Ev ve AileBayram

Okulda Cadılar Bayramı için komut dosyası. Nasıl düzgün okulda Cadılar Bayramı için oyunlar organize etmek?

Öğrencilerin Yaratıcı kendini gerçekleştirme - eğitim sürecinin temel amaçlarından biri. Okulda Cadılar Bayramı tatili Taşıma - büyük bir fırsat, bu öğrencilerin kişiliğini ifade etmek için gerekli koşulları yaratmak zorundadır. Böyle bir olay birkaç takım arasında yarışma programının şeklinde iyi düzenlenmiştir. Potansiyel katılımcılar eşit fiziksel ve zihinsel yetenekleri olacak şekilde nasıl, okulda Halloween geçirmek? Tipik haliyle, bu tür bir kutlama, aynı paralel sınıflar arasında tutulur yaşla ilgili özellikler eğitim seviyesini etkilemez. Tahmini olay yapısı aşağıda önerilen.

Okulda Cadılar Bayramı senaryosu

 1. Bilgi bloğu. tatil konunun, hedefleri ve yapısı hakkında bilgi veren performansı Öncü.
 2. Jüri Sunum. Rekabetçi programı değerlendirmek hâkimlerin listesi Lider. Festivalin organizatörleri, öncelikle içeren jüri üyeleri için bir harita oluşturmak gerekir: katılan takımların sayısı, yarışmalar listesinde ve performans ölçüm takımların azami düzeyde bilgi.
 3. takımların sunumu. Bu aşamada, script kartını göstermek önde gelen ekipleri, denir. Genellikle bir isim ve kısa bir vezin araştırma iyimser tebrik oluşur (2.5 dak.).
 4. Yarışmalar. Bu aşamada, katılımcı takımlar arasında festivali oyunları düzenledi. aşağıdaki gibi okulda Halloween yapılabilir: "Parti Malzemeleri", "En İyi Kostüm", "En İyi kesmek", "tatil tarihçesi", "En İyi Maskesi" ve "En İyi Gazete". Onların açıklama olayın yapısına sonra, makalesinde sunulmaktadır.
 5. özetlenmesi. Yarışma programının tamamlanması okulda Cadılar Bayramı komut olmalıdır sonra jüri üyelerine bazı yaratıcı oda durum değerlendirmesi yapmak için yeterli zamana sahip bulunmaktadır. Sonuçlar hazır olduğunda, diplomalar uzattı ve katılımcılar tarafından yorumladı.

oyun programı

 • Semboller. Belirli bir süre (bir müzikal kompozisyon) mevcut ekipleri edilir Katılan tatil eşlik özelliklerin bir listesini derlemek için. Zafer kimin liste uzundur takıma verilir.
 • En iyi maskesi. Bu yarışma bir ana sınıf şeklinde yürütmek için ilginç olacaktır. Bu amaçla, her takım "sanatçı" ve iki model (kız ve erkek) katılmak üzere getiriyor. makyaj ve bir dizi: Belli bir zaman ve gerekli ekipmanları verilmiştir kuaför malzemeleri. Daha sonra, eserlerinin tanıtımı - maskeler gösteren. her takım bir gösteri düzenleyecek sonra, genel bir izlenim yapmak için gereklidir.

 • tatil öyküsü. Bu rekabet içinde lider katılımcılar etkinliğin temasını ortaya sorular sorun. Aşağıdaki eklenmiştir ve değiştirilebilir soruları, kaba bir listedir.

sorular

 1. Orta Amerika'da bu günün adı olarak? (Tüm Ruhlar Günü).
 2. Yani bu tatilde, evine gelen çocuklara vermek uygun mu? (Şeker).
 3. Cadılar Bayramı Kanada ve ABD'de kutlanır zaman? (1 Kasım gecesi).
 4. Bu ülkelerde tatilinin ikinci isim? (Tüm Azizler Günü).
 5. Hangi mevsim eski Keltler arasında bu gün başlıyor? (Kış).
 6. Hangi karakteri bir tatil var? (Kabak).
 7. Neden sıradışı kostümleri bu günde giyinmek gelenektir? (Kötü ruhları uzak Scaring).
 8. Nerede Fransa'da tatil adanmış büyük karnavallar tutulur? (Disneyland).
 9. Çin'de bu günün adı olarak? (Atalarının hatırlama Gün).
 10. Hangi renkleri bu tatil en önemlidir? (Portakal, kırmızı ve siyah).

