FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Örnekler esasları. Atavizm ve esaslar: örnekler

canlı organizmaların teorisinin evrimsel gelişim reddedilemez kanıtlar Atavizm ve esaslar, örnekleri bu makalede ele alınacak bulunmaktadır. Bu kavramlar ne ve modern bilimin keşifleri önemi nedir?

evrim kanıtı

Evrim basitten karmaşığa tüm canlıların gelişim geri dönüşü olmayan bir süreç olarak adlandırılır. Bu, zaman içinde organizmaların birbirleriyle değiştirildiği anlamına gelmektedir. Sonraki her kuşak yeni yaşam koşullarına uyum sağlamalarına yol açtı binanın daha gelişmiş özelliklere sahiptir. Bu farklı taksonomik birimlere ait organizmalar, benzer özelliklere sahip gerektiği anlamına gelir.

Örneğin, kuşlar ve ön ayakları yüzgeçayaklı memelilerin aynı bölümün oluşmaktadır. Bu omuz, ön kol ve bilek. Ama kuşlar onlar kanatlara dönüşmüş bu kursu uçmaya adapte ve lasty.Takie içine su sakinleri mutasyon homolog organlar denir çünkü.

Evrim teorisinin bir diğer kanıtı benzerdir. Bu nedenle, böceklerde, ve bitler kanatları vardır. Ama ilk önce, bunlar epitel doku elde edilir, ve ikinci cilt, ön ve arka uçları arasında kıvrımları vardır. Bu organlar farklı geçmişleri var, ama onlar yapı ve fonksiyonunun ortak özelliklere sahiptir. Bu olgu özellikleri veya sapma farklılıklardan ortaya çıktı.

Atavisms esasları ve örnek olarak verilen çalışmalar karşılaştırmalı anatomi da toplam canlı arasındaki ilişkinin doğrudan kanıtlar vardır.

Bir rudiment nedir?

Bazı otoriteler "ilkel geliştirdi." Demek Bunun anlamı - amaçlanan fonksiyonları tam olarak uygulanması için yeterli değildir. Aslında, rudiments evrim sürecinde kendi orijinal anlamını kaybetmiş yetkilileri, denir. Bir yandan, onlar bir ölçüde geliştirilir, diğer taraftan - söndürme sahnede. izlerinden tipik örnekleri - kulağın şeklinde bir değişiklik ve onu çevreleyen kasların gelişiminin derecesi. Atalarımız her geçen dakika tehlike yaklaşımı veya uzun zamandır beklenen iyileşme dinlemek için gerekliydi. Bu nedenle, kabuk şekli daha dar olduğu ve kas hareketini sağlar. olası kulaklarını kıpırdatmak Modern insanın kabiliyeti günlük yaşamda yararlı olduğu. Bu nedenle, bu becerilere sahip bireyler çok nadir bulunabilir.

İnsanlarda ve hayvanlarda örnekleri esaslar

Gelişmemiş organlar yeterince sık hayvanlarda bulunan doğal ataları. Örnekler esasları - kuyruk omurga kalan, aynı zamanda kaba ve işlenmemiş gıda çiğneme için gerekli yaş dişleri olan, kuyruk sokumu insanlarda varlığıdır. Bu aşamada, pratikte vücudun bu kısımlarını kullanmayın. Ek - iddia otobur miras adam rudiment. Sindirim sistemi bu bölümü önemli ölçüde kısaltılmış atalarının kıyasla enzimler salgılar ve indirgeme işleminin katılır, fakat. birkaç metre - Karşılaştırma, bir insan için, onun ortalama uzunluğu yaklaşık 10 cm ve bir koyun veya bir deve olduğunu.

İnsan ılkelennin Listesi üçüncü göz kapağını devam ediyor. sürüngenler hayvanlarda bu yapı nemlendirip ve dış kabuk gözleri temizler. İnsanlarda, hala küçük bir boyutu vardır ve yukarıda belirtilen fonksiyonlar üst göz kapağı tarafından gerçekleştirilir. Vestige üst kişiye yara gökyüzü - bu adam gerek sahip olduğu diş sonraki satırda, başlangıcı bu.

Esaslar hayvanlar vücut balinalar, halters ve kanat çifti yeniden belirlenmiştir kotoryeya dipter böcekleri arka ayaklarında içinde gizlidir. Ama yılanlar uzuvlar çünkü nedeniyle oporono motor sisteminde özeliklerine göre, gelişmemiş, onlar için ihtiyaç tamamen yoktur.

