürekli zihinsel stres - Tüm bu insan sağlığı, onun ruhunda, neden nevroz, depresyon ve psikiyatrik bozukluklar üzerinde olumsuz etkisi vardır. Kalıcı istihdam bir sonucu olarak - Yeterince dikkat ailesine ödenir değil, çocuklar, basit insan bağlantı kesildi. Bu da, hızlı bir şekilde "yetişkin" içine gelişir çocuk suçluluğu, yol açmaktadır.

Hızla değişen gerçeklik ve birçok işlerin ortadan kalkması sonuçlarından biri bir zincir reaksiyonuna yol açmaktadır doğum oranını, düşen işsizlik artışı, nüfusun yoksullaşma, olur demografik kriz ve sosyal gerilimlerin.

İşte bir "kara" New York araştırma kurumu bir ilişki inşa etti bu.

gelecekteki meslek

ölen mesleklerin yerine mutlaka yeni buluşma çağdaş gerçekleri geliyor. Her yıl, lider eğitim kurumları yeni el sanatları öğrenme izin verilmesi için onaylanmıştır. Ve onlar robotlar, nanoteknoloji ve bilgisayarlarla doğrudan bağlantılıdır.

Burada gelecekte ihtiyaç duyulacak muhtemel mesleklerin listesi aşağıdadır:

 • Kiberdvornik - İnternette emir yönlendirecektir.
 • Şehir bekçi - Kentin peyzaj sorumlu.
 • Usta yazıcı - 3D-baskıda bir uzman.
 • Kişisel tarihçi - tüm kökleri yükleyip bir aile vakayinamesini oluşturun.
 • mikroflora Uzmanı.
 • Drone operatörü.

Bugün, bu sadece teorik bir sonuç bu. Ama astronot kez ve fantastik bir meslek olarak kabul edildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.