ÇirkinlikBahçıvanlık

Özellikleri, ilginç fikirler ve öneriler: Kendi elleriyle sitenin Teraslama

Tüm zamanlarda, insanlar yetiştirmek ve arazi rafine çalışmışlardır ve bu teraslama ortaya çıkmasına yol açmıştır. Bir ülke evin mutlu sahibi veya yaşadığınız özel bir ev var, ve büyük olasılıkla daha sonra, arazinin kendi parçası varsa, bunu arıtmak isteyecektir. kendi elleriyle toprağın Teraslama - oldukça zaman alıcı olduğunu. ezici arzu ek olarak yetenekli eller, araç sabır olmalıdır. Bizim makalede teraslama, onun temelleri ilkelerine tanımasına yardımcı amaçlamaktadır. Ayrıca uygun tavsiye ve ilginç fikirler olsun.

Teraslama eğimli kısmın

Herhangi bir düz arazinin özel sektör rüyalarında bir arsa ile bir ev sahibi, ancak çoğu durumda doğal dalgalanmaları ve yamaçları ile karşı karşıya kalırlar. kendi yararınıza böyle bir rahatlama olmak için, bütün aile veya arkadaş tepede iken zaman harcamak için uygun olacaktır kaplı geniş alanlar, kurmaktır arsanın teraslama yapabilirsiniz. Yapay olarak yaratılan aşamaları ve kareler onlar sadece yamaçlarda veya üzüm bağları ile sular, alanlara yaklaşımları süslemek için yer alabilir, Mükemmel görünüyorsun. Düzgün yapılmış teraslar özelliktir, sitenizin bir dezavantaj olacaktır. alanları ve aşamaların kenarlarında meyve ağaçları ya da sadece süs bitkileri ile dikilebilir. yamaç büyükse, ideal çözüm daha fazla yer yaratmak olacaktır. o kadar dik ve yüksek değilse, o zaman bir teras yaratmak oldukça mümkündür. Her durumda, yalnızca bölge yüceltici, kazanmak.

teraslar prensiplerini oluştururken

Teraslama kısım ağ-oluşan bir toprak tadını bir oluşturulmasıdır, ve dökme kazı eğimleri (dikey veya eğik), siperler - teraslar arasında olan eğimin bozulmamış bölümleri.

merdaneli eğimi, üst dökme için daha düşük hale geldiği bir çok adım teraslar oluşturur. Sitesi teraslar erozyondan toprağı kurtaracak silindirleri, korumamız gerekiyor. teraslama arazi, kullanışlı alanını artırmak toprak işlevselliğini artırabilirsiniz.

Ilk şey toprağın durumunu ve arazinin türünü oy kullanma böylece etkileyici bir tasarım oluşturmak için, dayanak ve merdiven çeşitli kullanmalıdır.

yüzey ve toprak kalitesi analizi, görsel araştırması vasıtası ile yapılır ve böylece, basamakların, görselleştirme için gereklidir. Eğer sitenizi nasıl görüneceğini hayal sonra, ölçümler sen teraslar oluşturabilir ne kadar belirlemek için yapın. durgun büyüklüğüne dahil her ayrıntıyı göz önünde bulundurun.

Neden arazinin analizini gerekiyor?

teraslar genişliğinde ve altı metre, yüksekliği en fazla seksen santimetre olabilir. Şunları yapabilirsiniz arazi ve toprak analiz ettikten sonra:

 1. sitenin işlevselliğini değerlendirmek.
 2. tüm kurallara dikey düzen oluşturun.
 3. kompozisyon platformları ve merdivenleri mükemmel yaratmak.
 4. senin teras süslemeleri uygun bitkiler seçin.

Eğer tasarım ile gelip tüm seçenekleri değerlendirdikten sonra, bir iş planı oluşturmak için daha kolay olacaktır.

hizalama planı, dikey düzen ve bağlayıcı boyutlu

Dikey düzen teraslar oluşturmak için rahatlama yapay değişikliği denir. Bu faaliyetler, toprak podsypku veya kesme sayılabilir. Bu şekilde banliyö alanında teraslamanın alan bağlama razmetnoy kurallarına uygun olacak otelnye fragmanlara ayrılabilir gerektiği anlamına gelir.

Eğer böyle bir gölet, rockeries, kaya bahçeleri, çiçek ve mixborders gibi karmaşık nesneler oluşturmak planlıyorsanız, size örnek bir ölçekte çizmek gerekiyor uyum planını oluşturmak gerekecektir.

aşamaları

"Nasıl kendi başlarına teraslama alanını mı?" - Arsaların birçok sahipleri ile ilgilenen. elle kendi topraklarında büyülü ülkeyi oluşturmak için, temel planına bağlı kalmalıdır. Yani, hangi adımların bahçe teraslar görünümünü önce gelecek?

 • Bir düzen alanı oluşturma tedavi edilecek. Dövülmüş mandal çekerek iplik korumak için gereklidir.
 • Alt toprak dökün ve üst kesmeye gereklidir. Bu sitenin eğim açısını azaltacaktır.
 • guttering Oluşturma ve gerekirse su temini için boru döşenmesi.
 • adımlar ve istinat duvarları Betonopodgotovka.
 • Cihaz şelaleler, kaydıraklar ve mixborders.
 • astarlı adımları Dekorasyon ve istinat duvarları.
 • yolları ve parça çini ya da taşların Parke.
 • Bitkilerin dikimi için şantiye hazırlık.
 • Kurulum ve mimari elemanların yerleşimi.
 • rezervuarlar dolum, bitkiler dikmek.

ilk kazık

net bir yatay teraslar bulunmaktadır için, kazığı ve halat kullanılarak yetiştirilir yatay hayali çizgiler oluşturmak gerekir. İlk olarak, PEG eğimli olarak tahrik edilir, daha sonra, bir yarı oluşturulan teraslar genişliğine eşit aralıklarla bölünmüş kısmını göstermekte. mandal sürüş için sonraki nokta yardım seviyesinde bulunmaktadır. Yani başkaları tarafından takip birinci sırada, kurmak. Daha sonra düz alanları yaratmak için yatak geçebilirsiniz. O yağmur suyu birikintileri oluşturmadan, onlardan tahliye böylece onları, kesinlikle yatay değildir ve az eğimli oluşturmak için tavsiye edilir. İstinat duvarları podsypku güçlendirilmelidir.

istinat duvarı

Yukarıda mandal güçlendirmek dan, ahşap bir konteyner hazırlamak çim koymak gerekir. Daha küçük olanları - o onlardan sonra büyük taş diktiler sonra. Küçük bir ızgara takmak için güçlü bir ihtiyaç takiben. Bu çözelti uygulanır ve duvar tuğlaları, taş veya karo dekore edildi.

eğim çok dik ve yüksek ise, uzmanlara ve betonlama ihtiyaç vardır. Aynı duvar vakıf olarak oluşturmak için gereklidir.

duvarlarının güçlendirilmesi

her şey adımlar veya rampalar olarak sunabilir payandalar veya pilastrlar kullanılan düz duvarlara güçlendirmek.

istinat duvarları montajı farklı bir taşıyıcı ile beton, taş, tuğla, ahşap veya Gabyonun ile mümkündür.

Sonuç

Bu basit şekilde sitenizde rahatlık vermek, dekore edecek en güzel sahne oluşturabilirsiniz. Aslında, her şey makale okumaya göründüğünden daha zor olabilir, ama buna kesinlikle değer!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.