SağlıkTıp

Vücudun alkolünü çıkarma zamanı. Her sürücünün bunu bilmeli.

Bu yılın Mayıs ayında, Devlet Duma, zehirlenme halindeki bir aracı kullanmak için daha sert cezalar öngören yeni bir yasa tasarısını tartışmaya başlayacak. Sürpriz bir şekilde sürüş için sarhoş olan sürücüler için bir ömür boyu sürücü izninin yoksun bırakılması önerisini düşündü. Aynı zamanda, izin verilen minimum kan alkol seviyesini 0,3 ppm seviyesine getirmeye karar verildi. Avrupalı bilim adamlarının araştırmasına göre, bu gösterge sürücünün tepkisine herhangi bir şekilde etki etmediği için en güvenlidir. Bu bağlamda, birçok sürücüye şu soru geldi: "Ne kadar içiyorsun ve vücudun alkolünü almak ne kadar zaman alacak?"
İzin verilen alkol dozu ve tam nötralizasyon süresi ağırlığa ve cinsiyete bağlıdır. Vücudunuzun ağırlığı arttıkça, vücudun alkol tüketim dönemi herkes için aynı kaldığı için "göğüs alabilir". Kadın vücudu alkolle daha kötü başa çıktığı için, adil seks temsilcileri tüm bu göstergeleri cesur bir şekilde% 20 oranında artırabilir. Bir bardak altındaki günlük rahatlama hayranları - diğeri özellikle dikkatli olmalıdır çünkü alkol vücuda birikme özelliğine sahiptir ve etkilenen karaciğeri arındırma işlevleriyle kötüleşir.
Bir hata , vücuttaki hafif alkolün " daha hızlı " olması olacaktır . Bira ve şampanyadan daha sinsi olan içecekler yok. Zehirlenme fiziksel belirtileri oldukça hızlı bir şekilde giderken, gazlı içecekler kana çabucak emilir. Dahası, bir alkotesterin göstergeleri bile aldatıcı olabilir. Başlangıçta, gösterge en az iki kere azaltılır, bundan sonra zehirlenme ivme kazanmaya başlar. Uygulamada da görüldüğü gibi, bira litresi vücuttan yalnızca 3,5 saat sonra atılır. Aynı şey şampanya hakkında söylenebilir. Konyak veya votka açısından yaklaşık 25-30 g alkollü içecek olduğuna dikkat edin. Yüz gram güçlü likörün ardından 3 saat 15 dakika sonra sürebilirsiniz. Sonunda, bu miktarda alkolü yalnızca beş saat sonra vücuttan çekmek mümkündür. Bir bardak kuru şarap aynı zamanda "kaybolur". Alkol ölçeri göstergelerinin alkol ile alınan atıştırmalık miktarına bağlı olmadığını unutmayın.

Internet, içki türüne bağlı olarak, vücudun alkol çekilmesinin tam zamanını içeren tablolar içerir. Fakat böyle bir fenomeni, organizmanın alkolle bireysel reaksiyonu olarak dışlayamayız. Kandaki alkol içeriği söz konusu olduğunda, yalnızca sürücü belgenizi kaybetme riski olmadan bir araç kullanabileceğiniz göstergeler demektir. Elbette, çarkın kesinlikle gergin olmasını sağlamak daha iyidir, ancak arifede alkol almak zorunda olduğunuz durumlar vardır. Ve, bir kural olarak, bir bardak veya bir bardak durmaz. Ancak bir kalıntı durumu, sürücü için daha az tehlikeli değildir, alkotesterin göstergeleri norma uygun olabilir. Bu nedenle, mutlaka ayin olmanız hayat tarzınız değilse, kurallara göre alkol almayı öğrenin. Bira, şampanya ve gazlı diğer içecekler vücut tarafından daha zor taşınır. Bu nedenle, birkaç litre bira ve birkaç yığın votka arasından seçim yaparsanız, ikinci seçenek tercih edin.
Doğru atıştırma, ağır bir akşamdan kalkmayı önlemeye de yardımcı olacaktır. Tabii ki, bu, vücudun alkol yok etme süresini azaltmak için yardımcı olmaz, ancak alkol sonrası devlet çok daha kolay hale getirecektir. Ana yardımcı sensin sıvı olacak. Limonata ve tatlı suları bu amaç için çok uygun değildir. Ancak gaz ve sebze suyu olmayan su (domates, havuç, balkabak) ihtiyacınız olan şeydir.
Vahşi durum vücudun güçlü dehidrasyon kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla, sıvı sarf malzemelerini zamanında doldurursanız ertesi sabah baş dönmesi veya mide bulantısı olmaz.
Rus bayramı çelişkili bir süreçtir. Bir yandan alkol vermeyi kabul etmiyor. Ancak kendini kontrol altına almadan önce sarhoş olmak da kınanabilir olarak kabul edilir. Altın anlamına nasıl dayanabilirim? Uyuşturucuların "Smecta" ya da "Almagel", "Maalox", alkol emilimini engelleyen ilaçların gelmesine yardımcı olmak. İki saatte bir onları alman gerekiyor. Hemen bu yöntemin, vücudun alkol atılım süresini artıracağını belirtin, çünkü mide alkolü kendiliğinden buharlaşmaz, sadece daha uzun süre emilir.
Hırslı bir sigara içseniz bile, alkol ve nikotini karıştırmayın.
Artan derece sıralamasında bile, farklı alkol türleri karıştırılmamalıdır.


Mükemmel, alkol früktozu böler. Bu nedenle, doğal narenciye suyu alkol aşırı doz etkilerini nötralize eder. Ziyafetten sonra, sabah ertelemeyin, Borjomi gibi mümkün olduğunca fazla süt veya maden suyu kullanın.
Alkolün vücuttan çıkarılma zamanının tamamen bireysel olduğunu lütfen unutmayın. Aynı kişi için bile farklı olabilir ve vücudun genel durumuna bağlıdır. Zehirlenme halindeyken ya da bol şölen sonrası bir tekerleğin arkasına geçmek için zeki yetişkin kişiye hatırlatmak için bile gerekli değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.