SeyahatYol tarifi

Yerler ve Anapa Yerleri

Ruslar Anapa dinlenmek mi - yeşil çevrili harika bir tatil beldesi. Birçok iyi donanımlı ve çok vahşi plajlar, muhteşem parklar ve bahçeler vardır. Bu şehir o Anapa en ilginç yerleri adlandırmak için oldukça zor olduğunu çok güzel. Tabii tek şey: her misafir burada kendiniz için çok ilginç bir şey bulmak ve parlak ve unutulmaz çok sayıda gösterim alabilirsiniz.

Anapa - aile ile sakin bir tatil geçirebilirsiniz muhteşem bir ada, eğlenceli, arkadaşlarınızla dinlenmek sualtı dünyasının ihtişamı, tüplü dalış keyfini. Anapa ilginç yerler, ılıman iklimi ve muhteşem doğa bu bölgeyi ziyaret eden her büyüleyecek söylemek abartı olmaz.

konum

City Resort Büyük Kafkas dağları Kuban-Azov Lowland dokunma Krasnodar bölgesinde yer almaktadır. Taman Yarımadası civarında başlar.

İklim Anapa bayır ve step ve Akdeniz özelliklerini birleştirdik. Dolayısıyla burada istikrarlı bir atmosferik basınç ve parlak güneşli günlerde çok.

kent tarihine itibaren

Anapa ve çevredeki Turistik ölçüde birden fazla milenyum sahip şehrin tarihi ile bağlantılıdır. Antik çağlarda bu bölge Cindy yaşamıştır. Onlar esnaf ve tüccarlar idi. Bu insanlar diğer ülkelerde (zeytinyağı, seramik, şarap yapımı yemekler çeşitli, takı) ürünlerini ihraç edildiği gemileri vardı.

III yüzyılda, şehir barbarları tahrip ve X yerel nüfusun atalarının iskan başladı - Çerkeslerine. 1828 yılında Anapa Rus İmparatorluğu'nun bir parçası haline geldi. Bilim adamları, yerel çevre ve iklim benzersiz özellikleri değerlendirildiğinde çare şehrin tarih, 1900 yılında başladı.

Anapa konumlar ve görülecek

Ünlü Rus sağlık tesisi ve bugün birçok turist çekiyor. Onun sanatoryum, yatılı evler ve dinlenme evleri, ünlü Anapa. Ilginç yerleri ve turistik her adımda burada bulabilirsiniz. Birçokları için, öncelikle deniz temiz ve bakımlı şehir plajlar var. kum ve çakıl sahil severler ile kaplı 40 km'lik bir şerit üzerinde uzun 10 km topraklarında rahatlatacaktır.

Anapa deniz Karadeniz sahili bölgesindeki beldelerin en temiz kabul gerçeğini belirtmek mümkün değildir. Kentin orta kesiminde yer alan ücretsiz ve ücretli plajlar toplu. Bunlar bazen 15 metre yüksekliğe ulaşır eşsiz kum tepeleri ile çevrilidir.

Arka arkaya uzun yıllar bu tatil için gelecek Yerliler ve tatilcilerin, Müjde şişte Bimlyuk köyleri Dzhemete, Vityazevo yakın izole plajları,. Başlıca avantajı demiryolu eksikliğidir. yerleşim Küçük ve Büyük Utrizh içinde ve güzel bir vadi Sukkah çakıl plajları içinde.

Tarihsel anıtlar: Rus Kapısı

görülmeye değerdir Anapa gözde mekanları, çeşitli kategorilere ayrılabilir. Biz tarihi anıtların bulunduğu şehri keşfetmek için başlayacaktır. "Rus Kapısı" - XVIII yüzyılın günümüze ulaşan Osmanlı kalesinin yalnızca bir parçasıdır. O 1783 yılında Kafkasya kıyılarında konumlarını güçlendirme Türkler için inşa edilmiştir.

