Haber ve ToplumDoğa

Nerede hindistancevizi büyür? hindistan cevizi, palmiye Tabiat

Birçok kişi sembol ladin dökmeyen tayga diyoruz. Güneşin sembolü, sıcak tropik Hindistan cevizi kabul edilir. beyaz kumlu plajları, mavi gökyüzü, parlak güneş, bazı yerlerde şaşırtıcı derecede temiz, berrak, turkuaz su ve her zaman ... palmiye ağacı bulunan tropikal bir - klasik cennet temsilinde herkes.

Nerede hindistancevizi büyür? Tam olarak bilinmemekle onun hikayesi. Bu ve çok daha fazlası bu makaleyi okuyarak öğrenilebilir.

Egzotik meyve oldukça yaygın kültür onun yetenekli sayesinde yapısına katkıda bulunduğu unutulmamalıdır su geçirmez ve dalgalar aracılığıyla yüzmek ve onların tazeliğini tutarak, bu şekilde uzun mesafe aşmak için kolay.

menşe Tarihçesi

Nerede hindistancevizi büyür? Hikaye bazı kaynaklara göre Hindistan cevizi Malezyalı adalar kökenli, yani gider. Fosilleşmiş meyveler Yeni Zelanda'da bulunmuştur. Ayrıca Hindistan'da 4000 yılı aşkın bir süredir palmiye büyümeye bilinmektedir. Bu nedenle, birçok bilim adamı palmiye bu tip Hint Okyanusu kıyısında kökenli olduğuna inanıyoruz.

Yani, belki de hindistan cevizi doğduğu Güneydoğu Asya, Polinezya, Hindistan, Pasifik Adaları, Hawaii, Güney Florida, Karayipler ve Güney Kaliforniya vardır.

Aslında, ahşap tropik en yaygın ve gerekli olduğunu ve neredeyse bir "hayat ağacı" dır. tüm parçalar insanların yaşamında kullanılan çünkü o, doğru.

Hindistan cevizi palmiye ağacı - bu dinozorların çağında bile büyüyen, dünya çapında en eski ağaçlardan biridir.

büyüyen konum

Nerede hindistancevizleri Ne ülkede büyümek? Bu egzotik meyve bugün vahşi var ve Filipinler, Afrika, Sri Lanka, Güney Amerika, Hindistan, Brezilya, Tayland ve yetiştirilen Hollanda Antilleri. Bu ülkelerin tamamı sıcak tropik iklimlerde oldukça farklıdır.

Onların kültürü gelişmekte olan ülkelerde ağırlıklı olarak yetiştirilir. hindistancevizi yıllık üretim şaşırtıcı. hindistancevizleri açtığı yere her yıl yaklaşık 17 milyar çıldırıyor. Filipinler - dünyanın önde gelen üreticisi. Endonezya, Malezya ve Hindistan - onu ek olarak.

En iyi Palm büyük bir ailenin (yaklaşık 1500) den bilinmektedir Meyve. Orada kullanmak sadece 360 daha yolları vardır ve bunların yarısı pişirme kullanımı ile bağlantılıdır.

Bu bitki çok ekvator olduğunu. Yaygın bu bitki (fındık, meyve, yapay açılış kullanımı) için insan oranı ile ilişkili.

büyüyen koşullar

Nerede hindistancevizi büyür? deniz kıyıları manzaralı Fotoğraflar genellikle güzel egzotik ahşap bir unsurdur. Bitki okyanus Deniz ve k boyunca bulunabilir doğada ve ovalarda, ama çoğunlukla kumlu toprak.

su yüzeyinde - tek yol doğal hindistan cevizi hareket ettirmek için bu şekilde ilişkili bitki. uzak kıyılarına Hareketli, hindistancevizi, başarıyla haline yeni topraklar fethetmek var, mükemmel su geçirmez özelliklere sahiptir. Palmiye kıyıdan aynı büyüyen mesafe, insan faaliyetinin sonucudur.

vahşi Hindistan cevizi palmiye ağacı

hindistancevizi büyümeye Nerede sık ilişkili olduğundan, temiz plajlar vardır. Bu ada cenneti sıcak yumuşak denize dalarak dinlenebilir.

