ÇirkinlikBahçıvanlık

Haemanthus: ev, nakli, çiçekli, fotoğrafına bakımı

Haemanthus tesisi, onun için evde bakım ve egzotik flora birçok fanlarının ilgileneceği diğer bilgiler. Bu çiçek benzer ne de bitkinin diğer her türlü olmayan onun çiçeklerin diğer özellikleri, oldukça farklıdır.

Gelecekte veya bu güzelliğin bugünkü sahibi ilginizi çekebilir bakım evinde, bitki türlerinin bir fotoğraf ve tüm - Size çiçek haemanthus hakkındaki gerçekleri sunuyoruz. Biz önerileri güzel bir bitkiye adlı örneklerini büyümeye yardımcı olacağını umuyoruz.

Haemanthus: ev, çiçeklenme süresinde bakım

İlk olarak, haemanthus nelerin düşünelim. Bunun hemen uzun, kalın yaprakları olan bitki için temsili, belirgin olduğu. Onlar are edebilmek için değişimi her çiftin yıllar ile değişiklikler sadece yaprakları değil, aynı zamanda tomurcukları.

bitki kendisi yaklaşık 30 cm'lik bir yüksekliğe sahiptir, ve çiçek üstünde yer alır. Her biri küçük bir şemsiye tek paket içinde bir arada toplanır benzer. Bir çiçeğin arka planı yaprakları daha büyük, ve hareket karakteristik organlarındaki. organlarındaki sonunda Polen. Çiçeğin parlak renkli böcekleri özel renk tonunu çekiyor. Bu arada, o, bazı yetiştiriciler bilinen tarafından ikinci bir isim var - "geyik dil"

türleri

Bu bitkinin birkaç türü vardır. Haemanthus belotsvetkovy, biz yazıda anlattığım hangi evde bakım, en popüler ve yaygın bitki olarak kabul edilir. Genel olarak, bu varyasyonlar bilinmektedir:

 1. beyaz çiçekli Bitki. nedeniyle bir oda dekore etmek çok uzun bir süre yeteneğine sahiptir gerçeğine yetiştiriciler tarafından ekledi. Bitki sarı polen ile yumuşak beyaz renkli yaklaşık 5 çiçekler, geliştirir. Ne zaman yapraklar sonbahar, sitesi çiçekleri görünen turuncu meyveler. Bu yüzden güzel iç tasarım fanlar neyin çektiğini, çok uzun.
 2. lal taşı tonlarında Çiçek. Bu bitki Güney Amerika kıtasının dan bize geldi. Yaprakların özel şekli, diğer türlerine göre kılan: alttan ince şeritli ve kenarları yivli. Onların rengi açık yeşil renkli ve herhangi bir ortamda mükemmel sarı polenle parlak kırmızı tomurcuklar olduğunu.
 3. "Katin haemanthus" - Afrika kıtasından temsilcisinin adıdır. noktalar ile Onun kök diğerlerinden ayıran. Güzel kırmızı çiçekler ile turuncu polen büyük boyutu ve teneke reach yirmi beş santimetre.
 4. Çok Renkli. Bu tür çiçek karakteristik tropik. uzunluğunda otuz santimetre 6-7 yaprak büyük parlak çiçek rengi var. Genel olarak, bir bitki seksen santimetre ulaşabilir.
 5. kaplan - biz bahsetmek istiyorum türlerin, sonuncusu. İsmi bile boyama bitki kaplan cilt benzediğini anlaşılabilir. kenarında lekeler ve saçak ile kırmızı renkli yapraklar biraz yassı bir şekle sahiptir.

Bitkilerin her türlü kendi yöntemleriyle güzel, ve hepsi ev dekore edecek ve misafirleriniz için kıskançlık nedeni olacaktır.

temel bakım

kadar karmaşık olmadığı için evde egzotik çiçek haemanthus, bakım, uzun süre görünümü ile sizi memnun edecektir. tamam oldu Yani, bu ipuçlarını izleyin:

 1. Bir çiçek var yerleri aydınlatma konusunda dikkatli olun. Ayrıca bir gölge oluşturmak için gerek doğrudan ışınları altına koymak, ama vermeyin. Ortalama aydınlatma - bu haemanthus gerekenler.
 2. Bitki ortalama parametrelerin bilmelidir odasında sıcaklığı hakkında konuşan. Kış aylarında 12 derecenin altında olmayan yapmak ve yaz aylarında 20'den sıcaklık daha yükseltmek mümkün değildir.

