SağlıkMüstahzarlar

Nasıl hemoroid tedavisi için? Mumlar ve merhem

Hemoroid - Bu çoğumuz karşılaştığı en yaygın ve hoş olmayan durumlardan biridir. Onun nedenleri şunlardır:

 • sertlik, aynı zamanda sık sık ağırlık kaldırma;
 • obezite, alkol ve diyette çok baharatlı gıdaların aşırı tüketimi;
 • kabızlık;
 • gebelik.

belirtileri hakkında konuşmak, böyle bunlardan seçebilirsiniz:

 • rahatsızlık ve ağrı;
 • kaşıntı, kanama;
 • zarar hemoroid ;
 • mukoza boşaltma ve rahatsızlık sfinkter fonksiyonları.

Hastalık, maalesef tehlikeli olarak kabul edilen ve anemiye yol açabilir, bu nedenle göz ardı asla ve hemen tedaviye başlamak gerekir. hemoroid tedavisinde birçok yolu:

1. Tedavi edici yöntemler.

2. Cerrahi yöntem.

3. Halk ilaçları.

En etkili yöntem evresini belirlemek için can sadece uzman bilgilendirin. o hastalığın kronik aşamalarında yol açabilir olarak bu durumda Kendi kendini ilaçla tedavi, o yapmak gerekli değildir.

Hemoroid - Tedavi, ilaç

Bu yazıda, ben bu hastalıkla mücadele için en popüler ve etkili ilaçlara özellikle dikkat etmek istiyorum. Dedikleri gibi: "Forewarned - forearmed."

Peki, nasıl hemoroid tedavisi için? Bu sorunla başa çıkmak için çeşitli yolları vardır. İlk olarak, tedavi yerel ürünler (mum ve merhemler) yardımıyla gerçekleştirilebilir. Tipik olarak bu araçlar, ağrı ve kaşıntı azaltmak iltihabı ve şişmeyi azaltmak, hem de kan dolaşımı ve kan pıhtıları emilmesini iyileştirmek mümkün olan aktif ve etkin bileşenleri, bir dizi ihtiva eder. Ne ilaçları etkili bir şekilde hemoroid tedavisi, ilaçlar isnat edilebilir?

Mumlar ve merhem "Posterisan". İlaç antigemorroidalnym, yenileyici, anti-enflamatuar ve bağışıklık düzenleyici etkiye sahiptir. Bu sorun için değil, aynı zamanda, perianal dermatit, genital için de kullanılır Anal kaşıntı.

Etkili hemoroid fitiller ve merhem "Proktozan" davranın. Bu ilaç, anti-enflamatuar özgü rejenere ve analjezik etkileridir. Ayrıca, Anal egzama çatlaklar kullanılabilir ve anüs doğrudan proktit olabilir.

"Posterisan Forte" bile çatlaklar perianal dermatit ve anal kaşıntı rejenere maddeler kullanılabilir, anti-enflamatuar, antigemorroidalnym olup. hemoroid Candles'ın Procto-Glivenol 've' Natalsid "çabuk davrandı. Onlar çok yumuşak bir etkiye sahiptir.

Mumlar "Ginkor Procto" ve "Ginkor Fort" venotonik ve antiplatelet özelliklere sahiptir. hemoroid tedavi ilaçların bile - mum "Betiol", "Anuzol", "Anestezol". Bu, geniş bir uygulama anlamına gelir.

Merhem "kabartma", tabii ki, kırıklar, anti-inflamatuar bir etkiye sahip olan ve hemoroid için kullanılır ve. "Bezornil" merhem. Onun Uygulama ayrıca anüs egzama kısmında gösterilir. "Aurobin" antibakteriyel eylem anlamına gelir ve hemoroid için kullanılır. Merhem "Ultraproct" - ilaç etkin bir şekilde bile proktit, anal kaşıntı ve çatlak kullanılır.

İkinci olarak, yerel ilaç ile birlikte kan pıhtılarının oluşmasını engellediğine ve vasküler tonus iyileştirmek için bir araç alması istenmektedir. Bu ilaçlar arasında:

 • "Troxevasin" anlamına gelir - bu iltihabı azaltır ve bir anti-ödemli bir etkiye sahiptir, ancak vasküler geçirgenliği ve kırılganlık azaltır;
 • Bir venotonik olan ilaç "Detraleks" terimi, vasküler direnci arttırır;
 • ilaç "Payleks" - bir bitki bazlı ödemi azaltır, ve damar tonu geliştirir, karaciğer venöz sistemde basıncını düşürür, bir anti-inflamatuar, antiseptik ve hemostatik bir etkiye sahip bulunmaktadır.

Eğer hastalık üzerinde yardımcı olacak bir araç seçmeden önce, hasta bir doktora danışın daha iyidir. Sonuçta, bazı ilaçlar onların kontrendikasyonlar var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.