Haber ve ToplumDoğa

Sonbahar çiçek yatak Bitkiler: adı. Sonbahar çiçek bahçesi: bitkiler, çeşitleri ve bakımı

Sonbahar süresi hala doğa zaten kalan bir süre için hazırlık solmaya başlıyor olmasına rağmen, renklerin bir bolluk ile bizi sevindirdi. Renkler farklı bitki sonbahar çiçek yatak çeşitliliği. Onlar festival havası yaratacak. Özellikle hayal gücü ve sevgi ile dikti.

sonbahar çiçekleri sınıflandırılması

Sonbahar çiçekleri renk çeşitliliği, aynı zamanda oldukça büyük çiçeklenme süreleri sadece zevk. Bunların çoğu Ağustos ayında çiçek açar ve Eylül, Ekim aylarında çiçek olabilir, hatta bazıları Kasım ayında, henüz donmuş gelmedi.

Bitkiler sonbahar çiçek yatak çok çeşitli boyama olabilir. Kırmızı, turuncu, sarı, beyaz, pembe, mor, mavi ... Ve hatta benekli.

Bitki yüksekliğinin çiçek ve kök şekli, sonbaharda çiçek de önemli ölçüde değişebilir.

Tüm bu özellikler ustaca çiçek yatakları dökümünde kullanılabilir. Örneğin, yetkili bitki yetiştiricileri ustaca yanı sıra çiçeklenme dönemi boyunca, renk gamını birleştirir. Bitki boyu da çiçek yatak uygun organizasyonda büyük rol oynar. Daha uzun boylu bitkiler ustaca bireysel kopyalarını almak zorundadır alt ve kalın gölgede bırakmamalıdır.

bilimsel sınıflandırma hakkında konuşursak, sonbahar renkleri yıllık ve çok yıllık ayrılır. Dolayısıyla sonraki soğanlı bulunmaktadır.

sonbahar çiçek yatak Bitkiler: adı

Sonbahar renkleri de çok. Ama tabii ki, bazıları, genellikle yetiştiriciliğinde iddiasız tarafından en sık karakterize bulunmaktadır.

kasımpatı, yabanasması, gül, glayöl, dalya, helenium, "Çin fenerleri", Sedum, ortanca, ateş çiçeği, kolhikum hakim bahçe araziler, asters içinde yıllık sonbahar çiçekleri arasında. Geçen yıllık fakat yıllık değil sadece.

Yıllık sonbahar çiçekleri ile deliotu, ageratum, kadife çiçeği, godetsiya, dimorfoteka, kosmeya, tsiniya ve diğerleridir.

Birçok bahçıvanlar uzun ömürlü sonbahar çiçek dikmek tercih: soğanlı çok yıllık bitkiler hariç, her yıl dikim özen yoktur. Buna ek olarak, çoğunluğu uzun ömürlü sonbahar çiçek yatak toprak, bakım kapsamına iddiasız vardır.

uzun ömürlü çiçekler dikmek

Uzun ömürlü tohum, çiçek soğanları, aşı tarafından yayılır ve çalı bölünmesi edilebilir.

onları dikim için en uygun zaman - bahar ve Ağustos-Eylül aylarında başlangıcı.

Ekim ve Kasım aylarında Sonbahar dikimi, bunlar hep birlikte filizlenmeye tohumların sertleşme üzerinde olumlu etkisi, bitkiler iyi kök sistemi geliştirmek ve bunlar hastalığa karşı daha dirençlidir. Bu arada, sonbahar dikim uzun vadeli değil, aynı zamanda bu tür deliotu, Dianthus chinensis, rudbeckia, aster Çince ve diğerleri gibi yıllık çiçekler, ibaret değildir.

Ekimden önce, bitkiler iyi ve mineral ve organik gübrelere yeryüzünü kazılmalıdır. Ancak o zaman kuyu veya oluklar hazırlanması. Hemen gerekmez onları tohum ekmek. Toprak biraz podmerznet olduğunda bunu yapmak daha iyidir. tohumlar yer kömürü ve kum üzerine serpilir olmalıdır, kum ile karıştırılır Bu amaçlar humus için kullanılabilir. Bir yatak, bir kuru yapraklar üzerine uyumaya.

