Spor ve SağlıkEkipman

Olta Float: canlı yem üzerinde yakalamak pike

Şu anda, şamandıra çubuk - En yaygın olta takımı. bunun tasarımı oldukça basit ve gösterişsiz. Ama iyi aksesuarları böyle çubuk kullanımının etkinliğini ve kolaylığını alıcı bağlıdır nasıl yapılır. Bir çubuk, makara, misina, şamandıra, kanca, çizgi ve platin gibi bu durum birçok bölümden oluşmaktadır. Pek çok durumda, direkt olarak tepe noktasına sabitlenmesi, buna göre, olta sargısı ve yardımcı çubuk bağlı halkası ve motoviltse ile.

çubuk kullanarak kolaylığı öncelikle olsun ve nasıl teknik olarak neyi malzemeyi düzenlenmiş hale getirilebileceğini bağlıdır. Şamandıra kolu karbon elyafı, cam ya da bu iki madde karışımları oluşmaktadır. Çubuklar, yumuşak ve ağır ve diğer yandan, karbon fiberden yapılmış, esnek ve çok hafif bir cam elyafından yapılmış.

iki metre ve en fazla - - altı çubuk uzunluğu en az farklıdır. Son yıllarda, giderek kullandığınız , ısıtıcılar bobinler onlar pratik ve kesintiye uğrama olasılığı daha olduğu gibi.

misina ile ilgili olarak, o zaman bütün balıkçı yapılacaktır ve balık ne tür yakalanmak yere bağlıdır. Genel kural olduğunu daha küçük balık, tiner misina çapı. Şamandıra kolu, tek, çift ya da üçlü kancalar ile sağlanabilir. Çoğu zaman, tabii ki, tek kullandık. Bu kancalar farklı boyutlarda olabilir. Onlar olta amaçlanan balık kancası her tür ve boyut için, bağlı üzerine monte edilir. Bu durumda, kanca 4-6 №, örneğin, çok soğuk Misgurnus veya golyan küçük balık avlama için kullanılan 1-3 № - akvaryum balığı, Roach, karagöz ve mercan için, 7-10 № - oldukça büyük balıklar için, örneğin, sazan veya karagöz için 11-15 № - yayın balığı veya levrek için.

Float çubuk çok başarılı kullanılır canlı yem üzerinde pike. Bu ilginç dişlek yırtıcı yakalamak için bir yol oldukça eski ve kanıtlanmış olduğunu. Benzer bir yöntem en hafif akımlarla, tanklar, havuzlar, göllerde ve nehirlerde kullanılır. sert, dayanıklı kaplama ile uzun bir çubuk oluşmalıdır Mücadele. İdeal olta küçük pafta ve tek kanca monte edildiği 0.3-0.4 mm. o köpük veya mantar kabuğundan yapılmış kullanmak en iyisidir böylece şamandıra, iyi bir yüzdürme olmalıdır. Onun yem devam olabilmek için daha büyük boyutta ve şamandıranın oval şekle tercih vermek durumunda şamandıra çubuk üzerinde balık tutma daha başarılı olacaktır. pike için balıkçılık, her zaman bir tasma ve metal kanca tek sayı 6-10 kullanın. meme gibi, bir piston, Loach, kömürü, ince hamamböceği ya da soğuk çekme en iyi yoldur.

dudak solungaçlarıyla ve sırtında veya kuyruk arkasında yem balıklarını şiş. Yem alt ve yukarısı yarım metre bir mesafe için izin verdi. Tetiklendiğinde, şamandıra çubuk bakım ele alınmış ve bir süre bekleyin edilir. Sipariş oltaya değil kurtulmuş Pike için bu gereklidir. Grev şiddetle ve güvenle olmalıdır. tekne kullanıldığında durgun su içinde yüzer çubuk Pike balık özellikle etkilidir. genellikle yırtıcı tutmak kıyı ulaşılmaz yerlerde, yarıklarda, çalılar ve jakuziler, üzerindeki alabilirsiniz yardım ve balıkçılık ile.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.