SağlıkMüstahzarlar

"Maxicold": kullanım için talimatlar. "Maxicold" (sprey): Çocuklar için Kullanım talimatları

Soğuk algınlığının ilk belirtileri, doktorlar hemen analjezik yükleme dozu almak tavsiye zaman. Gelecekte, sizin bağışıklık ve enfeksiyon geri çekilmesine sürdürmek istiyoruz.

genel bakış

Hangi analjezikler size bilinmektedir? Eğer bir soğuk ile alınması gereken ilaç bilmiyorsanız, o zaman bu konuda size yardımcı olabilir.

Böyle hastalığı için en yaygın ve popüler bir tedavi ilacı "Maxicold" dir. İlacın kendi kontrendikasyonlar, yan etkiler ve formun kullanımı için talimatlar bu makalede ele alınacaktır.

Şekil, bileşim, paketleme ve açıklaması

kabul ilacın çeşitli formları vardır. Aşağıdaki yöntemlerle satın alınabilir:

 • Ağız madde "Maxicold" (tabletler). Kullanım için talimatlar, örneğin bir ilaç pembemsi turuncu bir renk ve oval şekil kaplı çift konveks bir film bildirmektedir. bu ilaç aktif maddeleri parasetamol, askorbat ve çıkıntı fenilefrin hidroklorür. Yardımcı bileşen, san boya "sunset" sodyum kroskarmeloz, giproloza (hidroksipropil selüloz), kalsiyum hidrojenfosfat, magnezyum silikat, etil selüloz, talk gibi. Sırasıyla kabarcık ve karton mevcuttur ilaç.
 • Kristal madde "Maxicold" (toz). Kullanım için talimatlar, aktif formülasyon belirli bir koku ve bir açık sarı bir renge sahip olduğunu belirtmektedir. Bu, beyaz kristaller ve çürüme topaklar varlığını izin verdi. sulandırma, çözelti opalescent sonra ve güzel bir portakal tadı vardır. aracın aktif bileşenleri parasetamol, askorbat ve fenilefrin hidroklorid gibidir. Bunlara ek olarak, toz ve yardımcı bileşenler (koloidal silikon dioksit, sodyum sitrat, sodyum sakarin, patates nişastası, sitrik asit, laktoz, tat verici, Kinolin san boya) içerir. Görülen ilaç (bileşik malzemeden) 5 g poşetlerin içinde paketlenmiş ve karton kutulara kapatılır.
 • Aerosol "Maxicold KBB" (sprey). Kullanım için talimatlar olarak ilaç mentol karakteristik bir kokusu vardır saydam ve neredeyse renksiz bir sıvı olduğunu göstermektedir. Bu maddenin aktif bileşen heksetidin hareket eder. yardımcı bileşenler kullanıldığı üzere sodyum sakarin dihidrat, gliserol, sitrik asit monohidrat, sodyum hidroksit, Lauromakrogol, etanol, levomentol, sineol, nane yaprakları ve saflaştırılmış su yağı. Oral kullanım için sprey ve koruyucu bir kapak ile donatılmış olan bir ölçüm pompası ile alüminyum aerosol kaplara pazarlanan püskürtün.

farmakolojik özellikler

ilaç "Maxicold" nedir? Kullanım için talimatlar, bu kombine araçlar, grip ve soğuk algınlığı semptomlarını hafifletmek için tasarlanmıştır analjezik ve antipiretik etki, sahip olduğunu göstermektedir.

teknikte uzman göre, bu ilaç etkisi Bileşiminde maddelerin özelliklerinden kaynaklanmaktadır.

 • Fenilefrin kalbin beta-adrenerjik reseptörler üzerinde hemen hemen hiç bir etkiye sahip olan, alfa-1-agonistleri olarak adlandırılır. Ayrıca, bir katekolamin değildir. Bu madde, önemli solunum şişme yıkama mukozal ve burun boşluğu azaltır kolaylaştırır arteriyoller büzülmesine neden olur.
 • Parasetamol bir narkotik olmayan analjezik. Merkezi sinir sisteminde, siklooksijenaz ve termoregülasyon, ağrı merkezleri üzerindeki etkisini bloke nedeniyle ateş düşürücü ve analjezik özelliklere sahip olan. Madde ateş ve kas ve baş ağrısı etkilerini azaltır söyledi.
 • Askorbik asit, enfeksiyona karşı direnci arttırır ve özellikle grip ve soğuk algınlığı, vitamin C ihtiyacı doldurur.

Farmakokinetik

kinetik Ne parametreler ilacı "Maxicold" var? Kullanım Talimatı aracın her bileşen kendi emme özellikleri vardır belirtiyor.

Parasetamol bağırsaktan absorbe edilir. Onun maksimum konsantrasyon 30-180 dakika sonra gözlenir. plazma proteinleri ile iletişim% 15. maddenin metabolizması, karaciğerde meydana gelir. Eliminasyon yarı ömrü 1-4 saat arasında değişmektedir. esas olarak böbrekler yoluyla ilaç gösterilir.

fenilefrin içindeki ilacı aldıktan sonra oldukça bağırsak yolundan zayıf emilir. Metabolizması karaciğerden ilk geçişte, hem de bağırsak duvarlarının monoamin oksidaz aracılık eder. fenilefrin biyoyararlanımı düşüktür.

C vitamini, esas olarak ince bağırsakta, bağırsaktan absorbe edilir. Onun en yoğun 4 saat sonra gözlenmektedir. Vücudun tüm dokularında - İlaç oldukça trombositler ve beyaz kan hücrelerine nüfuz kolay ve daha fazlasıdır.