Başlangıçta yedi burç ve üç kapıları oluşuyordu. Aynı zamanda en büyük köle pazarı vardır. Bizim zamanından önce kale korunmuş edilmemiştir. Oldukça çirkin uzun süre baktı sadece doğu kapısı, bırakmak. Ama onların restorasyon ve yazıtlı bir stel bu yerde 1788 den 1828 kadar sürede kale duvarlarında hayatlarını feda Rus askerinin kalıntılarını yalan belirtiyor ki, 1996 yılında tamamlanmıştır.

kript Geroon

Anapa yakınlarındaki gözde mekanlar da tatil turist, tatilciler çekmek. Erken XIX yüzyılda Veselovsky ünlü arkeolog, çok uzak olmayan Anapa bir kripti buldum. Daha sonra crypt Geroona olarak tanındı. Beyaz yerel taştan bir kemer şeklinde inşa edilmiştir. Tavan ve duvarlar kutsal tipik fresklerle süslenmiştir.

Yıllar sonra kript şehir bahçesine taşındı. Bugün, DC "Resort" ve sanatoryum "Mavi Dalga" arasında yer almaktadır. Genellikle şehir ve yerel sakinleri ziyarete geldi. dar bir koridor olabilir crypt almak için. Devrimden sonra, bu unutuldu ve yerel serseri orada toplanmaya başladı. Nazi Almanyası ile savaş sırasında, kript silahlar için bir depo olarak kullanılmıştır.

Doğal konumlar: Succo vadisi

Biz tarihi ile ilgili değil, tüm cazibe Anapa kabul var. Yine de, doğal anıtlar bakmak için sizi sunmak istiyoruz. Vadisi Sukkah - Anapa dağlık kesiminde yer alan ünlü ve popüler bir tesistir. Su tarafından her tarafta çevrilidir. Bir yandan - Sukko göl, diğer yandan - Karadeniz. Burada turist savaşmak zorunda için güneş aynı yere, inzivaya, burada olmaz ve berrak suları bulacaksınız.

Bir çarpıcı doğal peyzaj olduğundan Ve yine onlar, vadiye gelip, ardıç ormanlarının aromaları ile dolu deniz havası, asırlık meşe ile kaplı pistlerine. Ve başka avantajı - Eğer şövalye kale "aslan başı" ziyaret ederek turu ile bir plaj tatili birleştirebilirsiniz.

Dini yapılar: Temple Onufriya Velikogo

Onun iki kilise bahsetmeden, Anapa ilginç yerleri tarif etmek mümkün değildir. Bir Cathedral Caddesi'nde, rıhtıma yakın konumdadır. Bu tapınak Onufriya Velikogo. Turkuaz ve beyaz renkler, iki farklı büyüklükte kubbe, altın haçlar - tüm takdire.

Tapınağın içi o muhteşem iconostasis ve tavanda aziz sanatsal görüntüler var. O 1829 yılında yaptırılmıştır. Bu noktada, Arap cami önceydi. 1837 yılında bu ismi Onufriya Velikogo yılında kutsandı. Bu tören Rus İmparatoru I. Nikola katıldı

XIX yüzyılın ortalarında, tapınak kurtarıldı hızla tahrip, fakat. Ama 1964 yılında kapatıldı. 1995 yılından beri, hizmetler vardır. Bugün Kuban en eski Ortodoks yapılarından biridir.

Serafima Sarovskogo Tapınağı

diğer bazı ilginç yerler nelerdir? Anapa ve tüm onun konumlar aslına tarihini etkiler. tapınağı kapattıktan sonra St.Onufriy cemaatinden bağış toplamak için başladı ve halk ilaçları kiliseye dönüştürülmüştür sokak Grebenskaya, üzerinde özel bir evde tarafından satın alınmıştır. 1964 ile 1993 yılları arasında, bu tapınak kenti değil, aynı zamanda yakın çevresinde sadece benzersizdir. Bu ibadet gerçekleşti tek bir oda, bir tek katlı bir bina idi. Avluda çan kulesi inşa edildi.

Eski bina St.Onufriy tapınak cemaat 1991 yılında döndü ve o andan itibaren onun yeniden başladı. Restorasyon çalışmaları 1993 yılında tamamlanmıştır. cemaatin yarısı yenilenmiş kiliseye döndü ve diğer yarısı eski kalmıştır. Onun başlangıçta yapmadı, tapınağın 0nufrievskago avlu gibi bırakın, fakat inananların karşılamak için gitmek planlanmış. kilise Serafima Sarovskogo onuruna kutsandı.