Ayrı zamanda çiçek sulama bahsetmek gerekir. İki farklı yaklaşım vardır. Tek - çiçeklenme döneminde - bir dinlenme dönemi, ikincisi de. Çiçek (sonbahar - kış) istirahat edildiğinde - ölmekte elemanlarını bırakır kaldırmak için önemli bir zaman, genellikle sulamaya gerek yoktur. Yaz aylarında, tam tersine, sulama artırmak ve her defasında sulama Toprak kuru olduğunu fark ettim. Haemanthus gerek sulamak için.

nakli

Gördüğünüz gibi, evde bir bitki haemanthus bakım organize etmek zor değildir. Transplantasyon ayrıca bazı bilgi gerektirir. Bahar dönemi başında başa önerilir. 3 yılda bir bunu yapmak için yeterli. bir çiçek nakli için yapmanız gerekenler:

 • Sığ, ancak geniş olması için bir tesis kapasitesi için tercih;
 • Tank mükemmel drenaj alt, aksi çiçek rahatsız büyüyecek sağlamak;
 • mükemmel bir kombinasyon çim, torf, kum ve yaprakları inanıyoruz haemanthus için - düzgün geliştirilen çiçek, doğru yere seçmek gereklidir. Bu bileşim, iyi gevreklik sağlar ve kök sistemine su dökmek için hava sağlar;
 • ampuller yerden yarısını bırakılmalıdır - Çiçek soğanları dikim derinliği olmasına dikkat ederek toprakta yerleştirilmelidir.

üreme

haemanthus (bakımevi) tanımlamak ve üremek için gitmek üzerine gider. Birçok kişi bu doğa harikası de sahip olmak istiyorum, çünkü bu konu ilginç. Bir çiçeğin evde kimse görünce, insanlar hemen süreçlerini paylaşmak istedi. üreme süreci başarılı olduğunu Ve, kuralları bilmek gerekir.

Bu nedenle, bitki üretme malzemeleri, tohum ya da ampul vasıtasıyla yayılan olabilir:

 1. Eğer ampuller kullanıyorsanız, renk sadece dört yıl sonra, erken değil bekleyecektir.
 2. Tohumlar kısa sürede bunları topladıktan olarak ekilir. Ve doğal sürecini taklit nazikçe yapılmalıdır ki, yeryüzünde onları dağılım ve onları çimlenmeye beklemektir.
 3. Çelikler - bu en kolay yoludur. Sadece üst kesmeye ve birkaç saat sonra toprağa prikopat sapları ve beklenen sonuçlar için kuru gerekir.

potansiyel sorunlar

Tabii ki, haemanthus büyümeye nasıl bahsediyor - ev ve diğer nüansları dikkatli - Sen yetiştiricinin ortaya çıkabilecek sorunlar hakkında özel bir anma gerekir. Aslında, bitki nadiren haşere saldırılarından muzdarip, ama yine de olmuyor. İşte çiçeği etkileyebilir budur:

 • mantarlar;
 • akar;
 • yanıklar bırakır;
 • Kök çürüklüğü.

İlk iki sorun özel hazırlıklar ve yanıklar ve düzgün çiçek bakımı ve sorunların ortaya çıkmasını önlemek eğer çürük kökleri, sizi tehdit yoktur. Bir enerji santralini eklemek için, mineral ve organik gübrelerle beslemek tavsiye edilir.

Skadokus

haemanthus (evde bakım) tartışılması, biz skadokus olarak bu bitkiyi söz başarısız olamaz. Neden? Evet, çünkü birçok yetiştirici bu iki çiçek karıştırmayın. onlar çok benzer çünkü bu şeyler. Ancak bazı farklılıklar vardır:

 • skadokus kök sahte olan;
 • tabaka bitki türü farklıdır. Saplı - skadokusa ve oturma - haemanthus de;
 • Onlar bir merdiven olarak bulunduğu haemanthus ederken skadokus, yaprakları giderek olduğunu;
 • tabaka yapısı da farklıdır. skadokusa ve etli içinde kösele türü - haemanthus;
 • Yaprak kenarı dalgalı bir şekle sahipse, o zaman skadokusom ile ilgileniyor.

Bu özelliklere yakından bakıldığında, bu iki çiçek karıştırmayın asla.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.