Spor ve SağlıkBalık tutma

Nasıl bir olta olmadan bir balık yakalamak için? Bazı kanıtlanmış yolları

Elbette bu, gerekli ve çok sonraları oluşturulan defalarca insanlığın buluşu kendisini haklı - Sonuç olarak, antik mekanlara modern kazı tür çubuklar olarak atalarımızın olmadığını fark ettik. Bununla birlikte, eski avcı sitesinde, arkeologlar bazen balık kemikleri bulabilirsiniz. Sonuç kendisini dayatmaktadır: onlar bol yemeye bir olta olmadan bir balık yakalamak için tam olarak nasıl biliyordu. edelim ve biz çubuklar olmadan en yaygın balıkçılık yöntemlerine dönüş ve aniden bu bilgi doğada geçinmek, yollar kritik bir durumda bize yararlı olur? Buna ek olarak, bir olta olmadan nasıl balık yakalamak için bazı yolları oldukça ilginçtir. Ve onlar Modern balıkçılık başarıyla kullanılabilir.

çukur bir rezervuara bağlı olan

Nasıl bir olta olmadan bir balık yakalamak için? Bazen çubuk-do çok zor olabilir ve eli boş balıkçılık bırakmak için gereklidir. Öngörülebilir uzayda var gölet çorap edilir ve yasaya uygun bolluk içinde yaşayanlar olduğunu biliyorsanız aşağıdaki gibi Ama, o zaman devam edebilirsiniz.

  1. gölet kıyısında Dig değil çok büyük bir delik gösterdi. Onun Hendek suya akmaya başladı kontrolsüz gitmek, su ana gövdesi ile bağlayın. Moat da ona gidebiliriz tahmini üretime yeterince geniş olmalıdır.
  2. Balık, inşaatın fikri üzerine, kendisinin merkez gölden kanala gitmek gerekir ve şu anda bir yarık duvarı (uygun sıradan geçersiz süngü maça).
  3. Ama, balık kanalına gitmek istedi bu sırayla, eyleme teşvik etmek gereklidir. Bu amaçla en farklı yem için, bu menüde ne tür tercih av bağlıdır. göletler iyi sakinlerini çekmek feromon modern yem - tahıl itibaren böcekler, artı için.

Bir olta kolları olmayan bir balık yakalamak nasıl

Manuel - Sen balıkçılık en eski yöntemlerden birini kullanabilirsiniz. İşte balık birçok türün aşırı gürültü ve sert sesler sevmiyorum olarak vahşi, hareketlerinde maksimum çeviklik ve hassasiyet gerek başlar. Bunların hepsinden önemlisi, atalarımız bu yöntemi benimsemiş, çünkü hayvanlar gibi, televizyon iletim bakmaya edinmenizi öneririz.

Bir başka - diz hakkında suya dar sığ nehirlerde gidin. Biz çamurlu suya tekme hareketleri yapıyoruz. En kısa sürede su sütunu olarak, balık göreceksiniz aniden elini tut: Sonra beklemek zorunda. Sen "avı" ve çömelme, kıyıdan da yapabilirsiniz. Ama söylemeliyim, bir olta olmadan nasıl balık yakalamak için bu yöntem en verimli değildir: uzun süre beklemek ve balık bakımı.

, Mızrak pervanesi ve ok

Bu yönden antik avcılar kendi yiyeceklerini avladılar. İlk İçin - Özel ihtiyaçları olan her zamanki biraz farklıdır balıkçılık okları, yay (satın alabilirsiniz ve kendi yapabilirsiniz). Buna ek olarak, bom sen yırtıcı suyun dışına alabilir atıştan sonra hiç olta kravat için gereklidir.

Benzer şekilde primatyvaem iskele veya zıpkın naylon iplik. Sonra - kıyısında bir pusu avını düzenlemek için bir yer arayan. Ama böylece su yüzeyi oldukça net onu inceledi ve bir atış veya atmak yapabiliriz. dikkate değer bir balık, geçmiş yüzmek ne zaman, bir zıpkın atmak veya yay sert bir şut işlemek.

yandan Misina

Nasıl bir olta olmadan denizde balık yakalamak için? Bu şekilde - bir yük ile tek olta ve kancalar - genellikle deniz boğa yakalamak. Steer - iddiasız balık, açgözlü yemler. Bu nedenle, onu yakalamak için, çubuk yardımıyla başvurmak gerek yoktur. Nasıl bir olta olmadan balık tutarsın - deniz boğa, örneğin?

  1. , Hat (monofilament ya da kordon) atın kendisine küçük platin ve bir kanca bağlar. Kancalar, bu arada, birkaç tane olabilir: bazen boğa çok büyük olmasa bile, bu yüzden açgözlülükle 2-3 kanca eşzamanlı küçük balık yakalandı edilebileceğini ısırır.
  2. Yemler kanca yem. rolde o küpler halinde doğranmış aynı boğanın midye veya dilimleri, hareket edebilir.
  3. Daha uygun iskele balık yürütmek için, ancak kıyıdan mümkündür, ancak daha sonra döküm daha güçlü olması gerekiyor. suya ellerle yağmuruna tuttu.
  4. Biraz lokma hissetmek, ormanı sıkılaştırır. parmağa da hattın diğer ucundaki pislik hissetmelidir ki Bullhead hemen ve şiddetle ısırmak.
  5. azaltın ve iskele avlarını çıkar.

Herkese Başarılı balıkçılık!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.