Esaslar: Bitkilerin fotoğrafları

Körelmiş organlar bitkilerde var. Örneğin, yabancı ot kanepe uzun internod bir yeraltı kaçış olduğu şekilde iyi gelişmiş kök gövdeleri, yer alır. Açıkça ilkel yapraklar vardır görünür küçük ölçekler vardır. Yeraltı gibi onun temel işlevi yerine olamaz - Fotosentez gerçekleşmesini, daha sonra gelişme gerekli değildir de. Rudiment ilkel dişilik organı ve staminate çiçekler salatalık tüberkül şeklindedir.

Bir atavism nedir?

evrim başka kanıtı bir dönüştür. Bu kavram ılkelennin tersi olduğunu söyleyebiliriz. atalarının karakteristik özelliklerin bireylerde tezahürü olarak adlandırılan Atavizm. Onların varlığı da kuşaklar arasında akrabalık belirli bir derecede olduğunu gösterir. ve embriyonik gelişimin erken safhalarında bir kuyruk ve solungaç keseleri bulunur. embriyogenez doğru oluşursa, bu yapıların geliştirilmesi sona erecek. ışığa geliştirme sürecinin ihlali durumunda uymayan yapısal özelliklere sahip bireyleri görünebilir. sadece bir fantezi - Bu nedenle, erkek ve adam-amfibi kuyruklu.

atavism adam

tipik kuyruk görünümünü ek olarak insanlarda soyaçekiminin aşırı vücut saçtır. Bazen normalden çok daha yüksektir. saç avuç içi ve ayak tabanlarında hariç tüm vücut ile kaplanmış durumlar vardır. Atavizm kabul edilir ve vücut üzerinde ek meme bezlerinin oluşumu ve benzeri kadın ve erkekler hem de oluşabilir. Bu özellik çok çocuk doğdukları memeliler, türemiştir. Böylece aynı anda hepsini getirmek için bir ihtiyaç vardır. İnsanlarda, böyle bir ihtiyaç vardır.

diş ikinci sıra - Ayrıca uzak ataları doğasında vardır. Örneğin, birkaç satır bir köpekbalığı. verimli yırtıcı yakalamak ve av tutun için bu gereklidir. bir dönüştür ve mikrosefali kabul edilebilir bir görüş vardır. Beyin boyutu ve kafatası azaltmak için görünür genetik bir bozukluktur. Bu durumda, tüm diğer vücut orantıları normaldir. Bu zeka geriliği gerektirir.

Adam refleksleri şeklinde hayvanların bazı işaretler pryavlyaet. Örneğin, hıçkırık antik amfibi tipik özelliğidir. bunların, solunum sistemi aracılığıyla su geçişi için bu reaksiyon gerekli oldu. özellikle de çocuklarda geliştirilen bir kavrama refleksi, böyle bir memeliye bir göstergesidir. Onlar kayıp olmamak, ebeveynlerinin saçlarını tutarak edilir.

hayvan ve bitkilerin Atavizm

Hayvanlarda ata özelliklerin belirtileri örnekleri balina yün ya da arka bacaklarda görünüşüdür. Bu soyu tükenmiş tırnaklı memeliler üzerinde bu hayvanların menşe kanıtıdır. Atavizm ayrıca ek Modern atları parmaklar, yılanlar ve bacaklarda hareket gelişmesidir bacaksız kertenkele. Çuha çiçeği bazen organlarındaki sayısındaki artış ve 10. Öyle ki, modern tesislerin ataları vardı olmuştur. Modern formları sadece 5 Stamenler rağmen.

evrimsel değişikliklerin nedenleri

Gördüğünüz gibi, esasları ve atavism bitki ve hayvan birçok türünde görülmektedir. Bu, aynı bölge içinde farklı taksonomik birimleri arasında akrabalık belirli bir derecede olduğunu gösterir. canlı organizmalar daha iyi çevre koşulları veya inyi adapte olacak şekilde Evrimsel değişiklikleri her zaman, artan karmaşıklık yönünde meydana gelir.

rudiments ve soyaçekiminin örneği düşünün, biz organik dünyasının topluluk sistemi ve evrim teorisinin tutarlılık gördük.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.