Kendini yetiştirmePsikoloji

Bağımsız bir insan olmak nasıl: ebeveynlerden Ayırma. psikoloğun tavsiyesi

Ebeveynler her insanın gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Çocuk küçük olsa da, o sevgi dolu anne ve babama çevreleyen bakım ve desteğe ihtiyacı olan fazla. Yetişkinler olarak, kendi kararlarını kendi kaderi için sorumluluk almaya ve büyümüş olanlar için öğrenirler. pil ömrü karmaşıklığı ile psikolog baş yardımcı olur. Ayırma - ebeveynlerden ayrılması, çocuk erişkinliğe ulaştıktan sonra, normal olarak ortaya çıkar. Ancak, sorumluluk almak, kendi başlarına yaşamayı önemli rol istekli oynar. Tüm gençlerin onsekiz yıla kadar bunun için hazırdır. Buna ek olarak, bir çok kişisel güçlenme ailesinin mali durumu bağlıdır.

ebeveynlerden Ayırma - sağ ve hiçbir canlıya kaçınılmazdır gerekli bir adımdır. Bu süreç boyunca bir kişinin kendini gerçekleştirme konusunda büyük bir teşvik alır. Daha önce bir çocuğun annesi ve babası, kendinizi keşfetmek mümkün fazla fırsat ayrılır fark edilir.

ayırma sorun

En gençlerin heyecanla bağımsız yaşama acele olmasına rağmen, aileden bir gerçek ayırma birçok zorluklar eşlik eder. Tüm ebeveynler göndermek için mutlu olacak "bağımsız yelken." Birçok anne onlar ona korkuları ve kuşkuları zorlayarak bilmeden bu suretle, olası bir "tehlike" nin bir çocuğu engellemeye çalışan gerçeğinden muzdarip. Boy ve kız, nasıl kendileri için yalnızca doğru yol bulmak için nerede ideallerini takip etmek, yaşamak için nasıl hakkında sorular sormaya, yaş geldi? Yetişkinler doğrudan emriyle yaşayan durdurmak için, kendi kararlarını öğrenmek bu durumda zorunludur.

yetişkin çocuk ayrılığı sorun değil herkes hemen ayrı bir yaşam alanı elde etmek fırsatına sahip olmasıdır. Yıllar zaten kendi çocuk yetiştirme, ebeveynleri ile yaşamaya devam ediyor.

ayırma süreleri

Bir kişinin yetiştiği aileden ayrılma süreci - Sabit bir yoldur. Bu sevdiklerinizle bir anlayış ulaşmak için sabır, dikkat, zihinsel gücü çok ihtiyacı var. Aynı zamanda kendi bireysel sınırları savunmayı öğrenmek gereklidir. ebeveynlerinden ayrılma Aşamaları birer birer vardır. sabır egzersiz ve önlemek için incelik için bu anlarda önemli olan sevgili ve yakın olan insanlara incinmekten. Bu adımlar nelerdir? Ne ifade eder?

1. Derin iç memnuniyetsizlik duygusu. Genç adam ya da kadın da ebeveynleri ile ilişki memnun olmadıklarını hissetmeye başlar. Akrabalar aşırı vesayet, homilies ve uygulamaya fikirlerini uygulamak için yetersizlik tahriş. Bu aşamada, ailelerde çatışmalar, dünyanın her zamanki resmini çöken, yanlış anlamayı büyüyor. kişi kendi iç kanaatlerine göre hareket etmek gerekli özgüven içinde henüz mevcut olmadığı için velilerle Duygusal bağlantısı, hala çok güçlü.

