TeknolojininCep telefonları

Nokia E72 akıllı telefon: şartnameler ve yorumlar

akıllı telefonlar dokunmatik ekranlı cihazlar için küresel pazar geleneksel buton aygıtı satın almak istediği alıcı, seçimdeki gezinmek oldukça zor olduğunu çok kalabalık. Sonuçta, herkes bir ihtiyacı , dokunmatik ekran , bazı tam fiziksel klavye hala iş ve eğlence için daha kabul edilebilir olduğu için. Bu yazının odak - zamanki buton tuş takımı vardır, yüksek işlevselliği ile birlikte yarışmanın geri kalanında, aksine ve büyük bir akıllı telefon Nokia E72. Özellikler ve sahiplerinin yorum potansiyel alıcı gadget ile daha iyi tanımak için yardımcı olacaktır.

piyasada Nokia E72 üzerinde konumlandırma

yüksek güvenilirlik ve kesintisiz iletişim için tüm kurumsal standartların desteği: Smartphone business class maliyeti yaklaşık 6.500 ruble iş adamları ve seçim için ana kriter olan ticari yapıların, çalışanları için öncelikle tasarlanmıştır. kaynaklara erişim, e-posta, anında mesajlaşma: Öncelikle bahsediyoruz. Daha pil ömrü, dokümantasyon ile çalışmak için GSM ağında iletişim kalitesi ve kullanıcı dostu işlevleri de layık gadget için gereken şartlardan biridir.

Smartphone Nokia E72, ekranda bir dokunuş presleri daha rahat prosedür üzerinde fiziksel bir klavye ile çalışma (bu kanıtlar gerçektir çünkü ziyade eğlence ve oyunlar, uygun ve fanlar anlık mesajlaşma daha iletişimin daha büyük olan odak, özellikleri tüm kullanıcı iş istasyonları düğmeli cihazlarla donatılmış,) dokunmayın.

gadget ilk tanışma

Akıllı telefon, diğer herhangi bir dijital aygıt gibi, paketleme karşılamak için yapılmış. o gadget, şarj cihazı ve kılavuzuna, hiçbir şey Nokia E72 ek olarak, küçük bir kutu görünce alıcı ölçüde rahatsız olabilir. Bu şirketin politikasıdır - hala bir iş telefonu yerine bir multimedya merkezi.

montaj kalitesi ile arızayı bulmak mümkün olmayabilir, telefonlarının bu kategori uluslararası kalite belgeleri ile uyumlu. Metal plastik yapı hiç bir kusur yok - tüm bileşenler birbirini mükemmel şekilde ayarlanır. Yeterince akıllı heavy metal nedeniyle yol, ancak sahibi tarafından hızla buna alışması. satış ile gösterildiği gibi, bir renk pazarı küçüktür seçin ama, popüler siyah, çelik ve bronz renklendirme vücut vardır.

gadget ekran

bir dokunmatik ekran cihaz sahibi olmak Nokia E72 320x240 piksel çözünürlüğe sahip TFT ekran için 2.3 inç çok düşük olduğu için açıkça, beğenmedin. Ancak, imalatçı pek çok geliştirici bilgi içeriği ve yönetimi kıskançlık olabilir iş için yazılım gibi işlevsel bir menü oluşturmak başardı. görüntüleme cihazı mükemmel renk üretimi (16700000 renk) sahiptir ve yüksek bir kontrast vardır. arada, bağımsız bir şekilde, kontrollü ışık sensörü ayarlanabilir edebilmektedir. Ama görüntüleme açısına sahip, işler çok kötü. büyük şirketlere Görünüm multimedya içerik akıllı telefonun ekranında olması pek mümkün değildir.

Nokia dış faktörler tarafından ekranın güvenliğine ilişkin yüksek sesle açıklamalar yapmaz, ama onların incelemelerde bir akıllı telefon sahipleri cihaz koruması belli bir miktar olduğunu söyleyebiliriz. dökülen yağmur konuşmaları akıllı telefon sisteminden çekilme vermedi - Yani birçok kullanıcı, ön panelin sağlam nemden korunur bulunmuştur. vücudu çizik sadece ekranın aşağı asfalt üzerinde Falling ekran bile kapatılmaz.

Kullanım kolaylığı

Telefon Nokia E72 sayısal tuş takımı fonksiyon tuşları şeklinde bulunması dışında, tam bir klavyeye sahiptir, ancak bağımsız hane girmek geçmek için ne zaman yazılım bildiğinden iş yerinde, neredeyse görünmez. düğmeleri plastikten yapılmış ve oldukça önemli bir hareket vardır. Tüm tuşlar ayrı olduğu için, hatta başparmak başarılı olmak mümkün değildir birkaç tuşa basın ve hafif bir sivri ucu vardır. Dahili anahtarların aydınlatma karanlıkta bir akıllı telefon ile çalışma olanağı sağlar.

Özel ilgi yüksek teknoloji ve çok pahalı Blackberry akıllı telefon temin edildiği bir joystick, verilir. Aslında, onun işlevselliğini daha bir dizüstü touchpad gibi küçük bir dokunmatik yüzey var. sensör etrafında bir 4 özelleştirilebilir gizleyen bir plastik çerçevesi vardır düğmeleri. Klavye ve ekranın arasında da özelleştirilebilir ekstra tuşları, bir kümesidir.

