SağlıkSağlıklı beslenme

Normal sağlığının korunması için gıda bileşimi

Kimyasal gıda bileşimi temini yılda sayısız laboratuarlar ve kurumlar tarafından incelenmiştir. Yani genetikçiler benzersiz özellikleri ile en sıradışı genetiği değiştirilmiş ürünler yaratmak için nasıl öğrenmişlerdir. Günümüzde, tüm bilim adamları açıkça gıda ürünlerinin kompozisyonu etkileyen önemli bir faktör olduğu ikna yanı sıra ürünlerin içerdiği tam olarak ne belirlemek bazen oldukça zordur sağlık.

temel maddelerin eksikliği hastalıklarının çeşitli neden olabilir. Ve bu ve içerdikleri kimyasallar, hatta kendileri kalori ürünlerinde değil. Her çocuk sağlıklı olmak için ürünlerin her türlü mevcut vitaminler çeşitli gerektiğini bilir. esansiyel vitaminler gerekli ve çeşitli mikro ve makro elementler yanı sıra. onlar dakika miktarlarda gerekli olmasına rağmen, bunların yokluğu ya da eksikliği ciddi sonuçlara yol açabilir.

gıda ürünlerinin kompozisyonu tamamen istisnasız tüm besinleri vücudun ihtiyaçlarını karşılaması gerekir görüşüne dayanan tüm dengeli beslenme. oldukça zor tam olarak ne kimyasal elementler bizim vücut için yeterli değildir belirlemek için olduğundan, sorunun çözümü en iyi yol köklü ve iyi çalışılmış için ürünlerin çeşitli tüketimi besin piramidi. Bana göre, siz normal bir hayat sürdürmek için tüketmek gerekir gıda ne kadar ve ne tür açıklar mevcuttur.

Farklı kökenli gıda ürünlerinin bileşimi çok farklı olduğundan, gıda tüm gıda grupları tüketilmesi gerekir. temeli dengeli bir diyet tahıl, sebze ve meyvelerdir. Hububat B vitaminleri, polisakkaritler, mineraller ve lif açısından zengindir. Birçok meyve ve çeşitli mineraller, vitaminler, organik asitler sebzelerde bulunur. Bu antioksidanlar ve farklı içerir. Vücudumuz da süt ürünleri, balık, et ve yumurta günlük alımını gerekir. Süt Ürünleri - kalsiyum ve gerekli vitamin D kaynağıdır ve A. balık, et ve protein, yağ açısından zengin yumurta ve eser elementler. Balık bizim için hayati önem taşıyan omega-3 yağ asitleri içerir. Bizim vücut için enerji yağ, protein ve karbonhidrat kaldırılır, böylece gıda kompozisyonu bilerek, ayrı ayrı her nüfus için onların tüketim oranını hesaplamak kolaydır.

diyetlerini hazırlarken dikkate ısıl işlem sırasında kısmen veya tamamen yok edilir vitaminlerin istikrarsızlık almalıdır. Bu bağlamda, günlük diyette taze meyve ve sebze yeterli miktarda tanıtmak için gereklidir.

Bizim geçim için gerekli olan mineraller, biz nispeten önemsiz dozlarda ihtiyaç vücudun işleyişinde önemli bir unsur olmasına rağmen,.

bilimsel araştırmaya dayalı çeşitli besinlerin tüketimi için öneriler. Uzmanlar tarafından geliştirilen günlük ödenek nüfus bağlıdır. AB direktifi ve güncellenmiş devlet standartlarına göre, üreticiler dürüst ambalaj üzerinde Besinlerin bileşimi ve besin değerini belirtmek gerekir. Bu tür verilerin arasında gıda tüketiminin günlük oranı hakkında zorunlu çizgidir.

yaş rasyon özellikleri hakkında unutmayın. Örneğin, çocuk yetişkin daha fazla süt ürünleri gerekir. Bu büyüyen bir vücut daha fazla kalsiyum gerektirir olmasından kaynaklanmaktadır. genç kuşak iyi bir sağlık bakımı için kurulan uyması gereklidir arz kuralları , bebek formülünün bileşimi, ve dikkatli bir şekilde bu kadar önemli bir noktayı izler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.