Spor ve SağlıkEkipman

Ormanda bir yürüyüş için çadır ne olmalıdır?

Herhangi turist kampanyasında ekipmanın ne kadar önemli bir rol bilir! Bu işte hiç şeyler vardır, her detay önemlidir. Bir zam için Çadır, grubun konfor değil, aynı zamanda insan yaşamı ve sağlığı güvenliği sadece belirleyen ekipman muhtemelen en önemli parçası.

Hakkında bir çadır nasıl seçileceği, yazılı ve çok zaten söyledi. Fakat her adresler bu konu bağımsız, kendi öncelikleri ve tercihleri odaklanarak. Birisi güvenen hissediyor, ama dünyanın en iyi üreticilerinden biri tarafından geliştirilen en yeni modeli, sahip. Sonuçta, hangi daha güzel hafif ve kompakt, kolaylık ve detaylara dikkat olabilir! Ve Sovyet döneminde satın trekking için branda çadır, ... gibi biri ağır ve demode, ama kesinlikle hırpalanmış ve macera çeşitli katılmak edelim. Böyle şeyler bazen gerçek sadık arkadaşları olurlar.

Bununla birlikte, genel olarak seçim kriterleri, orada yönlendirilmelidir olan. Nasıl değil seçiminde kaybolmak için ne bakmak, bir zam için çadır ne olmalıdır? Bunun ve konuşma sağlar.

koltuklar

Herhangi turist "odnushke" Birçok palatkah- kolayca iki ve hatta üç turist ağırlayacak bilir. Biz sıcak yaz gecesi bir gece konaklamalı bir balığa bahsediyoruz Tabii ki, eğer, seçeneği yapmak oldukça mümkündür. Herkes hiç uyku isteyecektir ve yaz aylarında ateşin yanında açık havada çok rahat olabilir.

Uzun bir yolculuğa, özellikle ayak gelince, her durumda olamaz kapasitesini görmezden! gruptaki çocuklar varsa, içlerinden her tam yerini izin verilmelidir. Bir aile tatili için bir çadır satın alacak? Yani aile üyelerinin sayısı için tasarlanmıştır olanı seçin. Özellikle bu çadır trekking için, kural olarak, bir gecelik konaklama için değil, aynı zamanda depolama için sadece kullanılır.

mevsimsellik

Bu yaz - kolayca turizm, avcılık ve balıkçılık için herhangi bir mağazada bulunabilir en yaygın çadır. Onlar oldukça kompakt ve nispeten az ağırlığındadır. havalandırma sistemi, güvenilir bir koruma cibinlik - Yaz kampanyası için Kalite çadır önemli bir avantajı var. Bu seçeneğin değeri kendinden açıklamalıdır. Hiç değil ihtiyacı bir an şüpheye, kampanyada akşam paketi sivrisinek yakalandı herkes iyi moskitku olması. ve doğa üzerinde bir zam için Işık çadır sonbahar ve ilkbaharda kullanılabilir. Tüm iklim ve hava şartlarına bağlıdır. Birçoğu ağır yağmurlar korkmuyoruz. Bu kategoride tek sorun - güçlü bir rüzgar.

karlı zirveleri fethetmek veya soğuk sezonunda seyahat tercih en aşırı turistler için, çadır özel kategorisi vardır nedeni budur. Nitel kış çadırı yoğun dokudan dikili trekking için sıklıkla ek bir dış kubbeyi, özellikle güçlü ve kitlesel aks pimi vardır.

topografya

Birçok turizm severler Düz dipli sıradan çadır seçin. Ve dağlarda seyahat etmek isteyenler için, üreticiler özel donanım geliştirdik. dağlarda bir zam için çadırlar arazi eğimli kurulmak üzere tasarlanmış asimetrik bir tabana sahiptir.