Hindistan cevizi nedir? olgun halde bir sütun gibi tek kovan 30 metre yüksekliğe ulaşabilir. O fancifully birçok meyve ve çeşitli doğa olaylarının ağırlığının etkisi altında eğildi. Crohn hurma uzunluğunda 6 metreye kadar geniş yaprakları surmounted.

Takriben 5 yıl sonra yakında fındık, meyve çekirdeklerinin şeklinde görünür, çiçekli başlar. onlar boyutunu olgun 6 ay büyür, ama tamamen olgun onlar sadece bir yıl sonra bulunmaktadır. Tipik olarak, her yıl palmiye kabaca 25 fetus üretmek ve ideal fındık ve bir dizi 70 adet olabilir.

Genel sağkalım hurma ağacı yaklaşık 90 yıldır, bu yüzden çoğu zaman birçok Aborijin nesillere gıda ve mülkiyet konusunun kaynağıdır.

Hindistan cevizi ekili

kültürde nerede hindistancevizi büyümeye? Birçok tropikal ülkelerde. Neredeyse yapay yetiştirilen hurma meyve 7-9 yaşındaki başlar ve yaklaşık 50 yıldır devam ediyor. Meyve birlikte 20'ye kadar adet gruplar halinde düzenlenmiştir. Tamamen onlar 9-10 ay içinde olgunlaşır. Yılda ağaç başına verim 60-120 meyve olduğunu.

Bu eşsiz tropikal ağaç cinsi Cocos tek üyesi, dünyanın en kullanışlı ağaçların biridir.

Açıklama hindistan cevizi

Hindistan cevizi büyür yerlerde, meyve insanlar ticari salonların raflarda görmek biraz farklı görünüyor. Ceviz, doğal koşullarda çok daha büyüktür.

elyaflı dış kılıf (ekzokarp) somun sonbaharda korur. İç kabuk (endocarp) - gözüne benzer gözenekli bir kabuk 3. (- cevizi suyu şeffaf ve sıvı) Bir yüzey tabakası etli beyaz (kalınlık 12 mm) ve endosperm oluşan bir tohumun içine gelişir biri üç ovüller, yol açar. Burada üretilen Copra görünen yağ, kademeli olarak sütsü emülsiyon haline dönüşür ve sonra gusteya katılaşır.

uygulama

Kapsamlı ahşap ve kullanımı inşası için palmiye yaprakları, meyve - yanı sıra yiyecek. Ancak, birçok kişi için bu, kafana düşen bir darbe hindistancevizi olarak bir palmiye ağacı ölüm olabilir hatta ölüme yol açabilir unutulmamalıdır. yaklaşık 150 kişi meyvelerin düşüşün yıllık cari istatistiklere göre öldürülür. Ortalama olarak, hindistan cevizi ağırlığı yaklaşık 1 kg (bulunan ve 3-kg), ve 1 ton bir kuvvet ile zemin yener. Doğal malzeme daha güzel hindistan cevizi büyür ülkelerin sakinleri var.

üreme

Hindistancevizi fındık çarpar. Evde büyümek için, bir tencerede hazırlanan zemine koymak için yarım meyve olmalıdır. Genellikle genç bitki - Geniş yaprakların esnek demeti. Sonra, daha olgun ağaçlarda gövde görünür. Ancak, evde meyve alma şansı, diyebilirsiniz, (hatta seralarda) sıfırdır.

Evde bir hindistan cevizi büyümek için, bir olgun meyve kullanmalıdır: aşağıdakileri hatırlamak emin olun. Bu önemli bir durumdur.

gözler tabanında yer alır, böylece Hindistan cevizi, kum çok içeren toprağa yerleştirilmelidir, uç yan (hemen hemen yatay konum) ortaya çıktı.

çimlenme sürecini hızlandırmak için, sürekli nemli zemin tutmak gerekir. Sprey ceviz deniz tuzu küçük bir miktar ihtiva eden bir çözüm olabilir dikildi. Bu uygun bir atmosfer (yüksek nem ve sıcaklık) korumak için yardımcı olacaktır Ayrıca, plastik bir torba içinde bir somun ile bir tencereye koyun olabilir.

