Ev ve AileGebelik

Nasıl doğum tarihi biliyoruz?

Bir kadın hamile olduğunu öğrenir sonra, o hemen birçok soru görünür. Bunların önemli bir kısmı gebelik, doğum için hazırlık kursu adamış ve tabii ki, zaman bebek doğar.

Bu kategoride en heyecan verici sorulardan biri - uzun zamandır beklenen olay ne olacak? pek çok şey bu saatten önce halletmek zorunda çünkü Tabii ki, bebeğin doğum için beklemek bilmeniz, anne adayı, gerekli! Bu nedenle, hamile kadınlar ve mutlu ve doğum faydaları okuyan eşlerinin doğum tarihi nasıl anlayacağız sorusuna bir cevap arıyoruz.

imrenilen sayısını belirlemek için birçok farklı yolu vardır. En yaygın Son adet döngüsünün ilk gününün tarihini belirleme yöntemidir.

Nasıl son adet tarihine odaklanan, doğum tarihi biliyoruz

hayır, hatta en nitelikli jinekolog, olamaz kesin olarak teslim tarihini belirlemek Outset. Tüm hesaplamalar yaklaşık değerlerdir ve belirli bir günde, sadece doğumdan sonra kendilerini konuşabilir.

(Yaklaşık) teslim tarihi hesaplayın bile yapabilirsiniz. Bu süreç sadece son adet döneminin başında sorumluydu tam olarak ne zaman, bilmek gerekir, özel becerilerine gerektirmez. Bu sayede, kartınız gebelik doldurarak teslim gününü hesaplamak gerekir jinekologlar da bulunmaktadır.

Negele kullanılan tahmini zaman hesaplama formülü için. Yöntemin esası: ve son adet döneminin ilk gününden itibaren daha da yedi gün eklemek için üç ay çıkarın. Örneğin, son adet döneminin ilk günü 22 Haziran oldu. hesaplamalar gerçekleştirin: Haziran 22, eksi üç ay = 22 Mart (Mayıs 22, Nisan 22, 22 Mart). Şimdi 7 gün, biz Buna göre sayı 29., 29 Mart'ta doğum yaklaşık tarihini olsun eklenir.

Tabloyu Keller kullanabilirsiniz. Tablonun sarı çizgi son adet döneminin ilk gününün tarihini seçmek için, beklenen doğum tarihini isteyecektir mavi görünür.

Ben ultrasonu kullanarak doğum tarihi nasıl anlarım

Bugüne kadar, bu ultrason doğru teslim tahmini zamanını tespit oldukça izin. En doğru veri olarak kabul edilir ABD yapımı gebeliğin 12 haftaya kadar.

Nasıl başka şekillerde doğum tarihini biliyor musunuz

Aynı zamanda ilk yumurtlama tarihine göre belirleyebilir fetal hareketler ve spesifik özellikleri-öncüleri üzerinde.

yumurtlama tarihini bilerek, 280 gün buna eklenerek beklenen doğum tarihini belirlemek mümkündür. doğum tarihi ile tutarsızlık formülü Negele tarafından belirlenen, üç ila beş gün arasında olacaktır. Ancak bu hesaplama yöntemi, sadece bir adet döngüsü kararlı olan kadınlar tarafından kullanılabilir.

İlk cenin hareketlerinin zamana dayalı teslimat beklenen tarih belirlemek için bir yöntem de bulunmaktadır. Gebeliğin 18. hafta - bir durumda ilk defa genellikle 20 hafta ve multiparlarda fetal hareketleri hissetmeye başlar. o ilk fetusun ilk karıştırmaya hissettiğinde bir kadın her zaman tam olarak saptamak çünkü Ama bu, etkili bir yöntem olması pek mümkün değildir.

Doğumdan önce (yaklaşık bir hafta) Sadece birkaç gün içinde kadının uzun zamandır beklenen bir olayın habercileri görünebilir. mide düşürün özgürce nefes almasını sağlar, rahim daha uyarılabilir hale gelir. Doğumdan bir gün önce parlak mukusu görünür (mantar yapraklar), kasılmalar vardır, meme kolostrum duruyor. önemli bir olaydan önce Oh, ve özellikle önemli bir gösterge - Bir servikal durum.

Bazı kadınlar tam olarak planlandığı tarihte yapıldığı gün doğum, bazı - planlanmış tarihten önce, bazı - later. Hamilelik sırasında genel durum ve anne etkiler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.