Bilgisayarlarİşletim sistemleri

Netbook'lar için en iyi işletim sistemi

Ne yazık ki, netbook üretimi, bu umut verici bir eğilim son zamanlarda ortaya çıkan tabletlerle rekabet gücü olmadığını aşamalı olarak. En azından, son analitik raporlar ile kanıtlanır. Ancak, insanlar genellikle OS netbook için iyidir merak, laptop, bir "kardeşi" satın almaya zaman vardı. doğru seçim değil sadece tam olarak yüksek teknoloji cihazda tam potansiyel geliştiriciler ifşa etmek değil, aynı zamanda kullanıcıya yazılımı ile verimli çalışmak.

Bir netbook nedir? Belki biri hala aktif her köşe başında ilan sloganını hatırlar: Gelişmekte olan ülkelerde her öğrenciye - laptop! Ayrıca, bu şekilde, önerilen her bir cihazın maliyeti en fazla 100 $ olduğu şekilde bileşenler denge. Böylece daha EeePC olarak bilinen Asus netbook, tarafından yaratılmıştır. Tabii ki, 100 $ planlanan sınır o sağlanmış olsa da, ancak önemli ölçüde cihazın zaten mütevazı yeteneklerini kötüleştirebilir. (Bir netbook için işletim sistemi dahil) Kabul edilebilir yapılandırma $ 200-300 zaten alıcı mal oldu. aşağıdaki gibi, bir dizüstü bilgisayar farklı:

- En son sabit sürücüye flash hafızaya dayalı bir taşıyıcı ile değiştirilir;

- Ekran boyutu en fazla 9 inç (bu modelleri bile 12 "sahiptir" olabilir) olduğu;

- Performans CPU önemli hesaplama gücü gerektiren karmaşık uygulamalar ile rahatça çalışmasına izin vermez;

- tahrik yoktur ve port sayısı asgariye düşürülür;

- yükseltme komponentleri sınırlıdır.

Ancak, bir netbook için işletim sistemi Internet, koşmak ofis uygulamaları ile çalışmayı sağlar - bütün bu işlemcinin çok fazla yük değildir. son model bazı bağlayabilirsiniz yılında ayrık grafik kartı belleği artırmak için, işlemciyi değiştirmek kolaydır. Özellikle Intel Atom görünümünü yeni bir düzeye verimliliği arttırmak olduğunu.

Başka bir deyişle, bir netbook - laptop bir "lite" modeli belirli görevleri çözmek için tasarlanmıştır. İsmi bile kendisi ağ çalışmalarına yönelik cihazlar önerir. küçük boyutlu ve hafif göz önüne alındığında, mini bilgisayar sınıf çok daha rahat seyahat etmektir. Bu duruma göre, bu mini dizüstü için işletim sisteminin bir dizi önerdi. Aralarında o XO-1, Linpus, GOS, Xandros, elbette OS Apple X ve, Microsoft'tan çözümler dikkati çekiyor. Bir netbook için OS bolluğuna rağmen, burada özellikle zengin seçimi gözlenen değildir ve büyük bir kısmı ücretsiz Linux çekirdeği üzerine kuruludur. Uzun bilinen Windows daha donanım bileşenleri üzerinde daha az talepkar diğer eşit fırsatlar bu sistem gözlenmiştir.

netbook'lar çoğu sahipleri Linux Mint tercih - bu tüm önemli görevleri çözmek için izin verir oldukça başarılı bir sistem.

kullanıcı Windows'a alışkın ise, daha kolay olamazdı - Eğer XP yükleyebilirsiniz. Hatta bazen 7 Starter edition kazanın davet, ama yine de daha yüksek talep eder.

Özetle, biz bir netbook için en iyi sistem olduğunu, kullanıcılara uygun olan söyleyebiliriz. Sonuçta, her şeyden önce, cihaz adama yardım gerektiğini, ama vermedi - kendi elektronik asistanlarının "konfor" dert.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.