KanunSağlık ve güvenlik

Ebedi meslekler - aşçı ve bakıcı veya iş yerinde hayat kurtarmak için nasıl: emek koruma talimatları

İş güvencesi, emek koruma talimatı ile öngörülen tüm koşulları yerine getirmesi koşuluyla, işçinin güvenliğinin yasalara uygunluğudur . Tabii ki, sezgisel olarak, bir kişi işyerindeki bazı şeylerin yapılamayacağını anlıyor. Örneğin, sıcak kahveyi bilgisayar klavyesinin yanına koyun, ya da iyi, bir torna tezgahı için çıplak elle tutun. Bununla birlikte, bağımsız olarak düşünülmesi neredeyse imkansız olan birkaç nokta vardır. Bu, bir kapıcı ve bir aşçı gibi görünüşte anlaşılabilir mesleklerde bile olur. Onlarla bugün konuşacağız.

Bekçi için emek koruması için el kitabı

Her birimiz kapıcıyı kimin bildiğini biliyoruz. Çoğu zaman, kış ve yaz aylarında, şehrin sokaklarında ve girişlerin yakınında süpürge veya süpürge eşliğinde, özel bir biçimde görüyoruz. Öncelikle, temizliği, belki de bir sokak biçimi için de kendi köşkünün olduğunu biliyoruz. Herhangi bir işçinin üniforma ve tulumları, devamsızlık ve envantere dikkatli tutumdan haberdardır bilmek önemlidir gibi görünüyor. Öyle görünüyor ki, üzgünüm, ilkel çalışma, emek koruma talimatları gerekli değildir. Ama öyle değil. Envanter ile, özellikle de kıyıcılar ve tırmıklar gibi temizlik araçları ile birlikte dikkatle ele alınması gerekir. Bu eserin göz ardı edilemeyecek bir özelliği vardır. Dikkat çekici bir nokta, kapıcı için emek koruma talimatlarının insanların boşaltılmasında doğrudan bir rol oynamalarını ve acil durumlarda yangın söndürmelerini zorunlu tuttuğunu çok az insan biliyoruz.

Tüm tesislerin (konut ve toplumsal hizmetler) kapıcılara gerekli olan her şeyi sağladığı değil, sık sık kapıcılar bütün formun tamamını değil aynı zamanda kırık ekipmanları kullandıklarını da belirtmek gerekir. Bu da yaralanmalara neden oluyor. Bu bağlamda, bekçiden, işyerindeki sağlık ve güvenlik ile ilgili bazı talimatlara uyması gerekir:
- Sadece çalışma aracını kullanın;
- her zaman üniforma giyin;
- Merdivenleri sadece son çare olarak ve sigorta ile kullanın;
- Cam ve diğer tehlikeli çöpleri yalnızca bir süpürge ile temizlemek;
- En ufak yaralanma durumunda bir tıp merkezine başvurun.

Aşçılar için emek koruma talimatları

Kasaba halkına göre pişirin - neredeyse daima başında bir şapka ve lekeli bir önlük bulunan komple bir adamdır. Dahası, biz onu hulking, neşeli bir adam olarak sunuyoruz. Bütün önyargıları bırakmalıyız. Bir aşçın çalışması oyun veya oyun değildir. Çalışmalarında emek koruma kurallarını titizlikle ve titizlikle uygulayın. İşte, iş sırasında güvenliğinin ana anları:
- Herşeyi kendiniz yapın; ancak yabancıların yardımı mutfak tüzüğünüz tarafından sağlanmıyorsa;
- amaçlanan amaçları için kullanılacak araçlar, sadece çalışma düzeni içinde olanlar;
- Mutfağı temiz tutun, dökülme olasılığı hariç tutarak derhal silin;
- Daima koruyucu giysiler kullanın: eldiven, önlük ve şapka;
- Bıçağı dikkatli tutun: Bakım yapılabilir aletler kullanın, hafifçe kullanın, kendiniz kesin, iş bitiminde özel bir yerde saklayın;
- Üreticinin teknik talimatları dikkate alınarak mutfak ekipmanını kullanın;
- Koridorları karmaşıklaştırmayın, yanlış yere oturmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.