Spor ve SağlıkFutbol

Avustralya futbol

Avustralya Futbolu (diğer adı Aussie Rules) bir top ile bir takım sporudur. Bu, bizim için olağan futbol bilinen elementler, rugby, basketbol birleştirir bile mücadele bazı ayrıntıları içerir. Son yıllarda yaptığı popülerlik dünya çapında büyüyor.

Hakem zemine topu atıyor sonra oyunun başlangıcı gerçekleşir. o sıçrar sonra, oyunda kabul edilir. Bu basketbol Aussie Rules futbol için ortak kurallar bu elementtir.

, Rakibi vurmak top ile sahada ilerlemeye ve sonuç olarak daha fazla puan kazanmak için: Her takımın hedefi var. Her bir takım birbiri üzerinde yer alan girişler, iki çift bulunmaktadır. Sahadaki uçlarında yer almaktadır. kapısı yakınında 50 metre alanında yasaklanmış saldırı oyuncuya topu almak için hangi bir bölge yoktur. Bir hedef büyük kapısı topu Hit attı ve takım 1 puan getiriyor. Amaç 6 puan alacak olan durumda top, iç içine dar ayak tıkayabilir nerede.

Kapının yüksekliği Avustralya futbolu gibi bir oyuna sınırlı değildir. Kurallar vurgular yöneten:

  • 10 adımların bir maksimum izin verilen ellerinde top ile işletilmektedir ve
  • Bu mesafeyi, topu kapsayacak ya vermek ya da onu yere vurdu önce mutlaka, bu hareketin devam;
  • bu her iki yönde ayak ya da el iletilebilir.

rakibi elleriyle topu yakalar iken Avustralya futbolunun bir oyuncu, top ayağına geçmek, sonra nihayet bir fırsat ve serbest vuruş yapma hakkı vardır. o yere sabitlenmiş ise kupa için sporcuların mücadelede hakem mücadelenin seyrini durdurur ve çıkarma yapar. Bu eller güçle yere vurmak için topu tutar. Eğer Avustralya futbolunun oyuncuların yanlışlıkla alan sınırları zorladık ve bu durumda, yargıç atılır. Onun alanına geri ve başının üzerinde topu atma döner.

Her takım 18 kişiden oluşan ve katılımcılar merkezi oynatıcılar, geri ayrılır ve takipçileri (onlar kaçak maksimum yük varsayıyorum) havbekov ileriye, poluforvardov.

Futbol. kuruluşun oyun tahtasının Kurallar ve topun gereksinimleri

Bu oyun oval alanı sağlayacaktır. - 185 metre ve bir azami genişliğe - 155 m (izin verilen küçük sapmalar) uzunluğu: Bu büyük boyutlara sahip olması gerekir. Merkezi alan etrafında basılmış olan bir dikdörtgen tarafından sınırlandırılmaktadır. Takım oluşturma dörtgeni kenarlarında gerçekleşir ve bir çember topu at. Bu oval bir şekle sahiptir. Bu düzenleme, ragbi ve ağırlığı yaklaşık 670 gramdır.

Dakikada 80 geçiş toplam vs. ve bu dört dönemden oluşur. Bunların her biri 20 dakika sürer. Bu hesaba oyunun sadece net zaman alır. Çeşitli gecikmeler kronometre hemen durdurulduğunda.

Avustralya futbolu çok uzun bir süre tanınır. 19. yüzyıldan beri çal. Oldukça sert bir oyun. en dinamik olaylardan biri olarak, bir güç mücadelesi için sağlar. maç yaralanma oyuncuya açtığı olsa bile, çok nadiren durduruldu.

Rusya'da 2011 yılında Avustralya futbolunun Federasyonu oluşturuldu. Bu Krasnoyarsk ve Moskova'dan oyuncuları kapsar. ülke takımı 2011 yılında Avrupa Şampiyonasında temsil ve Rus ve yabancı katılımcıların oluşuyordu. kullanılan oyun futbol kurallarını değiştirdi. Geçen turnuvanın sonunda takım ilan 18 takım 10 th sırada yer aldı. O Katalonya ve Danimarka'da kazandı ve Hırvatistan ve Galler konumunu bıraktı.

Bu yıl üye iki Moskova takımlarıyla Rus liginde ilk oluşturmak planlıyoruz. Avustralya futbolunun ülkede kalıcı olarak 20 kişidir. Diğer oyuncular - yabancıların. Rodzher Skott Avustralya expat tarafından davet oyuncuları çalıştırdı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.