Sanat ve EğlenceSanat

Moskova Kremlin Ivana Velikogo Çan Kulesi

At Kremlin Katedrali Meydanı da Ivan Büyük Bell olarak bilinen Aziz İoanna Lestvichnika çan kulesi,. Kremlin ve tüm binalar başkentin merkezinde tek bir birim haline birleştirilir. 2008 yılında, mimarlık bu anıt 500 yaşında döndü.

Aziz Ioanna Lestvichnika Kilisesi

Moskova Kremlin Ivana Velikogo Çan Kulesi tarihin çeşitli asırlar öncesine ve 1329 olan geri sayıma başlar. O yıl Ivan Kalita zamanında Aziz İoanna Lestvichnika Kilisesi kuruldu. Tapınak bir çan kulesi olarak kurulmuştur, bu nedenle oda kilisenin üst seviyelere yerleştirilir, daha uyumlu çan sesi izin verildi. XIX-XX yüzyıllarda yapılmıştır kazı işaret antik Ermeni tapınaklar anımsatan mimarisinin yapısı olduğunu. Kilisenin dışında sekiz tarafı vardı ve Kilisenin iç bölümünde bir haç şekline sahiptir. yarım daire kemerler ve çan bulunan apsis doğu tarafında ikinci katta yerleştirildi. Tapınak XVI yüzyılın başından önce de var.

Bonovskaya çan kulesi

Büyük Prens Vasili III döneminde 1505 yılında eski kilise sökülmüştür. Aynı yerde o Bon Fryazin lakaplı İtalya'dan ustalar tarafından tasarlanan yeni kilise inşa edilmiştir. Tapınak Çar İvan'ın anısına yaptırılmıştır. İnşaat üç yıl içinde gerçekleştirildi. 1508 yılında, iki katlı çan kulesi hazırdı. o zaman İtalya'nın tipik mimarisinin Geleneği, büyük ölçüde tapınak mimarisi etkiledi. Bina birbirinden ayrı bulunduğu birçok çan kuleleri vardı nedeni budur. kilise de başka bir isim aldı - "Bonovskaya çan kulesi" Etkileyici sütun tek bir topluluk içinde rengârenk Kremlin tapınakları katıldı. Bu Moskova'da ikinci taş kilise oldu. Aziz Ioanna Lestvichnika Tahtı yapısının birinci katta başlatıldı.

1532 yılında çan kulesi çan kulesinin kuzey tarafında tapınak inşa edildi Yükseliş Petroc Minor - İtalya'dan başka mimarın projenin. Bu "evangelist" denen 1.000 pound ağırlığında bir katı çan için tasarlanmıştı. 1543 yılında çan kulesi inşaatı tamamlanması yerel ustalar gerçekleştirdi. Doğrudan tapınak özel bir merdivene yol açtı üçüncü katta bulunan oldu. Görkemli bir kubbe ile Çan Kulesi davul bulunan.

Varsayım çan kulesi

1600 yılında ülke genelinde hasat sakinleri açlıktan sefil oldu. Onun insanları kurtarmak için Boris Godunov, tüm sınır insanlarla geldi gerçekleştirir Bonovskoy çan kulesinin, büyük bir revizyon yapılmasına karar. O zemin katta St John Büyük Kilisesi'ni oluşturmak için tekrar Bunu tek tek katmanı bitirmek ve planladılar. Bu nedenle, tüm yapısı farklı bir ad giymişti - Ivan Büyük Bell. Ekli zemin şeklinde silindirik, ve çan kulesinin yüksekliği 82 metreye çıkarıldı. O dönemin en büyük yapıydı. üst düzeyine gitmek için, 329 derecelik geçmesi gerekecektir. Altında Tapınağın kubbe inşaatının tarih ve saati (Boris Godunov ve oğlu) de yöneten kralların isimleri gösterir altın harflerle bir yazıt, oyulmuştur. Ivanovo'daki adını taşıyordu çan kulesi, etrafındaki bölgede günü, kralın bütün emirleri okumak. O zamandan beri, bir ifadesi "Tüm Ivanovo çığlık".

XVII yy çan kulesinin ikinci yarısında tamamen yeniden inşa edildi. Mikhail Romanov ve kuzey tarafında 1624 yılında babası Patrikhane Filaret, devrinde Filaretova inşaat projesi Bazhen Ogurtsova yaptırılmıştır. yapı çinileri ile kaplı beyaz taş piramit çadır vardı. Varsayım Belfry'nin - Ivan Büyük Bell Moskova Kremlin yeni bir isim aldı.