Bunlar en sık atılıyor

En popüler uzun ömürlü sonbahar çiçek yatakları: krizantem, asters ve helenium. daha ilk iki konuşma üzerinde.

Kasımpatı genellikle "Sonbahar Kraliçesi" olarak adlandırılır. Çiçekler bu renkler ve şekiller büyük bir çeşittir. Konvansiyonel çift ve yarı-çift çiçekleri, kırmızı, pembe, sarı, beyaz krem, lila çiçekler.

Bahçe krizantem, , çeşitli bağlı don kadar hatta daha sonra Ekim ayının sonlarına kadar geç Ağustos çiçeklenme ve.

Dikim krizantem tam güneş ve bereketli gevşek toprakta en iyisidir. Çiçeklenme öncesinde bu azotlu gübre beslenmelidir. Sonra - fosfat ve potas gidin. Kuru havalarda, krizantem kurumasını, yaprakları sulanmalıdır. Onlar her zaman transplante edilebilir, sadece toprak büyük bir yumru kazmak gerekir.

Belki bir yatakta sonbaharda en yaygın renk - bu asters. Renklerin bolluğu etkileyici, yeterince uzun çiçek.

Seçebilirsiniz novobelgiyskie asters. Onlar sonunda kuvvetle dallanma, düz saplı uzundur. New England aster, tam tersine, bir çalılık büyür ve çiçek güzel bir buket baktığında. sonbaharda Birçok çiçek yatak Eğer melkotsvetkovye asters görebilirsiniz. Asters Soluk pembe beyaz ve açık mor çiçekleri ilk dona kadar solmaz.

Çok yıllık asters iyi çalı bölerek yayılır. Bu ilkbaharda yapılmalıdır. iyi bir büyüme ve çiçekli asters için ihtiyaç gübreleme ve sulama.

soğan bitkileri dikmek

Özel bakım gerektirmeyen ampuller sonbahar çiçek yatak. çiğdem, çiğdem güzel, gladiolus, begonia, dalya: İsimleri genellikle birçok bahçıvanlar seviyesinde duyulur.

arasındaki temel fark soğanlı çok yıllık ilk don sonra bazılarının ampuller kazıp ve serin bir yerde saklayın gerektiğidir. olması gerektiği erken ilkbaharda toprağa ekilir. Bu bitkiler begonyaların glayöl ve Dalialar bulunmaktadır.

çiğdem veya kolhikum, güneşli bir yerde, ancak, fit ve yarı gölge, yaklaşık 10 santimetre derinlikte, temmuz ve ağustos aylarında ekilen Ama. O gelecek sonbahar çiçek açacak. Gerekli olduğu gibi çiğdem ve sonbahar ile hareket etmek.

dikkatle incelemek ve iyi, hiçbir zararı büyük ampuller seçmelidir herhangi ampuller dikim önce. Potasyum permanganat veya malatyon: Daha sonra, bu çözümlerin her kazınmış olmalıdır.

Sen toprak mineralleri döller gerekir. Bu süperfosfat, almak için en iyi potasyum fosfat ve amonyum nitrat. Ayrıca humus. Baharda ampuller ekerek, tüm sezon emin olabilir - onlara herhangi bir bakım gerekmez arkasında.

Bir bitki sonbahar çiçek bahçesi hakkında bir hikaye

Bizim seçim dalya düştü. Çiçeklenme ihtişamı ve süresi Dalialar göre, belki de hiçbir eşit. Onlara renk ve çiçek ve yaprak, çalı yüksekliği şeklinde farklılık çeşitleri, çok sayıda getirecektir.

rüzgardan korunan güneşli yerlerde ve gevşek toprak, bereketli gibi Yıldızçiçeği.

zemin zaten iyi (Mayıs sonu-Haziran) kadar ısındığında Onlar dikilmelidir. yumruların dikilmesinin için çukurları önceden hazırlanmalı, bunlar süngü küreğin derinliğe kazmak. çukurlar altındaki ayrışmış gübresi, süperfosfat karmaşık gübre, kireç ve kül (ikinci bir avuç) döküldü. Tüm kum ile karıştırılarak. Yumrular 10 cm derinliğe ekilir toprak ile örtülür ve iyi sulanmış, (birkaç büyük parçalar halinde önceden ayrılmıştır).

