HobiDikiş

Sanatta know-how - Kağıt heykeller

güzel sanatlar orijinal yönü - Heykel kağıttan yapılmış. yaratıcılık Bu tür bugün çok fazla değil ustalar devreye girer. Ve başarı bu alanda ve tüm birimlerin de elde etti.

Üç boyutlu resim Kalvina Nikolasa

kağıttan yapılmış heykeller şaşırtıcı ve son derece gerçekçi bu eşsiz sanatçı yaptı. 1981 yılında, Calvin Toronto kendi atölyesini açtı. Üç yıl sonra yaratıcılık için vahşi yaşam ve özlem aşkını birleştirmek için çalışıyor, onun ilk denemesini yaptı. Böylece kağıttan heykel doğdu.

Calvin Nicholas konu hayvan portreleri vardı hacimsel resimlerinde, oluşturulması tekniğini icat etti. Birincisi, gelecekteki tesisin bir kağıt sert iskeleti oluşturur. tüyler, kıllar, ölçekler: Sonra heykeltıraş küçük parçalar ekler. Her Devreler ahşap ve metal araç ve aletlerle özel bir doku verir. Nicolas hayvan dünyayı tasvir, neredeyse yüzde yüz gerçekçilik başarır.

Kağıt Piret Kallezena heykeller

Dünyanın her yerinde bugün bu sanatçının ismini biliyorum. O kesim ve katlama bir arada kullanarak, kendi elleriyle kağıttan yapılmış heykeller oluşturur. Bu eserleri anlamıyla A4 tek bir yaprak elde edilen.

Bu inanılmaz kesme sahneleri ve bazı canlı görüntüler. Onun resimlerinde malzemenin kırılganlığı, romantizm heykeller trajedisini vurgular taşıyan ne kadar kısa ömürlü mutluluk, ne kadar kırılgan insan hayatını gösterir, derin bir anlam içerir.

Islak kağıt heykel

Eşler Allen ve Petti Ekman sıradan atıkların bu başyapıtlarından yaratılması için kendi benzersiz yöntemi geliştirdi. Özel olarak obeskislivaetsya Kağıt ve homojen bir kütle haline. malzeme, sıkıştırılmış ve kurutuldu geliştirir silikon kalıp hazırlanması Advance.

Ve burada işin en karmaşık aşamasına ana başlar. Tıbbi bir neşter kullanılarak, sanatçılar heykele şaşırtıcı canlılığına ve doğruluğu veren her ayrıntı, her kırışık ve saç üzerinde çalışıyor.

Ustalardan bir başyapıt yaratılması bir yıldan fazla sürer. Sonuçta, önce hamuru ya da çamurdan bir heykel moda gerekir. Daha sonra kütük döküm için silikon kalıbıdır. Ve öyle - işin sadece hazırlık dönemi.

Tabii ki, en zor - tüm gereksiz kaldırmak hassas hareketler olduğunu. Hatta işin en küçük hata, ne kadar uzun ve zahmetli olması olabilir, önceki tüm iş negate.

Evde kağıttan yapılmış heykeller

Büyük ustaların eserlerinin bakıldığında bu ortak adamın gücü altında değil gibi görünüyor. Ancak, bu mümkün gibi bir şey yapmaya çalışıyoruz. Böylece son derece sanatsal değil ustaca değil ama kalpten dışarı çıkar.

Yani kağıttan bir heykel yapmak nasıl Kendini?

  • Öncelikle yaratmak istiyor hamuru şekilden şekle gerekir.
  • Daha sonra, şablon silikon dolgu tabakaları ile kaplanmıştır. toplam küf kalınlığı en az 3 cm prosedürü iki aşamada gerçekleştirilir olmalıdır. Birinci tabaka dikkatlice bir kalınlık ile doğrudan gelecek formları oluşturur, ikinci kat olan kurutmadan sonra küçük bir girinti ve yarıklarının tüm doldurmak gerekir. Sonra iyice kurumaya şekil vermek gerekir.
  • bu ön kalıp doğru kesilir ve kil uzaklaştırıldıktan sonra.
  • Şimdi doldurulur ve form kağıt hamuru hazırlama.
  • Kurutma işleminden sonra, boş işlenmekte olan ve sert bir bisturi ile çıkarıldı.
  • Gerekirse, heykel boya veya vernik uygulanmış.

hamur için reçete, pek çok vardır. En basit kağıt iyice ıslatılmış ve ezilmiş, sıkılmış, buna küçük elenmiş odun külü ve alçıtaşı ekleyin ve hamur yoğrulur olmasıdır.

Bu kitlenin sadece heykel döküm olamaz, ama kil ve diğer malzemeler ile çalışırken ustaları gibi aynı zamanda, kalıba.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.