FormasyonÖykü

Zafer Banner. Yegorov ve Kantaria. Reichstag üzerinde Zafer Banner

Bugüne kadar, herkes Reichstag üzerinde Zafer Banner neye benzediğini bakmak için fırsat vardır. Yeterince büyük miktarlarda ortak kaldırma sonra yapılan Fotoğraflar,. Ancak, yol komutu çalıştırılır, ve kimin liderlik altında, dünyada bugün birkaç bilinmektedir. Nedenle daha detaylı, oldukça uzun zaman süren anlaşmazlıklar bu sorunu vurgulamak için gereklidir. Ve yine bir yükselttiğini kimin olduğuna net bir görüş yoktur zaferin sembolü.

Almanya'nın başkenti saldırılar hakkında tarihî bilgiler

Üç kez birliklerimiz Berlin topraklarında bir dayanak başardı. İlk defa bu Yedi Yıl Savaşı yıllarında yaşandı. Tümgeneral Totleben komutasındaki Prusya başkenti saldırıya asker iken. İkincisinde ise, Berlin sırasında çekilmiş , Napolyon ile savaş yani 1813 yılında. Ve 1945 yılında Alman sermayesi Kızıl Ordusu tarafından üçüncü kez alınmıştır.

o saldırıyı başlatmak için gerekli iken?

Hiç şüphesiz birçok vardı. Şubat ayında Mareşal Chuikov göre, Alman başkentinde bir dayanak fırsatı buldu. Buna ek olarak, yaşamlarının binlerce kurtarmayı başardı. Bununla birlikte, Marshal Zhukov farklı karar ve saldırı yapılması. Bu yılında asker yorgun olduğu gerçeği ile destekli. Ve arka o zamana yetişmek için zaman yoktu. Amerikalılar, İngilizler ve zarar çok büyük olacağını savunarak, Berlin ile saldırıyı terk etmeye karar vermez birlikte.

Berlin Çalışma sırasında öldürülen ve yaklaşık 352.000 kişiyi yaralandı. Polonya Ordusu yaklaşık 2892 asker kayıptı.

iki cephede ve tutarsızlık komutanları üzerinde Saldırı

Doğal olarak, Berlin pratikte hiç şans olduğunu hemen açıktı. Ama Sovyet birliklerinin komutanı saldırı başlatmak için karar verildi. İki taraftan hücuma karar verildi. kuzeydoğudan saldırıya 1 Beyaz Rusya ön tarafından komuta edilmektedir Marshal Zhukov. Marshal KONEV, 1 Ukraynalı ön led güneybatıdan saldırıya başladı.

Şehir çevre düzeni planı reddedildi. İki mareşal etrafında önde birbirinden almaya çalışırken. Orijinal planın özü Konev Alman sermayenin yarısını saldırıya olduğuydu ve Jukov - Başka.

16 Nisan Belarusça Ön saldırıları başladı. Seelow onun kapıları boyunca yaklaşık 80 bin asker öldürdü. Spree Nehri 1 Ukrayna Cephesi geçiş, 18 Nisan başladı. Marshal Konev 20 Nisan'da Berlin saldırı komutu verdi. Tamamen aynı ekip ne pahasına olursa olsun yapılması gerektiğini vurgulayarak, 21 Nisan Jukov'u verdi. Bu durumda, operasyonun başarısının hemen ve yoldaş Stalin bilgilendirmek için gerekliydi.

Nedeniyle iki ordu arasındaki koordinasyon eksikliği birçok askeri öldürdü. Böyle "Rekabet" iyilik Marshala Zhukova tamamlanmıştır unutulmamalıdır.

önceden açılmış olan teşekkürler

Önceden, bu bir savaş bayrağını yapmaya karar verildi. Ama, biraz düşündükten sonra, onlar Reichstag saldırıya bölünmeler sayısına göre dokuz adet kadar yapılmıştır. Bu afiş biri sonradan Reichstag hemen yakınında savaşan Tümgeneral Schatiloff 150 Bölüm komutasında yerleştirdi. Bu Zafer Banner ve daha sonra Alman Bundestag yapısı üzerinde atladı.

Yaklaşık üç öğleden sonra 30 Nisan başlangıcı ile Shatilov Zhukov'un bir emir verildi. O, kesinlikle sırdı. Bu zafer bayrağını yükseltmek birlikleri, teşekkürlerimi sıralamakta. Bu önceden yapıldı. Ama Reichstag önce yine yaklaşık 300 metrelik bir mola oldu. Ve savaş her metre için tam anlamıyla mücadele etmek zorunda kaldı.

Her ne pahasına olursa afiş kaldırın!

İlk saldırı girişiminden başarısız oldu. Ama Marshal Zhukov yaptığı sırayla kesin bir tarih tespit unutulmamalıdır. Resmi Gazeteye göre, 14,25 at Nisan 30 yapmak için gerekliydi.