Bu madde maksimum konsantrasyonu, göz, karaciğer ve lökositlerin glandüler organları lens gözlenen. Ayrıca, plasentadan nüfuz eder. Bu oksaloasetik asit ve dezoksiaskorbinovuyu ve askorbat-2-sülfat dönüştürülür karaciğer, askorbik asit metabolizması. C vitamini Boşaltım böbrekler, bağırsak, meme sütü ve ter yoluyla gerçekleşir.

Endikasyonlar, toz ve tablet püskürtme

Ne amaçla ilaç "Maxicold" (sprey) atanabilir? sözü geçen preparatın her türlü iltihabik veya enfeksiyon hastalıklarının semptomatik tedavisinde kullanılması gereken kullanım durumları için talimatlar. Ayrıca, bu ajan grip ve SARS kullanılır.

Kontrendikasyonlar

Hangi insan koşul ilaç kullanımını yasaklayan "Maxicold Reno?" Kullanım talimatları fon raporlama herhangi bir biçimde için reçete olmadığını gösterir:

 • hipertansiyon;
 • böbrek ve karaciğer yetmezliği (ifade edilir);
 • (Akut miyokard enfarktüsü, aort ve taşiaritminin ciddi stenoz dahil), kalp hastalıkları;
 • hipertiroidizm ve tirotoksikoz;
 • yanı fonlar grip semptomları, soğuk algınlığı ve burun tıkanıklığını gidermede amaçlandığı gibi, kendi içinde parasetamol içeren diğer ilaçlarla birlikte kullanabilir;
 • Prostat bezinin hiperplazisi;
 • bunların çekilmesinden sonra 2 haftalık bir süre de dahil olmak üzere aynı anda, monoamin oksidaz inhibitörleri, beta-blokerler, trisiklik antidepresanlar, yönetim ve;
 • kapalı açılı glokom;
 • formülasyonun maddelerden herhangi birine aşırı duyarlılık;
 • 9 yaş ve en az 30 kg ağırlığındaki kadar çocuklarda.

bakımla, bu ilaç hamile kadınlar için tavsiye edilir, glikoz-6-fosfat dehidrogenaz eksikliği, hem de emzirme sırasında, insanların iyi huylu hiperbilirubinemisi ve yaşlılarda.

İlaç "Maxicold Reno": kullanım talimatları

1 paketinin bir miktarda tıbbi çözelti tozu kap sıcak kaynatılmış su dökün ve iyice kristallerin çözünmesi için karıştırılmıştır.

Erişkin hastalar ilaç her dört saatten daha sık sürmemelidir. İlacın maksimum günlük doz 4 paket bir gün.

Çocuk toz, her altı saatte bir ve en fazla 3 palet günde tatbik edilmesi gerekmektedir.

analjezik olarak beşten fazla ardışık gün ve antipiretik olarak üç günden fazla kullanılmamalıdır gereken bir ilaç olarak kabul advers reaksiyonlarının gelişimini önlemek için.

bir metot ve dozaj tabletleri

Ne de doz "Maxicold" tablet uygulanan? Kullanım talimatları ilaç doyurucu yemek öncesi ağızdan alınır veya iki saat ondan sonra (sade su ile yıkamak önerilir) bildirir.

gençler ve yetişkinler için, ilaç 2 tablet her dört ya da altı saatte bir miktarda tatbik edilmektedir.

yaş çocuklar 9-12 yıldır ilacın dozu aynı çokluğu ile 1 tablettir.

tekniğe göre, söz konusu ilaç sıcaklığını düşürmek için analjezi için beşten fazla ardışık gün ve birden fazla üç gün sürmez.

Hazırlık "Maxicold" (sprey): kullanım talimatları

Çocuklar için aerosol yalnızca üç yıl uygulanan. Bu durumda, ilaç sadece yetişkinler veya çocuk gözetiminde kullanılmalıdır.

Peki gibi bir aracı kullanmak için "Maxicold Laure?" Kullanım talimatları dikkate alınan tıp lokal enjeksiyon için amaçlanan belirtir. aerosol ile boğaz ve ağızda etkilenen tüm alanları tedavi. Prosedürler yeme arasındaki aralıklarla gerçekleştirdi.

"Maxicold" (sprey) ilacı enjekte gibi? Kullanım talimatları aşağıdaki eylemlerden ihtiyacını gösterir:

 • kabın kapağını çıkarın ve püskürtücü ayarlamak;
 • aerosol kullanıldığında, ilk hava üflemek için kısa presler üretmek için gerekli olan;
 • dağıtıcı 2-4 kez durdurmaya karşı ağız ve prese memesi butonu (kendi nefes tutmak gerekir).

yan etkiler

Şimdi ilacı nasıl kullanılacağını biliyoruz "Maxicold Laure." Kullanım talimatları biraz daha yüksek tanıtıldı.

fonların kullanımı sonrasında istenmeyen reaksiyonların ortaya çıkmasına katkıda bulunabilir:

 • hemodyscrasia;
 • baş ağrısı, bulantı, tansiyon, kusma, artmış kan basıncı, sinirlilik azaldı;
 • anjin, kalp çarpıntısı, bradikardi, nefes darlığı, ventriküler aritmi, taşikardi;
 • gastrointestinal sistem, glikozüri, tahriş hyperacid gastrit, mikroanjiyopati krapivgnitsa, giperprotrombinemiya, hiperoksalüri, uykusuzluk, erythropenia, lökositoz, trombositoz ve diğerleri.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.