Hindistan cevizi - normal büyüme için bir ışık en az 12 saat gerektiren bir photophilous bitki. Sadece bir orta sulama dönemi için - Mayıs ve yaz boyunca başlayarak bol sulama haftada 2 kez ve genellikle gerektirir. palmiye ve sığır kuyruğu infüzyonu için muhtemel özel araçlar döller.

Filizler, optimum sıcaklık çimlendirme 24 ° C'dir, ve yetişkin bitkiler - yaklaşık 22 ° C

Tipik olarak, hindistan cevizi aşağıdaki türde kullanarak evde büyümek: Hindistancevizi Veddelya ve minyatür.

kurutulmuş Hindistan cevizi içi

Hindistan cevizi suyu kopra olduğu - endosperm ve bunun dış parça iç kısmıdır. İkinci - ise çeşitli yağlı asitlerin içeriklerine oldukça değerli ürün olup, hindistan cevizi yağı, bir kaynağı. Temelde sağlık ve güzellik amaçlı kullanılmaktadır.

Bu yağlı ikincil endosperm fındık kurutuldu. Hindistan cevizi cilt kaplı beyaz veya sarımsı parçadan oluşmaktadır. kalınlıkları - 6.12 mm. Bir somun% 9 protein,% 6 su,% 16 karbonhidrat ve% 67 yağ içeren bir yenilebilir ürün kurutulmuş hindistan cevizi 500 gram, elde edildi.

o Hindistan cevizi büyür durumlarda, bir anda kopra hasat tropik adaların sakinlerinin neredeyse ana meslektir. (Az ağaç idi) atolls özel hindistancevizi ağaçları dikilmiş. Copra - Uzun güney denizlerinde işlem olmuştur değerli ticari ürün. Ve bugün, bu iş parçası yapan.

En büyük gelirliler kopra Filipinli kabul edilir. büyük şirketler ve çiftçiler olarak Hasat.

Bu onu yüzünden kurutulmuş hindistan cevizi uygunsuz kurutmadan ölümcül bir zehir (Aflatoksin) üretmek kalıpları gelişebilir dikkati çekiyor. Bu en güçlü karsinojen karaciğer hastalığına neden olabilir olduğunu. Gıdalarda Copra yiyemezsin ama satılmaktadır. Bu yağdan elde edilir ve bu zararsız, endüstriyel yöntemlerle elde edilir.

"Arheydzhe" in Hindistan cevizi ağacı

Nerede hindistancevizi büyür? Hindistan cevizi kullanarak oyun öğelerinden biri olarak "Arheydzh" (Kore fantezi multiplayer online oyun). Oyunda Eylem evren (fantezi dünyası) ArcheAge gerçekleşir. Hindistan cevizi burada, hem de başka herhangi bir meyve suyu itibaren yapılabilir. ArcheAge Onların en önemli görev - lake yapısının imalatı deri zırh oluşturmak için gerekli. Ve bu tırnak, satmak veya kendi ekipmanlarını yaratmak için kullanabilir.

Hindistan cevizi kurgusal ülkede yetişir nerede?

  1. batak ovalar.
  2. Yerde, taşları konuşurken.
  3. yarımada şafak.

tüccarlar konsorsiyumundan satın alınamaz bu ağaçlar, bitkiler bir - ArcheAge hindistan cevizi ağacı içinde. Ve oyunun meyveler bazı faydalı iksirler ve en iyi zırh üretmek gerekiyordu.

Son olarak, ürünün şaşırtıcı özellikleri hakkında

plazma "alternatif" olarak yaralı Hindistan cevizi su tedavisinde kullanılan 1941-1945 (Pasifik Savaş) çakışan iki döneminde. Bu, insan kan plazması ile aynıdır oldukça çok yönlü bir araçtır.

Buna ek olarak, tam yağlı süt daha besleyici Bileşiminde hindistancevizi suyu. Hiçbir kolesterol ve daha az yağ vardır. tropik sakinleri her bakımdan, doğal bitki şaşırtıcı yararlı sahiptir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.