Ne zaman bir çadır seçerken dikkate değer. Tabii ki, bir dağ çadırı da ovalarda da kullanılabilir, ancak çok uygun değil.

konfor

Bugün ek antre ile donatılmış bir çok popüler çadır vardır. Tatil sırasında bir şey kaybetmiş olduğunu korkmadan, gıda, sırt çantaları, dişli, balıkçılık çubuklar saklamak mümkündür.

Mükemmel bir seçenek pencerelerdir. Pek çok üretici perdeler, ikili bağlantı elemanları, ek ağlarla bunları sağlamak.

Ama konfor için, tabii ki, ödemek zorunda. Ve bu sadece para değil. ormanda bir zam için en rahat kamp çadırı, genel bir kural olarak, en az 7-8 kg ağırlığında. Buna ek olarak, katlanmış halde, bunlar tam dişli Sırt ile karşılaştırılabilir bir kapasiteye sahiptir. Bu seçenek taşımacılığında yere teslim yerine, tasarlanmıştır. Ama yürüyüş için çadır 1,5-2 kg ağırlığında fazla olmalı, ancak aşırılıkları her türlü yoksun.

şekil

yıllardır Sadece birkaç önce, en yaygın biçimi klasik shatroobraznaya bir beşikçatılı oldu. trekking için bu çadır evrensel ve bugün kabul edilir - tüm diğer şeyler eşitken, bir rüzgar (genel olarak bir üçgen en istikrarlı rakamdır) dayanıklı, kullanımı kolaydır. Böyle çadır temel sorun üst uzantıların neredeyse tüm modeller üst kısmında bulunan bir ağaç dalı, bağlı olmak gerektiğidir. Böyle bir ihtimali yoksa ek kazık yüklemek için bir ihtiyaç vardır. Bozkır ve çöl bölgelerinde, bu seçeneklerin her ikisi de bir sorun olabilir.

Yarım Silindir - Bu iklim için mükemmel bir seçenek. Bu çadırlar kayalık toprak, kum ve karda kurulabilir. Tüm bu modeller kolay ve hızlı kurulum için katlanabilir çerçeve ile donatılmıştır.

Kubbe (hemisfer) - Bugün en yaygın biçimi turist çadır. Bu ormanlar, step, ovalarda için uygundur. Başlıca avantajı bu çadırın doğru montaj ile Mandal ve hatta deri izleri, sadece köşe kelepçeleri gerek kalmamasıdır.

renk

Birçok turist bu paragraf daha az önemli olduğunu şaşırırlar. Yıllar önce, neredeyse tüm çadır monochromaticdi haki. Biz askeri ve sivil kullanım için bunları üretmek kesinlikle aynı standartlara vardır. Ancak, bir asker çadır tanım gereği özellikler sivil maskeleme gerekirdi eğer kesinlikle işe yaramaz. Bu yüksek riskli kampanyasında olacak olanlar için özellikle önemlidir. Ve olay bir acil parlak renkli çadırda durumunda çok daha kolay havadan ve yerden noktaya olmasıdır.

renk konuşan siyah ve beyazın bilinen tüm özelliklerini söz etmek gerekiyor. bu renklerin ikisi dikiş çadır için uygun değildir. Siyah, ısı toplama, serada turist konut çevirin. Aynı beyaz hakkında, ısıyı yansıtan söylenebilir - sadece dışarıdan değil içeriden. Bu renk basitçe çadır soğumasını bekleyin değildir. Evet, o ve Mark da, aynı zamanda dikkate değer.

dizayn

Çadır seçerken görünümüne dikkat etmemek imkansız. konunun estetik tarafı az önemlidir. temel koşulu - yürüyen ev sahibinin göz memnun etmelidir. Kim patchwork canavar tezgâh olağanüstü yolculukta, resimlerine bakmak istiyor? Evet, ve çok daha keyifli doğa güzelliğinin ortasında düzgün bir şık konaklama yaşamak. Sonuçta, kampanya çadırın için seyahat sırasında yerli duvarlar yerine, ana barınak haline gelir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.