2. Gerek kendi kurallarına göre yaşamak. Bu aşamada, velilerle çakışma. Çocukların Yetişen, bunların şiddetle irade ve hareket özgürlüğü sınırlamak anlaşılmaktadır. Erkekler ve kızlar genellikle babası ve annesine kaba başlar, çok ters yapmak.

fırsatlar ve potansiyel bul 3.. Bu dönem önemli noktalara kendi çözümleri üzerinde serbest bırakılması ile karakterizedir. yaşamak için nasıl soruları yanıtlaması gerektiğini Dünün çocuk, nasıl başkalarının baskısı kurtulmak için? Ne genç biri için önemlidir, o karşı cinsle için yakın işgal, meslek veya aşık onu bulur. İşte keskin dramatik bir durum alarak, çatışmayı azaltmak için zaman vardır.

4. Doğru ayrılması. Bu adım ebeveynler ve çocuklar arasındaki rahatsız edici sorunlar çözüldü öncekinden, sonra gelir. Çok zor olacak güvenini yeniden kazanmak, aksi takdirde herhangi bir yanlış anlamayı bırakmamaya önemlidir. Kendi başlarına hayata başlamak için somut adımlar yapacak Gerçek ayırma gücü hissedeceksiniz yetişkin çocuk sonra yapılır.

ayrılmadığında ağırlaşır

yetişkinlikte ebeveynlerden Ayırma - Tahmin edebileceğiniz en kötü şeydir. Her şey zamanında olmalı. Yani, yirmi yıl içinde anne ve babamla ayrı değil, genç adam kaçınılmaz acı başlar. O ebeveynleri bağımlı kurdu ve kendi kişisel sınırları söz konusu olduğunda düşünce, öfke duyguları bağımsız olmamalarını gösterir. Yirmi beş İçin - ayrılık otuz yıl zor çalışır, çatışma basitçe önlenemez hale gelir. Yaşlı kişi, o kadar zorlaşır sav bağımsız bir hayata başlamak için. Gençliğinde tüm basit ve anlaşılır görünüyor olması, kişinin kendini ifade eğilimindedir. devlet çalışmıyor nedense özgürlük elde etmek İstenirse birçok durdurma şey tamir etmeye çalışıyor.

ebeveynlerden Tek taraflı ayrılma doğal ayrılmasına karşı dava katılanların zaman birini çıkar. Genellikle bu durum oluştuğunda içinde, veliler suçlarlar, sevdiği oğlunu sınırlar. Sonra şube skandalları, ilişkilerin kopma, zor ve ağrılı geçer gözyaşları, çığlıklar.

Nasıl bağımsız bir insan olmak

Her şeyden önce, açıkça bir sorun var anlamalıdır. Eğer yaşamak istiyorsan nasıl net bir vizyon olduğunda sen, durumu düzeltemez. Arama kendisi - kişilik oluşumunda önemli ve gerekli bir adım. Onun istisnasız hepsi. hayatın anlam arayışı kendi ihtiyaç ve gereksinimleri keşif bu döneme aittir. ebeveynlerden ayrı - Birçok genç erkek ve kız hayalidir. Eğer aktif adımlar atmaya önce Ama dikkatlice düşünülmelidir.

Bağımsızlık sorumluluk alma ile başlar. Eğer kendi eylem ve görünür değişiklikler şunlardır meydana eylemler sorumlu hazırız Yalnızca. Gerçekten özgür bir adam o kendi pozisyonuna karşılık gelmezse bile, başkalarının görüşlerini kabul edebilmektedir. Sonra bir yetişkin bağımsız yaşam için gerçekten hazır, kimsenin tavsiyesine sormadan kendileri bakmak mümkün değilse.

bireysel düşünme

Bir genç olarak, bilincin aktif gelişme söz konusudur. Kişilik zaten olgu ve olayları, yavaş yavaş oluşmuş ve görünüm hakkında kendi fikirleri vardır. Bireysel inançlara dayalı bağımsız düşünme alışkanlığı yetiştirmek için son derece önemlidir. Driven kişi daima yakın olanlar destek hissetmek istiyor çünkü, ayrı yaşamak zordur. Kendi düşünme zorlukları aşmak için zamanında yardım getirmek belli hayat şartları etkilenir.

