ÇirkinlikMobilya

Mutfak için yumuşak bir köşe seçiyoruz

Zaten herkes için uzun süre bir mutfak için güzel bir köşe sipariş etmek zor değil. Mobilya satın almak için sıraya girdiğimiz zamanlar çoktan gitti (geri Sovyet dönemindeydi). Artık üreticilerin kitlesi bu alanda çeşitli çözümler sunmaktadır.

Küçük mutfak

Küçük boyutlu bir mutfağa iyi bir yumuşak köşe seçeceğiz (Sovyet döneminden bu kadar çok şey kaldı). Başlıca avantajı, küçük bir alanı (ideal olarak mutfağa yerleştirilmiş) alır olmasıdır. Kanepelerde bulunabilecek büyük unsurlar bulunmamaktadır. Genellikle bu tür köşelerin genişliği 40 ila 65 cm arasındadır.Bu tür mobilyalar birkaç kişiyi barındırabilir ve normal ovalardan çok daha kullanışlıdır.

Örneğin, sevgililer eşe gelirlerse, mutfaktaki harika zamanları olabilirler, yumuşak bir köşede rahatça oturabilirler (ebatlar izin veriyorsa). Sandalyeler ve tabureler üzerinde uzun süre kalamazsanız, rahatsız oluyor. Kanadın herhangi bir yerinde tıkanmaksızın, küçük oldukları ve düzgün unsurları varsa, kanepeleri mutfakta kullanabilirsiniz. Böyle bir aksesuar, geceleme konaklamalarında (büyük bir akrabalar grubunun gelişinde) kullanılabilir.

Köşe dizaynı

Mutfak için mobilya almadan önce tasarımında karar vermeniz gerekir. Mutfak için yumuşak bir köşe, odanın iç dekorasyonuyla uyumlu olmalıdır. Klasik bir mutfak setiniz varsa ve yeni bir renkle değiştirmek istemiyorsanız (bu bir anı olarak sevimlisiniz), o zaman ağaç unsurlarıyla kanepe seçmek mantıklıdır, renk zaten sizin tarafınızdan veya bir tasarımcının yardımı ile seçilmiştir.

Mutfağın iç kısmında ahşap bileşenler yoksa, köşe ağaçsız olabilir. Deri ile kaplı plastik ve metal elementler kullanılır.

Hazır veya ısmarlama

Mutfak için yumuşak bir köşe bir araya getirilerek satın alınabilir veya ebatınıza göre sipariş edilebilir. Para sorunu akut ise, ilk seçenek tabii ki daha ucuzdur. Bununla birlikte, mutfağınıza sığmayabilir veya iç mekanın diğer unsurlarıyla birleştirilmez.

İkinci seçenek daha çok tercih edilir. Tüm nüansları hesaba katarak, mutfak köşesinin boyutunu ve şeklini (veya bu konuda yardımcı olabilirsiniz) belirlersiniz. İkinci varyantta aksesuarlar seçmek için bir fırsat var (bir kaplama, bir kenar, muhtemelen kolları). Ve hazır çözümlerde böyle bir olasılık yoktur.

Döşeme malzemesi

Mutfaktaki köşeler iyi malzeme ile kaplanmıştır. Bu sebeple bunların çalışma ve görüntüleme dönemlerine bağlıdır. Günümüzde, döşemeler sıklıkla suni deri kullanılıyor. Birkaç avantajı vardır - küçük bir fiyat, neme direnç, farklı renkler seçme olanağı.

Ayrıca kumaş döşeme kullanabilirsiniz. Daha doğal ve düzenli (daha sonraki bir kuru temizleme gerektirirse de). Kumaşın mümkün olduğunca dayanıklı ve güvenilir olması arzu edilir, çünkü üzerine çok fazla zaman harcamak zorunda kalacaksınız. Bugün her türlü kumaşı seçebilirsiniz. Çoğu mağazada albümlerin katalogları vardır.

Mobilya kumaşlarının sınıflandırması - yoğun, hassas, günlük çalışma. Yoğun kullanımı ile seçin.

Mutfak için yumuşak bir köşeye ihtiyacınız varsa, bu önerileri takip edin ve doğru seçeneği seçebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.