Dalialar oldukça yüksek büyümeye sapları gerçeği göz önüne alındığında, hemen yumrular ekilen mandal ile çukurun yakınında yüklemeniz gerekir, sonra onlara sapları kravat edebilmek için.

Dalialar Bakımı seyrek sulama ve gübreleme olduğunu. Ve yaz sonunda ve bütün bu çiçekler size gür çiçekli ve parlak renkler memnun edecek düşer.

Nakli sonbahar uzun ömürlü

Çok yıllık bitkiler sonbahar çiçek yatak periyodik çalıların prosedürü bölünmesini yürütmek, nakli olmalıdır. Onlar toprakta kuvvetle büyüyecek, onlar yeterince besin ve nem ve ışık olmayacaktır.

Nakli uzun ömürlü iyi sessiz bir büyüme dönemine yapılır. İlk olarak, yeri hazırlamak: gübrelerle zemin ve karışık kazıp. Daha sonra sulandırılmış hazırlanmış kuyular. bitkiler incelemeden önce de su ile sulanmalıdır. sapları kökleri zarar vermemek için dikkatli ve bazı mesafeden yere sıkışmış Kürek. Özler arazi bir yumru ile birlikte bitki ve hiçbir bölünme gerekirse derhal çukuruna yerleştirilir. Sıkıştırılan toprak ile kaplı. Sonra bitki sulanan.

en kısa sürede deliğe uzun boylu uzun ömürlü nakli zaman o bitkinin sapları kravat ona geri büyümeye peg sürmek için gerekli olduğu gibi.

Budama sonbahar renkleri

Eğer kış ve budama için bu bitkilerin hazırlanması düşünmek yoksa sonbahar bitki çiçek bahçesi hikayesi tam olmaz.

Çok yıllık çiçekli bitkiler kış için kesilebilir olmalıdır. Eski bahar sürgünler genç önleyecektir çünkü. aşağı yere olmamalı kurutulmuş saplarını Trim ve gelecek yılın ihtiyaç vardır besinleri birikmeye yapraklarla bazıları bırakarak. çevrelerindeki toprağa çiçek bitkiler kırparak sonra proryhlit edilmeli ve humus veya kompost şeklinde gübre olun.

kış ve gül gibi çalı uzun ömürlü çiçekler için kesin. İlk hasarlı ve olgunlaşmamış sürgünler kaldırmak. Biz güller baş kısmının bir bölümünü odunsu bırakın. Ama yaprakları ve tomurcukları da onlardan kaldırıldı yanı sıra çalı bitki örtüsü. Bu hastalığın gelişimi ya da enfeksiyonun yayılmasına katkıda bulunabilir zararlılar boşanmış emin olmak için yapılır.

Ancak, bu tür Yabanasması gibi bazı sonbahar bitkileri, erken ilkbaharda budanır.

kış renkleri için Barınak

Sonbahar çiçek bahçesi: bitkiler, çeşitleri ve bakımı. Tüm zaten söylenmiş olduğu görünüyor. Ama yine de değer kış için çiçek gizleme bahsediyor.

Eski yaprakların bitki ve temizlik kestikten sonra kompost ile etrafındaki zamulchirovat zemin olmalı ve ladin dalları ile kapatın. o filizlerini elde etmek bitki müdahale etmeyecek şekilde arada, bahar ladin dalları hemen çıkarılmalıdır.

kış talebin Barınak Clematisi, floksa, dianthus Chabot ve diğer bazı çiçekler yükseldi.

Örneğin, sonbahar çiğdem kış için barınak gerektirmez. Ayrıca dayanıklı uzun ömürlü asters, stonecrops, altın başak. Ancak, büyümek yatak, humus veya kompost ile karıştırılarak bu da turba kullanılan zamulchirovat edebilirsiniz.

Son olarak, kış kazdık için, yukarıda belirtilen ve serin bir yerde saklanır gibi bazı çiçekli bitkiler.

Müreffeh kış uzun ömürlü sonra yaz güçlensin sırasında genç sürgünleri edelim ve sonbaharda tekrar tüm renkli mürekkepleri memnun edecek. Aynı zamanda, sonbaharda çiçek bitkiler için duyduğumuz hikayesi bitti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.