Bağımsız olarak yaşamaya başlamak istiyorsanız, dünyanın Tek bir görünüme oluşumu meşgul. genellikle iyi neyin önemli olduğunu farkında ve ona ne içindir Yetişkin bir - bir sonradan. Karmaşık nesmyshlenogo bebeğin kurtulun, o zaman zorluklar gelecekte yüz yüze gelecek şekilde hazırlanmak için daha kolay olacaktır.

hayat gol

ebeveynlerden Ayırma kendi planlarının varlığını ve gerçeklik haline çevirmek için büyük bir arzu anlamına gelir. Hepiniz kendi bilgelik güvenerek içinde, ebeveynlerinin ideallerini yaşamaya devam edemez. Omuz herhangi engelleri aşmak kendine yeten kişi olmaya gayret edin. Her yetişkin kendi amaç ve hedeflere sahip olmalıdırlar. Onlar önde olduğunu, zor durumlarda pes etmeyin yardımcı ve mantıksal sonucuna başladı getir. Tekrar ortaya dünya gibi inançlarını, takip ettiğinizde: şeylerin özünü yeni bir anlayış geliyor. Belirli bir hedefe sahip olan insanlar, vazgeçmeyeceğim kendi umutları şüphe etmeye kendini zorlamayın, geri dönme. Kendinize karşı dürüst kalmak yeteneği çok duygusal değer ve yetişkin bir kişiliğe karakterize etmektedir.

Birçok kız bilmiyorum , bağımsız hale nasıl hiçbir layık hayat arkadaşı varsa. Aslında birinin gelip bu suretle tatmin edici hissetmek için izin mutluluk getirecek, koymak kendilerine güvenmek değil öğrenmek çok şeyi var. Yetebilirlik - değişmez bir şey: bir zamanlar hayatları üzerinde güç kazanmış, insanlar onu reddeder dan olma eğilimindedirler. kız bağımsız olunacağı hakkında düşünmeye başladı, o kendi kalbi bakmak zorunludur. O uğratmadı.

oluşturma

Oluşturma - Her şeyin temeli. Yaratıcılık hiç, ama herkes bilinçli kendini geliştiren devreye girer. karakteri, doğal yetenek, yetenek iyi nitelikleri - tüm bu başarıyı çekmek için kullanılabilir. Eğer niş bulmak için yönetiyorsa, çok yakında hissedeceksiniz kendine yeten bir kişi. Daha sonra ne olacak? Ek perspektifler, sen bilmiyordum hangi varlığını açar. Ömür boyu özel bir tat olacak, işler şans sürekli eşlik olacak, inşa etmeye başlayacaktır. Sadece fikirlerini uygulamak için, o seviyor ne yapacağını eşsiz bir fırsat olsun düşünün. İnanın, herkes kaderin cömert davete geliyor. Bu nasıl anne ayrılık ile ilgisi nedir?

Aslında edinilmiş kendi kendine yeterliliği haiz, size güven ve geleceği olsun, olmasıdır. Böyle başarıları ile cesur bir hareket karar vermek çok daha kolaydır. Buna ek olarak, muhtemelen yemek ve konaklama için ödeme mümkün olacak. Ve ziyade yaşam malzemesi standardına özgüvenin yanı sıra etkisini artırır. Ebeveynler mutlaka onun yetişkin çocuğun başarılarından gurur olacak!

geçit

Ana arayışı kendisi sona erdiğinde, kişi genellikle hareket etmeye başlar. Aslında, neden bu kadar uzun zamandır beklenen olayı ertelemek? Ne kadar sevinç ve kendisiyle getirmesini dileriz! ikamet yeni bir yere taşınmak ayırma işleminin mantıklı sonuç olur. Çok az insan bu güçlüğün burada bitmiyor biliyoruz. Genç adam, radikal bilincini, düşünce şeklini değiştirerek, bağımsız yaşama girmiş olaylara farklı bakmaya yeteneği elde etti. romantik ruh hali çocuktan aniden hayatın nesir dönüyor: o, pişirmek daire temiz, günlük zorunluluklarını çözmek için gereklidir. ebeveynlerden Ayırma genç erkek ya da kadın bekledikleri gerçeğinin tamamen farkında olduğunu ima eder. Bütün zorluklar çözülür ve kendi bağımsızlığını bilmenin sevinci minör sıkıntılarını kapsar.