Doğal olarak, bunu kırmak amacıyla imkansızdı. Bu nedenle Şatilla bu durumda herhangi bir işlem alarak her ne pahasına olursa Reichstag üzerinde Zafer Banner yükselmesini komutu verdi. Dışarı bayrağını olmasaydı, o zaman en azından binanın girişinde küçük bir onay kutusudur yükseltmek. Belki Şatilla öncesinde 171 Bölüm Nehoda komutanı olduğunu korkuyordum. Böylece, Berlin yarışması için mareşal arasında Reichstag oluştu - komutanları arasındaki bölünmeler.

kararına uymaya çalışıyorum, gönüllüler, ev yapımı kırmızı bayraklar aldı Almanca ana binasının koştu. Geleneksel mücadelede ilk ana noktayı öğrenmek gerekir ve ancak o zaman zafer bayrağını için unutulmamalıdır. Ama bu savaşta, oldukça tersi oldu.

Yarbay Plehodanova komutasında 674 inci alay bayrağının kaldırılması için yeterli oldu. Bu işlemi yaparken Lt Koshkarbaev ayırt. görev ile başa çıkmak için, emrindeki askerler keşif Üsteğmen Sorokin önderlik etti ki, verilmişti.

Alman binada zaferin ilk sembolünün Görünüm

Ve şimdi, 7 saat sonra, zafer kırmızı bayrak (yani onun minyatür çoğaltma) Reichstag duvara sabitlendi. Söylemeye gerek yok, ne kadar zor asker Royal Plaza son metre üstesinden vardı! Hareket bir sabit baraj eşlik etti. Ancak, görev ile Verdikleri. Bulatov - arada, bayrak duvar asker bir bağlanmıştır. O nedenle Teğmen Koshkarbayev omuzlarında duruyordu.

Böylece askerler Koshkarbaev Bulatov ve ilk Almanca ana bina ulaşmak için. Bu 18.30'da 30 Nisan günü oldu.

şampiyonluk Koshkarbayev ve Bulatov için komuta şüpheci tavrı

Aynı 150 Bölümü 756 inci alayına ait Neustroeva komutasında Reichstag ve tabur saldırdı. Üç saldırı başarısız oldu. Sadece dördüncü girişim asker bina ulaşmak için başardık. Maj Sokolovsky ve iki er - kapı ile üç asker kırdı. Ama onlar Koshkarbaev ve Bulatov bekliyorlardı.

bazı ayrıntılar vardır, özü minik zafer bayrağı bir sütun Özel Peter Shcherbina sabit olmasıdır. O irtibat tabur komutanı Neustroeva oldu Petra Pyatnitskogo, basamaklarında ölü adamın ellerini kaldırdı. Ancak, o ilk olup olmadığı bilinmemektedir.

Doğal olarak, şampiyonada Koshkarbayev Bulatov ve komutanlar inanmak istemiyordu. 19.00 At Reichstag binasında tarzlarını 150 Bölümü Diğer tüm askerlerini yaptı. Ön kapı kırıldı. Sovyet birlikleri tarafından ele şiddetli bir çatışma binanın sonra.

Reichstag Savaşı çok uzun bir zaman süren

binanın içinde mücadele iki gün sürdü. Temel SS birlikleri 1 Mayıs'tan önce kırıldı. Ancak, bodrumlar yerleşmiş bazı bireysel asker kadar direnmiş 2 Mayıs. Bütün bu günlerde ölümüne ve iki buçuk bin düşman askeri hakkında yaralanmasına kavga oradayken. Mahkum aynı yakalamayı başardı. saldırıda büyük yardımı piyade birimleri olabilir. Ancak, ayrı yapının kendisinde muharebelerin, savaş ve çevresinde gitti. Sovyet birliklerinin sermaye almaya engelledi Berlin grubu, ezilmiş.

Zafer sembolü görünümünü

Reichstag binasının saldırılarından sonra başlayan aşkın Zafer Banner dikmek. İlk olarak, 756 alay açtı Albay Zinchenko, operasyonun başarısı ile asker tebrik etti. Bu Genelkurmay Banner teslimi için emri kim verdi diye oldu. Buna ek olarak, yükseltecek iki karakter seçmek için komut verdi o olduğunu kanıtlar vardır zafer bayrağını. Onlar Egorov'la Kantariya idi.

Bir yerde 21.30'da, onlar Reichstag çatısı olsun başardık. Bundan sonra, esas olarak ana giriş üstünde bulunan afiş, ön şifrelenmektedir. Ardından, sürekli ateş altında uygun komutu ve kırılma Kantariya Egorov'un riskini alınması ve kubbenin tepesine tırmandı ve üzerinde zafer sembolü kaldırdı. Ve sırasıyla zaten 1 Mayıs sabah bir tane var. Bu sürüm yetkilisi oldu.

Yani ilk kimdi?

