Gıda ve içecekYemek tarifleri

Pirinç sirkesi nedir?

hayranları için çoğunlukla tanıdık pirinç sirkesi gibi bu alışılmadık bir deyim, Japon mutfağı, hayal etmek imkansız olduğu olmadan. Buna ek olarak, birçok Asya mutfaklarında, bu sirke oldukça popüler. Japon üçüncü yüzyılda pirinç sirke kullanmaya başladı. e., ama yüzyıllar boyunca yalnızca nüfusun zengin kesimlerine mevcut olmuştur. Sıradan vatandaşların tablolarda, o sadece XVI yüzyılda, ve şimdi sirke kullanılabilir geleneksel yemeklerin hazırlanması için ortak bir bileşenidir.

ulusal mutfağı Japonya, sirke "su" denilen pirinç dayalı ve suşi üretiminde kullandı. Japon pirinç sirkesi keskin ve ekşi bir tada sahiptir Çin pirinç sirkesi, aksine tatlı bir lezzet ve hafif tat, ile karakterizedir. Bir benzeri bir şeyin kokusu balzamik sirke, ama birkaç ahşap tonu vardır.

Kapsam pirinç sirkesi geniştir. En popüler pirinç birkaç çeşit üretilir sirke "kokumotsu-su" dur. pirinç çeşitleri birini - Ayrıca sirke "yonedza" kullanmak mümkündür. ucuz sentetik ve doğal pirinç sirke bir karışımıdır sirke "Gosei-su" dir.

Parlak, kırmızı ve siyah, ve baharatlarla sirke: pirinç sirkesi çeşitli türleri vardır. Sirke elma veya alkol çok daha yumuşak pirinç temelinde üretilir, bu nedenle yaygın olarak pirinçten doldurma için özel bir lezzet veren kullanılır , salatalar, sebze tavuk yemekleri, balık yemekleri beslenir ve çeşitli sosların hazırlanması için kullanılan bir deniz çeşitlerinin yanı sıra marine. Parlak sirke tatlı ve ekşi yemekler çeşitli yapmak için kullanılır ve siyah popüler bir yemek baharat olduğunu. Pirinç sirkesi böylece sos eklemek için karar, kendine özgü bir hafif ekşi sebze, hafif tat ve aroma verir edebiliyor.

Bu inanılmaz pirinç ürünü o çeşitli hastalıklara vücudumuzun direncini arttırmak için yetenek kazandırır mükemmel tat ve hafif, narin tat değil, aynı zamanda belirgin antibakteriyel özellikleri için sadece iyidir.

Nasıl pirinç sirke yapılır?

oldukça zahmetli ve zaman alıcı bir süreç olmasına rağmen Pirinç sirkesi, bağımsız bir şekilde, hazırlanabilirler. Ama Elde edilen ürün kendi yapımı olduğunu ve yeterince uzun süre buna değer. Önemli! seramik ya da cam olmalıdır sirke kaplar pişirme esnasında kullanılan bütün, son derece karıştırma bıçakları veya ahşap kaşık olabilir.

Pirinç sirke: tarifi

Ev yapımı pirinç sirke hazırlamak için, gereken: pirinç 300 gram su 1.2 litre, şeker 900 gram, 1 \ 3 yk. kuru maya yemek kaşığı.

akan su altında iyice Şekil çalkalama, bir seramik ya da cam kaba konur ve su ile doldurun. 4 saat süre ile sıcak bir yere batırılmış pirinç kabı koyun ve daha sonra soğutuldu ve serin gece (don) tutulur. Bundan sonra, tülbent birkaç kat ve içinden suşun ortaya çıkan infüzyon şeker ekleyin. şeker eriyene kadar iyice karıştırın ve yarım saat bir buhar banyosu üzerinde kaynatın. Elde edilen karışım serin, maya ekleyin, bir şişe içine dökülür. Fermantasyon sürmelidir 5-7 gün (bir köpük ve kabarcıklar ortadan kaybolana kadar), daha sonra temiz bir kaba, bir ay için karanlık bir yerde tülbent ve yer ile bir boyun bağı içine dökün bir kez daha gereklidir.

Elde sirke, şeffaf bir ekşi tadı hoş bir koku ve tatlı olmalıdır. Eğer sirke çıkan tat düzenlemek, yine tahliye kaynatıp yoğun mantar bankalara içine dökün gereklidir. Bu yeterince uzun sirke depolanabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.