önceden hazırlık gerektiren Yarışmalar

 • İyi kesmek. Okulda Cadılar Bayramı kabak kullanılarak geleneksel yarışma kompozisyonlar olmadan yapılamaz. tatil başlamadan önce jüri tarafından değerlendirilecek eserlerin bir sergi yapılır. Bu fuayesi, salon veya sahnede düzenlenebilir. Her bir kompozisyon, katılımcı hakkında bilgi eşlik etmelidir, kullanılan malzemeler ve bir isim olması. Yarışma süresince, çalışma koruması ile takımların temsilcileri şunlardır - Bu tatil için alaka iddia ve onun başyapıtı performans aşamalarını anlatmaktadır.

 • İyi Gazete. olay öncesinde jüri, bu tatil verilen gazete okudu içeriklerini ve estetiği değerlendirmek.

 • En iyi kostüm. Her takım tatili olan alaka erkek ve dişi kostüm modeli ve yorum gösterir. tüm takımların performansının ardından genel bir izlenim yapmak gerekir.

Cadılar Bayramı Okul pozisyon

Bir ay planlı olay sınıfları önce net bir organizasyon ve festivalin davranış için aşağıda sunulmuştur örnek bir yapı olan durum, aşina olmalıdır:

 • Amaç: okul çapında kolektif işlerine sınıflar dahil edilmesi yoluyla öğrencilerin yaratıcı kendini gerçekleştirme.
 • Tarih: Olay organizasyonun yeri ve zamanı gösterir.
 • Mekan: .. kutlama ev sahipliği yapacak Ofis, oditoryum, vb.
 • Katılımcılar: sınıf partileri gösterir.
 • yargılama yer alacak kulüplerin öğretmen ve başlarının listesi: Jüri üyeleri.
 • gerçekleşme Şartları: Bu paragraf tatil yapısının, yarışmalar listesinde, hem de onları katılımcı önerilen sayısı hakkında içermelidir.
 • Değerlendirme kriterleri: performans ekipleri tarafından değerlendirilecektir, belirtmek için tavsiye edilir, örneğin, bazı göstergeler için:
 • sanat - 5 puan;
 • kostüm estetik - 5 puan;
 • Koruma doğruluğu - 5 puan;
 • kütle - 5 puan;
 • 5 puan - konuşmalar yarışma konusunun içeriği söyledi.
 • Özetlemek: Bu paragraf ödül planlanan numarasını belirtir içinde, katılımcıların ödüllendirme katılan sponsor ve ebeveynlerin aday listesi.
 • prova tarifesi: Belirttiğiniz gereken pozisyonda ne zaman kurulum ve kostümlü provalara sınıfında etkinliğe katılmak, hem de zaman ve yer için uygulanması gereken etmek.
 • Amaç: - soru durumda bulunan bu öğrencilere, velilere ve öğretmenlere başvurabilirsiniz yarışmanın organizatörleri, koordinatlarını belirtir.
 • Not: şiddet ve zulüm gösteriler yasaklama katılımcıları bildirmelidir bu noktada böylece okulda Cadılar Bayramı gibi böyle bir olay, belli etik standartlara uyulmasını gerektirir.

kayıt

Bir bayram atmosferi olay gerçekleşecek olan oda süslemeleri gelen ihtiyacını yaratmak. güzel sanatlar ve teknoloji öğrenci dersleri üzerine maske ve kostümleri hazırlayabilir. Katılan sınıflar tatil ve geleneklerinin tarihini vurgulayan belirli bir konu üzerinde gazeteyi bıraktı. kabaklar gelen lambaların Sergi salonunda veya sahnede yapılır. tesislerinde orjinal dekorasyon duvarlarına yerleştirilen spor ağlar, bir asmak olacaktır. Festivalin sonbaharda düzenlenen olduğundan, yaprak, çiçek ve meyvelerden kompozisyonları kullanmak uygun olacaktır.

kaza önleme

Olayın geleneksel simgelerinden biri mum olduğundan, kabak, yerleştirilen mumlar kullanımını (onlar meşaleler değiştirilir), yasaklama avans sınıflarında uyarmak için gerekli olan Bengal ışıkları ve açık alev diğer kaynaklardan.

Sonuç

Okulda Cadılar Bayramı öğrenci çok sayıda içerir. Bu nedenle, olay düzenlenecek odasında hitches önlemek için, yarışma için öncelik konuşma komutları ve prosedürün bir parça koymak gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.