ikamet yeni bir yere taşınma sonra daha fazla sorun olacaktır. Bunlar tabii ki, tamamen önlenemez, komplikasyonları, eşlik edecek. Ne zaman ilk zorluklar derhal yardım için ebeveynlerine dönmemelidir. sorunu kendi başınıza çözmek için deneyin: özünü, nedenlerini, yeterli çözümler için fırsatlar tanımlanabilir. Unutmayın umutsuz durumlar olmaz.

İç çocuk bakımı

Bize her birinde, yaşı ne olursa olsun, o zamanlar büyük ve güçlü ebeveynin himayesini gerekli küçük çocuk ya da kız yaşamaya devam ediyor. Çoğu zaman, yetişkinler gibi, erkek ve kadın konfor ve güvenlik için bir özlem bulabilirsiniz. En azından bir gün için birini istiyorum, ben sorunların her türlü kararı aldı. Bu normaldir ve mahcup olması gerekmez. Bu güçlü adamın şeklinde denemek başlarsanız, yazık olur, ama gerçekte o maç olamaz. maskelerin varlığı her zaman kendi kendine yeterli ve açık olmak üzere bir kişiyi engeller. kendisiyle ve başkalarıyla dürüst kal.

tüm zorluklarla baş ve bağımsız kişiyi kalması için, iç çocuğa bakmak için öğrenmek gerekir. Bu olumsuz duyguları bastırmak değil, kendinizi güçsüz hissetmek için izin en azından zaman zaman gerektiği anlamına gelir. , Oluşturulması daha fazla direnç hatırla, daha katlanmak zorunda. Şimdi ise, bazı nedenlerden dolayı, ne yazık ki, bu biraz eylemlerinin yansıtmaya olabilir. Ama sert özeleştiri önlemek, bu güven ve geleceğin bir kişiyi mahrum. İç çocuğa kendini tedavi etmek en dikkatli olacağım anlamına gelir. Elinizde olduğunu düşünün gerçekten küçük savunmasız yaratıktır. Ona aşkım özen ve dikkat vermek için korkmayın.

tamamlanmamış ayrılması sonuçları

Bazen ebeveynlerinden ayrılma süreci sonuna kadar olmadığını olur. Bunun nedenleri farklıdır: otoriter anne ve baba, yetersizlik birbirlerine başlangıçta gergin ilişkiyi anlamak için. Yetişkin çocuk, ebeveynleri, ciddi bir hatadan ayrılıp kendime sonradan derin hayal kırıklığına olur. Bu durumda, bir kişinin iç memnuniyetsizliği hissediyor, bunun kendi duyguları ile başa çıkmak için zorlaşır. dayanılmaz bir dalga ve tamamen egemen olan boğulmuş Negatif duygular. Tabii bir kişi sürekli kötü ruh hakim de, yaşam için tat kaybettiğini söylemek?

Eksik çok acımasız ayrılık sonuçları: kendinden şüphe, ciddi kararlar korkuyorlar. Böyle bir kişi kendi arzuları korkusuyla şirkete bir göz ile yaşamaktadır. O kendini gerçekleştirme için fırsatlar arayan ve onlardan uzak çalışmıyor.

Böylece, ebeveynlerden ayrılma kişiliğinin gelişmesinde önemli bir adımdır. Bu, bireyselliği göstermek mevcut perspektif inanç kurmak için yardımcı olur. ayırma zamanında yapılmazsa, o zaman kişinin iç doğa ile uyum içinde yaşamak, aktif olmak mümkün olmayacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.