SağlıkTıp

İnsan vücudunda kaç kemikler bütün

Birçok kişi insan vücudunda kaç kemiklerde ilgileniyor. en bu soruyu cevaplamak için çalışalım.

İnsanın Kas-iskelet sistemi iskeletin değil, aynı zamanda kaslardan sadece oluşur. Bunun yardımıyla kişinin farklı hareketler yapar ve hala çeşitli yaralanmalardan iç organları korumak için hizmet vermektedir. insan vücudunun şeklini iskelet tarafından belirlenir. Kemikler vücuttaki yaklaşık 210 vardır.

insan iskeleti kemikleri çeşitli vardır. Ben insan vücudunda kaç kemiklere ayrıntılı olarak bakmak istiyorum, ve ne bunlar. Bunlardan aşağıdaki türü vardır:

1. Uzun kemikler: humerus, üst kol, uyluk ve baldır.

2. Kısa: ayak kemikleri ve el.

3. Düz: Kafatası kemikleri ve omuz bıçakları.

üstte Kemik periost denilen, yoğun kabuk ile kaplıdır. Dolayı kırıklar kemiklerin büyümesi, onların yiyecek ve füzyon meydana gelir. kemiklerin periost genişliği ve uzunluğu büyümesi nedeniyle, vücut kemiklerin ve uçları arasında yer alan kıkırdak hücreleri, bölme pahasına büyür.

Bütün olarak bakıldığında, kafatası iskeleti, üst ve alt ekstremite ve gövde iskeleti oluşturuyor.

Bizi insan vücudunda bileşenlerin her yer almaktadır kaç kemikler ele alalım. Kafatası yüz ve beyin bölümden oluşmaktadır. Çeşitli yaralanmalardan beyni korumak için hizmet beyin departmanı kafatası, ifade eder. Beyin bölümde şunlardır: frontal, oksipital, parietal ve 2 2 zamansal kemikler. yüz bölgesi için çeşitli küçük ve büyük kemikler (burundan ve vardır elmacık kemikleri, üst ve alt çene). Hala alt çene haricinde birbirine bağlanır.

Şimdi insan vücudunda vücut iskeletinin atıfta kaç kemikler düşünün. Onun biçimi omurga ve göğüs kafesi. yapı 4-5 koksigeal, 5 sakral ve bel, 12 torasik, 7 bir omurgasından oluşur servikal vertebra. Sonuç olarak, omurga dahildir omurları, aynı ada sahip 5 bölüme ayrılmıştır.

hasardan kalp korunması ve akciğerler gibi hizmet veren Thorax, 12 kaburga ve sternum oluşur.

El, ön kol ve omuz: üst kenar yapısı üç bölümden oluşmaktadır. dirsek kemiği ve yarıçapı ve fırça küçük kemikler oluşur - Omuz uzun bir üst kol, alt kol ile oluşturulur. Eller oluşturan köprücük yardımıyla ve kanatları gövdeye bağlı omuz kayışı.

Aşağı bacaklarda ayak, alt bacak ve uyluk içerir. Uyluk tüm vücutta en büyüğüdür femur oluşur. Baldırı - 2 tibia ve ayak topuğu olan en büyüğü birkaç küçük kemikler vardır. Alt uzuvların nedeniyle vücuduna bağlı olan pelvik kemikler.

makale verilerinde rağmen, hala kaç kemikler insan iskeleti içinde kesin olarak söyleyemeyiz. Örneğin, yetişkinlere göre daha bir çok yeni doğan, zaten çocuğun büyüme sürecinde büyük srostayutsya içine küçük kemikler nedeniyle.

Bu nedenle, insan vücudunda kaç kemik gösteren belirli rakamlar, hayır. Birisi, 200 rakama yaklaşık 220 işaret eder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.