Arabirimler ve konektörler

Pili iki şekilde şarj: Alt panelde ayrıca telefon sol kenar çubuğunda bulunan bir mikro-USB arayüzü bağlantı vardır, Nokia geleneksel pim vardır. O kapağı kapalı ve kendi değerlendirmeleri sahipleri tarafından belirtildiği gibi, bu selâmetle yapılır, kapatma parçasının yıpranma dert gerekli değildir. Aynı kanat alıcı kartı (mikro-SD) gizler altında Yakın, yerleştirip kesme cihazı olmadan bir taşıyıcı çekme sağlar.

Gelecekteki sahipleri ve kulaklık için ses çıkışı yeri gibi - özellikle yararlı olan güç düğmesinin yanındaki, cihazın üst kısmındaki yerleştirdi torbada Nokia E72 telefon. Üretici açgözlü vermedi ve onun cihaz donanım seviyesinde uygulanan iyi bir ses sistemi tedarik ediyor. Apart hoparlör ses kalitesi dışında, ayrıca stereo yeterli ses sunma yeteneğine. Sen sadece telefon güçlendirilmiş hoparlörlere bağlayın başınıza doğrulayabilirsiniz.

Kablosuz arayüzleri

Eski teknolojiye uygulanan bütçe cihazlarının kapsamı dışındadır ve 802.11b / g standartlarını destekler fiyat hangi telefonu Nokia E72, Standart Wi-Fi modülü, biraz garip görünüyor. Aynı Bluetooth için de geçerli - bu teknolojinin 2.0 + EDR üzerinde çalışır. kendi değerlendirmeleri sahipleri tarafından belirtildiği gibi Ancak, yeterince işlevsel dosyaların "eller serbest" senkronizasyon kullanmak ve bir kablosuz modem olarak telefonu kullanmak.

Gadget sahipleri olumsuz önceki telefonu (Nokia E71) bir değişiklik oldu bir kızılötesi portu yokluğunda, tepki gösterdi. Sonuçta, altında multimedya için tüm yazılım işletim sistemi Symbian IrDA veri için destekler.

iletişim özellikleri

kullanıcılara nedense daha az ilginç ülkemizde mevcut tüm 3G standartları yerine tam iletim GPRS / EDGE veri kanalı için destek. Uygulama gösteren bir yavaş fakat son derece güvenilir ve kararlı bir iletişim kanalı ile sonrası çalışma olarak akıllı telefon% 99 olduğu. , Alet tam için sinyal alımı ile, genel olarak vücut tam yönlü anten etkisi olarak hareket eden bir E72 batarya kapağı metal kaplamaya sahip bulunmaktadır.

Dahili (Microsoft Exchange dahil), modem, e-posta istemcisi, HTML tarayıcı ve yetkilendirme desteği sertifikaları Windows veya Unix üzerinde inşa herhangi bir kurumsal ağda akıllı telefonunuzun lisansı kullanmasına izin.

Üretici GPS teknolojisi bir akıllı telefon desteğini açıkladı, ancak A-GPS temelinde uygulanmaktadır (hücreler arasındaki konumunu hesaplar). Navigasyon Nokia Ovi ücretsiz yazılım dayanmaktadır yükleme kartlarını destekler ve bir Internet bağlantısı gerektirmez.

Çağrı yönetimi

İş akıllı telefon kesinlikle yönlendirme ve ses konferans oluştururken çağrı bir hoparlörü desteklemek zorundadır. Telefonla Nokia E72 en üst seviyede uygulanmaktadır. Talimatlar akıllı telefonun ince ayar için örnekler veren kit, çağrı yönetimi ayrıntılı bilgi temin. Birçok sahipleri için, onların olumlu değerlendirme bakılırsa, (bir temas uyarmadan bir konferans düzenliyor) konuşma yetkisiz bağlantıların gadget ekranda büyük bir sürpriz bildirim oldu.

aramaların yönetiminde olumlu yönleri görüşme sırasında gelen aramayı dahil bulunmaktadır - kulak hoparlörü verecek telefon sürece sahibi çağrısı (bir bekleme kancasına kabulü veya transfer kaldırılması) cevap vermeye tenezzül etmez olarak monoton en yüksek bip. ofis çalışanları için böyle işlevselliği yönetim şirketi cevapsız çağrı cezaları önler.

Multimedya ve Eğlence

İş için akıllı telefonlar tariflerinde çok az ilgi eğlence sorumlu performans ve işlevsellik ödenir. Ama Nokia E72, tam düzene sahiplerine göre. Tam 5 megapiksel kamera, telefon (bir masaüstü tarayıcı düzeyinde) belgeleri ile çalışmak için tasarlanmıştır kullanıcılar açısından pek memnun. kendi değerlendirmeleri alıcılar olarak dahili kamerayı (dokunmatik akıllı telefonlar alışılageldiği üzere, hiçbir interpolasyon) kamera değiştirme yeteneğine sahiptir. Ancak, 640x480 formatında video çekimi arzulanan bir çok bırakır.

Dahili ses kayıt cihazı olsa aramalar sırasında konuşmaları kayıt edebiliyor ve kaynak E72 ağında yayar her dakika ses sinyali, bilgilendirilir. Internet üzerinde bulunabilir halk sanatçıların Firmware hızla bildirim ile bu yanlış anlamayı düzeltmek. akıllı eğlence anten olarak stereo kulaklık için gerekli olan radyo sağlar Eh olarak.

Sonuç olarak

İç piyasada, Nokia E72 akıllı telefon dokunmatik ekran olmadan buton cihazlar arasında fiyat ve kalite açısından en iyi satın alır olarak kabul edilir - bu tartışılmaz bir gerçektir. Gerekli tüm iş işlevselliği tüm görevleri ile baş edebiliyor tek cihazda gömülü edildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.