Ama tarihçi Sychev göre bu sürüm yanlıştır. Alman ana bina baskın askerlerle özel toplantılar arşivleri keşfetmek ve iletken, o Sorokin bir grup tarafından sahibi olduğu zaferin başka self-made sembol, olduğunu gördük. Böylece, onun görüşüne göre, Zafer Reichstag üzerinde Afiş ve 674 Süvari Alayı görev Provatorov Bulatov, kaldırıldığında. Ve bu akşam saat yedide oldu. Bu gerçek tam arşiv belgelerinin 674 inci alay ile doğrulanmıştır.

Egorov'la Kantariya çekilir Reichstag'a fırtınası bayrak belirtir 756 inci Alayından belgelerinde çelişkiler olduğu not edilmelidir. Örneğin, dikim tarihi hep aynı belirtilmez. Sorokin komutasındaki izciler, hemen Reichstag yakalandıktan sonra, Sovyetler Birliği Kahramanı unvanını aldığını belirtmek gerekir. yeterince prim yaprak ayrıntılı olarak Feat grupları. Ancak, Hero yıldız aldı edilmemiştir. Ve tüm gerçeği çünkü Yegorov bir kahraman Kantariya haline geldiğini. Hiç kimse bayrağının kaldırılması için gerekli değildi.

Böylece, ilk afiş bina ve Provatorov Bulatov ön üzerinde sabitlenen anlaşılmaktadır. Reichstag kubbesi bayrağını Operasyonu Alexei Berest açtı. Egorov, Kantariya sırasıyla onun emirlerine tarafından gerçekleştirilen. duvar ve Koshkarbayev Bulatov sabitlendi bayrak, asker ile çekildi. ondan Yazısı bellek aralarındaki ayrılmıştır.

Reichstag üzerinde Zafer simgelerinden çok sayıda

bir görüş ve ilk bayrak sıradan Kazantsev çekildi gerçeği vardır. Reichstag'a üzerinde fırtına gibi tüm büyük bayrakları ve minyatür bayraklar olan arasında yaklaşık 40 farklı panelleri, alındı anlaşılmalıdır. Bunlar hemen hemen her yerde görülebilir. Pencereler, kapılar, çatı, duvarlar ve sütunlar - her şey kırmızı zafer sembolü oldu.

Bu konuda karışıklık çeşitli nedenlerle ortaya çıkmıştır. İlk tarafında, Reichstag için mücadele bir günden fazla sürdü. Alman topçu başarıyla mermi gönderilen pahasına afiş yok etmek her şeyde başka birkaç kez başarılı oldu. Öte yandan, çeşitli gruplar bina üzerinde bayrağını tarafından emredildi. Ve tüm askerler dışında onlardan, yani bilmeden hareket ve diğerleri bu emri yerine. İlk amacına başa tek grup aramaya değil, komut kalan tüm savaş bıçağı özetleyecek bir afiş, dikmeye karar verdi.

Kazan bütün savaş geçtiğini belirtmek gerekir. Doğal olarak, sık sık hastanede buldu. Ama çabuk iyileşmekte, yine hücum hattına döndü. Fakat ironik hemen ertesi gün bayrağını sonra Kazantsev yeterince ciddi yaralanmalara var ve 13 Mayıs günü öldü olmasıydı.

Kızıl Meydan Banner taşımak ve başarısız etmek

Ne yazık ki, tarihe geçti geçit, zaferin sembolü kimse gördü. afiş grup kostümlü prova sonrasında çıkarıldı. geçit için hazırlık bir ay boyunca tutuldu. sadece iki gün önce Ancak, kahramanlar zaman, şu anda ona varmak başardık. geçit komutu Rokossovsky altında gerçekleşti. O Jukov onun mareşal aldı.

Elleri Banner, Yegorov ve Kantaria düzenlenen Neustroev, geçit başlatmak zorunda kaldı. mart Neustroyev kulağa ne zaman bir dönemde çok zordu. yaralanmalar nedeniyle, neredeyse devre dışı oldu. Bu nedenle, bir noktada o sadece ayaklarını kaybetti ve ilerledi. Çünkü bu noktanın olduğunu ve geçit töreninde standart taşıyıcıları olmaması gerektiğini Zhukov'un karar verildi.

savaşın kesinlikle tüm katılımcıların büyük bir kısmı

Sadece Reichstag yakalanması için ödül, hem de Zafer sembolü yaklaşık 100 kişiyi aldı dikim için. Biz zaferin sembolü her asker çekildi diyebiliriz. Ve Brest Kalesi savaşın başında öldürüldü genç korumalar ve Leningrad ablukası ve hatta tahliye işçiler. Tüm hayatta olanlar ve göremiyordu olanlar Zafer Parade - her şey zaferle, ancak Alman Bundestag binasında onu karakterini kalkmalı içinde sadece yer aldı.

Bugüne kadar olan fotoğraf herkesi görebiliyordu Zafer ev yapımı Banner, kalıcı Silahlı Kuvvetler Müzesi'nde saklanır. Ve Zafer Günü'nde her yıl Kızıl Meydan'da aracılığıyla gerçekleştirilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.