Anapa çocuklar için Geziler

Anapa çocuklu aileler için popüler bir tesisi olduğunu bir sır değil. Bu şaşırtıcı değildir - büyük ılıman iklim, suya kademeli girişi ile muhteşem plajları, meyve sürü ... Ayrıca, tesisin yönetim rekreasyon genç misafirler için insan gücü ve kaynak harcanması yapıyor. Bu nedenle gerek kalmayacak burada onları özledim.

Dolphinarium Nemo

Hayvanat bahçesinde "Balu" ve oceanarium birlikte aynı isimli kompleksinin bir parçasıdır. Dolphinarium iki kilometre şehir merkezi Pioneer Avenue üzerinde bulunmaktadır. Yaz aylarında her gün burada beş fikri verir. mühürler ve şişe burunlu yunuslar, deniz aslanı ve mors katıldığı büyüleyici gösterisi. Tüm izleyiciler sıradışı eğlence, iyi, çocuklar sadece zevk gelip gerçekleştirmesini büyük keyif olsun.

Su parkı "Golden Beach"

Su kaydırakları ve birçok turizm ile ilişkili Anapa çocuklar konumlar için. Bütün bunlar da su parkı "Golden Beach" in bulabilirsiniz. Park 20'den fazla su kaydırağı vardır ve çok farklı yükseklik, uzunluk ve karmaşıklığını biner gibi eğlenceli ve yetişkin tatilciler vardır var.

Bir adrenalin olsun isteyenler, tepenin "Kara Delik", "Aladdin Lamba", "Kamikaze" kendinizi test edebilirsiniz. "Spiral" slaytlar, "Sarı Nehir", "montaj" gibi sakin tepelere sevenler, için "Twister" ve "Dağ Akım". Çocuklar için oluşturulan harika kompleksi "Treasure Island" eğlence. slaytlar ve labirentler bir dizi su parkı terk etmek zamanı geldiğinde anne sorunların bir sürü var ki yoğunlaşmıştır.

Local Lore Anapa Müzesi'nin Kültür anıtlar

O 1909 yılında yaptırılmıştır jimnastik binasında Shetnevyh, içinde, ünlü feneri Anapa yakındır. müze günümüze Boğaz krallığı beri şehrin tarihi hakkında turistlere ilginç bir çok şey söyleyebilir deneyimli personel tarafından rehberli turlar.

teşhirde farklı yaşındaki arkeolojik buluntular, ender fotoğraflar ve tamamen benzersiz belgelerdir. Serginin büyük bölümü flora ve adanmış olan Karadeniz'in faunası, hem de doğa sahil. İşte bu alanlarda yaşayan hayvanlar ve kuşlar bulunmaktadır.

Müze "Gorgippia"

Bu makalede Anapa yakınlarındaki gözde mekanlar bu açık hava müzesi, antik kentin sitede inşa edilmiştir. Burada dörtte kazı, surları, Arnavut kaldırımlı yollar, sakinleri Gorgippia emek ve yaşam koşullarının nesnelerin kalıntıları görebilirsiniz.

müze antik kentin tarihi hakkında söyleyecektir. sakinleri ana faaliyet şarap vardı. evler atölye ve perakende mağazaları vardı.

set

Burası şehre, istisnasız herkes tarafından ziyaretçileri ziyaret edilmektedir. Onlara göre, bu ülkemizde en güzel yerlerinden biridir. Eğer, saatlerce yürümek çeşitli yapıları dikkate durumlarda, Karadeniz'in güzelliği hayranım.

kıyıda nadir çiçekler ve egzotik ağaçlarla dolu çarpıcı manzara kompozisyonları, çiçek yatak oluşturun. Özellikle kayda değer çeşme. Büyük taşlar alt kademe kordonunda rahat banklarda dinlenebilir anda.

"Beyaz şapka"

Ve harika şehri kısa gezisi Sonuç olarak biz Anapa ana karakterlerden birini ziyaret etmeye sunuyoruz. Bir taş üzerine konur dev mermer şapka, olan bu anıt,. kompozisyonun yaratıcıları göre, sıcak güneşin sırasında ihtiyaç sikkesi, neşeli bir hatırlatmadır.

Onlara en küçüğü olan daha doğrusu Anapa ilginç yerler nitelendirdiler. Bu bu şehirde sonraki tatil planlama için bir teşvik olacağını umuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.