FormasyonÖykü

Hitler'in ilk askeri operasyonu - Anschluss

Avusturya çağdaş tarih, bağımsız bir ülke olarak, çok uzun değil. 1918 yılında, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'nu dağıldı yirmi yıl sonra, ülke bir parçası haline geldi Üçüncü Reich, yeni edindiği egemenlik yıkılmasından sonra ve sadece on yıl.

Adolf Hitler doğdu Avusturyalı şehir Luntz içinde. Kendisi bir Alman ve bir Büyük Almanya'nın hayal kabul edilir ve tam anlamıyla: Reich geniş bir alana sahip olmak, onun planına göre, gerekiyordu. Önce, o Almanların yaşadığı tüm toprakları birleştirme kararı almıştı.

Ortak tarihsel kader, dil sorunlarının olmaması ve en uzun ortak sınır Avusturya anschluss önceden belirlemek faktörlerdir. kesin ve net çeviri (ülke veya birliğe katılması gibi bir şey) vardır sözcüğünün kendisi, askeri olmayan araçların bir marka yüzsüz yakalama haline gelmiştir.

1938 yılında Alman ordusu neredeyse için esas sorun bu yüzden, askeri sorunları çözememiştir Alman tanklarının, Sekizinci Ordu, "Otto" planı üzerinde hareket eden Viyana götürmek ve bozmazlar. keder ile onlar yarısında başardılar.

Direnç değildi ve olamazdı, yerel halk mutlu Alman askerleri onlara herşeyi ellerinden tedavi karşıladı ve çiçekler attılar. Tabii ki, sırayla bütün ön çalışma yapmak gerekiyordu aynen oldu ki. Avusturyalılar aniden onlar da Almanlar ve Avusturya Anschluss sadece ağrısız, daha ziyade mutlu olduğunu hissediyorum.

Ülkede-pro Alman görüşlü ve genellikle açıkça Nazi siyasi güçlerin etkisi çok güçlüydü. hızla sürekli işsizliği ve yoksulluğu yenmek başardı genç ve enerjik Chancellor hızlı ekonomik başarıları, Almanya'nın artan teknolojik ve askeri kudreti üzerine harekete geçti kitle bilinci Hipnotik.

Hitler'in ultimatom dilin Avusturya liderlik konuşurken ve bu ülkenin bağımsızlığı istemediğini değil ya verebilir müdahale kimse, o egemen bir devletin katılımına, kendi kontrolü altındaki topraklarda on yedi yüzde ve on bir artış uygulandığında, doğru anı seçme - Nüfusun. Avusturya ordusu Wehrmacht'ml katıldı ve sanayi Alman askeri emirleri yerine getirmek başladı.

Buna ek olarak, Avusturya Anschluss düpedüz soygun çağrılabilir. Ülkenin altın rezervleri otomatik Reichsbank mülkü oldu ve onlar önemli idi. Yakın zamanda keşfedilen petrol rezervleri ve zaten geliştirmiştir mevduat demir cevheri Styria ve manyezit tüm bu satın almalar için hoş bir ek oldu.

Avusturya Anschluss'un Avrupa topluluğunun tepki ve aslında, Versay Antlaşması'nın ihlali bir dalgın karakteri oldu bazı endişeler sadece halk komiseri Litvinov ifade edildi.

Hitler daha sonra o sadece 13 Mart'ta Anschluss'un önce Avusturya'da bir referandum izin vermedi gerçeğini suçladı. O Nisan ayında tuttu ve iki kardeş halkların birleşmesi için neredeyse tüm Avusturyalılar konuştu.

Aynı yılın Ekim 1 Hitler'in sadece tamamen dirençle karşılaşmadan, Çekoslovakya Sudetenland bölgesini ilhak ve Polonya işgalinin onbir ay sonra başladı. Almanya'da ortak sınır Sovyet Rusya değildi önce Onun bölümünde, Sovyetler Birliği ile yaklaşan savaş rütbesi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.