TeknolojininElektronik

Ellerinizle ekrana dokunun. talimat

biz bakarsak, örneğin, iPod, o zaman büyük ölçüde bir dokunmatik ekran kullanıyor olması bağlıdır kolaylaştırmak. Kullanıcı olarak burada kalemi parmak kullanır ve sıradan bir fare yeteneğine sahip hepsi aynı eylemleri gerçekleştirebilir. Bir kapasitif matris, kızılötesi ve diğerleri - Günümüzde farklı dokunmatik ekranlar bir yeri vardır.

Ama optik ekran ilk bakışta göründüğü kadar zor değil. Kendi elleri araçları küçük bir set ile, doğaçlama ile Bu cihaz evde yapmak için yeterli basittir. Eğer ilgilenirseniz Yani, elleriyle dokunmatik ekranı nasıl görelim.

Başlarken

Kendini yetiştirmiş dokunmatik ekranı almak için, makas, beyaz bir kağıt parçası, bir web kamerası cam ile (en ucuz ve en yaygın), kalem, fotoğraf çerçevesi, karton kutu gerekir.

oluşturma işlemi

Beyaz bir kâğıt fotoğraf çerçevesi içine yerleştirilir. karton kutunun dibinde ortasında tam küçük bir delik yapmak. Gelecekte bir web kamerası var eklenecektir. Gazetede mevcut olduğu selüloz, operasyon gizli bir problem, bu yüzden yerine ofis kağıdı mat beyaz akrilik olağan rasyonel kullanımını yarattığını söylemeliyim. o üstüne yerleştirilir kağıt (veya akrilik) beyaz levha, doğrudan bakıyordu ki delik kamerası ayarlayın. Cam kapağı gibi kapanış, bir karton koymak fotoğraf çerçevesi aşağı yüzey. İşte tüm multi-touch hazır. Üzerinde parmak hareket ettirin. İş? Elbette değil. Sonuçta, kurmak ve web kameranızı yapılandırmak zorunda kalacaktır.

Kişiselleştirilebilir dokunmatik ekran

ortaya olmamalıdır kamerası bağlayarak karmaşık bulunmaktadır. Ve çok fonksiyonlu düzgün, sen özel bir yazılıma ihtiyacınız sağlamak için. İnternette aramak ve özel bir program indirebilirsiniz - işletim sisteminiz için sanal bir sürücü. web kamera kontrol programı "Özellikler" sekmesine çalışırken, siyah beyaz modu ayarlayın. Parmağınızın yüzeyi ekrana dokunur yerlerde görünür yalnızca siyah ve beyaz lekeler bırakarak, parlaklık, gama ve kontrast kullanma.

Ben size dvayver henüz aktive indirilen unutmadık umuyoruz. anahtarı aktif hale getirdikten sonra ve «Kullan kamera» «karanlık Parça». Yatay kalibre ve resim ve ayrılık aynıydı içinde parmak hareketi var.

Program düzgün çalışması için doğru bir çalışma alanı belirlemek mümkündür olarak. programı kullanarak, sol üst köşede parmak ayarlayabilir ve kağıt üzerinde bir nokta koydu. dört puan gerisi aynı şeyi ile yüzeye bağlayın. Bunu kalibre edin. Bunu yapmak için, klavyenizdeki "C" harfi girmek ve bize bir bilgisayar monitörü veren noktalarını izleyin. Hazır olduğunuzda, basın ara çubuğu yapımı bir dokunmatik ekranı kullanarak, bir bilgisayarın kontrolünü keyfini sonra tüm sürücülerin aktivasyonunu tutun ve.

Gördüğünüz gibi modern cihazların ilkeleri o kadar karışık değildir. Şimdi dokunmatik ekranı yapmak ve modern bir cihaz evinizde çalışabilir olduğunu biliyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.