Büyük Vatanseverlik Savaşı çan kulesi

mimarlık anıtında 1812 zararlı etkisinin Büyük Vatanseverlik Savaşı. Fransız ordusunun askerleri kuleden yaldızlı haç kaldırıldı ve onu havaya uçurmaya çalıştılar. Ama kuzeyde yer alan tek Filaret Annex ve çan kulesi yaşadı. Savaş sona erdiğinde, usta D. Gilardi tamamen restore çan kulesi elemanlarını patladı oranlarda ve inşaat genel tarzı bazıları değişebilir. Ve yıllarda Moskova'da 1895-1897 Ivana Velikogo Çan Kulesi S. Rodionov restore edildi.

yapısal özellikleri

İvana Velikogo çan kulesinin zirvesinde 82 metre yükselir. yapının en üst noktadan sermaye yaklaşık 30 mil çevresini düşünebilirsiniz. çan kulesi nispeten basit mimarisi rağmen, bina farklı ihtişam ve güzelliktir. tüm unsurlarıyla oranları çok uyumlu yaratır şekilde seçilir mimari ensemble. deneyimli ustalar sayesinde onun oluşturulmasında bir el vardı, Ivana Velikogo Çan Kulesi Moskova'da bir çarpıcı tarihi anıtıdır.

Çan kulesinde çan

Toplam inşaat çan 34 ve bunların sadece 3 Filaretova ek binada ve çan kulesi kalmıştır. Antik çağda, çan tahta kiriş üzerinde asılı, ama XIX-XX yüzyıllarda, bunlar demir tarafından değiştirilmiştir. Tüm çan farklı dönemlerin vakalarını döküm ustaları tarafından yapılmıştır.

Bunlardan en eski - "Ayı", fazla 7 ton ağırlığında, 1501 yılında rol aldı. En ağır ve fark çan eski malzemeden ustaları Zavyalov ve Rusinov tarafından 1819 yılında dökme olarak 65 ton ağırlığı ile "Dormition" ( "Çar Bell") 'dir. ikinci büyük çan 1622 yılında Anton Chekhov tarafından tasarlanan 32 ton ağırlığındaki "tellalı" dir. 1855 yılında, çan montaj 5 kata uçan, kırdı ve zaman, bir trajik bölümüyle ilişkilidir, o birden fazla kişiyi öldürme, yere düştü. Üçüncü önemli çan 13 ton ağırlığında "Pazar" ( "Semisotenny") 'dir. O 1704 yılında oluşturulan ve I. Motorin Filaret Ek bulunan oldu.

Çan kulesi 18 tüm çan içerir. 9. Üst güverte bilinmeyen tarih olan 3 çan içerir - Zemin katta aralarında ortalama olarak en eski, 6 tanesi vardır.

çan kulesi müze

Varsayım Belfry'e ilk düzeyde sanat eserleri bir müze salonudur.

Kremlin Tarih Müzesi'nin çan kulesi XIV yüzyılda antik beyaz taş bina modellerini görüntüleyen Moskova, bulunan, Moskova ve diğer orijinal öğelerin bir panoramasını gösterir. Duvarların çan kulesi çeşitli anıtlar projeksiyonlar ile dekore edilmiştir. gözlem güvertesi Kremlin ve çevresi muhteşem manzarasını sunmaktadır. misafirler için, mimarinin bu anıtın tarihi gerçekleri öğrenmeye farklı ülkelerden turist yardımcı olan özel bir ses rehber, orada Ivan Büyük Bell, açıklama ve ilginç ayrıntılar gibi.

mimarisinin anıt günümüzde

Bugün, Ivan Büyük Bell - Her gün dünyanın her yerinden binlerce turist alır şimdiki müzedir. Müzesi, antik sanat objeleri görüntüler. Modern teknolojinin kullanımı sayesinde bizim kere anıtlar hayatta değil görünümünü yeniden yaratmak mümkündür.

Sovyetler Birliği'nin varlığı süresince çan kulesi ziyaretçilere kapatıldı. Yine tapınağının çan içinde, 1992 yılında Kutsal Paskalya gününü duyuldu. Ve o zamandan beri, Kremlin katedraller tüm kilise hizmetleri çanları altında yürütülmektedir.

Ivan Kremlin'deki Büyük Bell - zengin ve ilginç bir geçmişi vardır mimarisinin değerli anıt. Moskova'ya gelen herkes bu eşsiz yapının manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.