Haber ve ToplumPolitika

O Gorbaçov tekrar nasıl öldüğünü hikayesi

Neredeyse iki yıl önce, 2012 yılında, İnternet şok haber patladı: "Gorbaçov'u öldü!" İlk Sovyetler Birliği Başkanı (ve hatta son ve tek) dereceyle "gömülü".

Haber ateşli tartışıldı. o sürekli kalbin birçok trajedileri geçiren olmadığını diğerleri ölüm birinin emri olduğunu ima Bazıları savundular. Ve bazı quips: Bu, elbette, bir siyasetçi olarak ağırlık ve insanın önemi ölümüyle ilgiliydi "... birlikte Sovyetler Birliği ile, Gorbaçov Mihail Sergeevich öldü". Genelde, insanlar zararına vardı ...

Nerede küçük kuş?

Gorbaçev öldü Yanlış söylentiler, "Heyecan" olarak adlandırılan iyi bilinen sosyal ağın kendi "uçuş" başladı. dedikodu orijinal kaynak Rus önce de belirtildiği gibi sektörü ve İngilizce dil yoktu. Şimdi kimin elleri (ya da daha doğrusu, bilgisayarlar) vaka söylemek zordur. Çoğu taraftar ve analistler haber İsveç Başbakanı Frederikom Reynfeldtom yayıldı ve mükemmel İngilizce olduğuna inanmak eğimlidir. Tabii belirtti hangi hesap, Gorbaçev öldü boşa çıktı ve Başbakan dedikodu hakkında ve duymadım. Üstelik Gorbaçov'un adamıştır çok aynı sayfada ünlü "Wikipedia", ingilizce sektörü, ölüm gününe uygun düzeltmeler ile takviye.

düzenlendiği verilere göre, Gorbaçov 22 Mayıs tarihinde ... Haberler yalnızca yedi dakika "orada kaldı", 2012 yılında öldü. Ancak, yeterli oldu. Ama çalışan söylenti aynı yıldırım hızıyla web siteleri, bloglar, sosyal ağlar üzerinden tüm yayıldı. Ayrıca, çok tartışılan biri haline gelmiştir. Karma etiket «Gorbaçov» gerçek küresel trendi haline geldi.

Bu arada, ifade "o Gorbaçov öldüğü doğru mu?" Bugüne kadar arama motorları yazdığınız mı - son iki yıl içinde Sovyetler Birliği'nin eski başkanı en az dört kez "gömülü". Her zaman bilgisi "ördek" dir. Biz okuyucularına temin cesaret: Artık Gorbaçov hayatta ve sağlıklıydı.

Kim suçlu nedir?

Zihin bir deyimdir için istemsizce gelir: "? Ne yapmalı" Ben soru Tomasso Debeneditti adlı kendim sıkılmış İtalyan gazeteci sordu sanırım. Ani sahte hesap oluşturmak bir fikri ortaya attı kim olduğunu. "Alman bakan" bu arada, böylece tanınmış bir İtalyan gazeteciydi, şakalar bu tür fanlar.

Tomasso Debeneditti açıkçası: Lider sahte hesaplar oluşturmak (basitçe yalan) doğrulanmamış bilgileri yayınlamak için bir kez daha bunları yapmak için, medyayı aldatmaya dezenformasyon başlatmak için yapıldı. Gazeteci - O kendisi, çünkü bile bir İtalyan tarafından yönlendirilir hayal zordur.

Ve Gorbaçov kendisi cenaze dedi?

Tabii ki, o tür söylentiler şaşırdı. Ancak anıyorum, Gorbaçov mizah belirli bir anlamda ile haberlere tepki gösterdi. Böyle medyaya "teşekkürler" defalarca "öldü" dedi. O sonraki zamanlanmış muayene nerede geçirdiği kendi ölümünden başka haberler, hastanede Gorbaçov'u yakalandı. Şu anda, eski cumhurbaşkanının sağlığının sağlığı ve herhangi bir endişe neden olmaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.