SağlıkTıp

Nedenleri: kanda protein artmıştır. Kan biyokimyasal analizi. Toplam protein

Protein kanda yükselmiş ise - bu ne anlama geliyor? Birçok kişi bu soruya ilgileniyor. Ve haklı. Genel olarak, vücudumuzda neler olduğunu bilmek gereklidir. o fonksiyonları protein tarafından gerçekleştirilen olduğunu ayrıntılarıyla anlatmak gereklidir ve dengesini rahatsız olursa ne yapacağını nedeni budur.

Bilmekte fayda var

Kandaki protein içeriği normal olmalıdır ve herhangi bir ihlal meydana arzu edilir. Bu madde bizim için çok önemlidir. Gerçekten de, tam da protein kan pıhtılaşır ve damarları aracılığıyla hareket edebilmektedir çünkü. Buna ek olarak, besinlerin transferinden sorumlu maddedir. Bu yağlar, hormonlar, ve kan damarları içinde hareket eden diğer bileşiklerdir.

Ve bu malzeme vücudun koruyucu bir işlev sunar. Yine - bu pH değerinin stabilitesini destekler. Ve ayrıca tüm bu bir protein damarlarında kan hacmini belirleyen bir. Yani, gördüğünüz gibi, bu bedenlerimiz var olamazdı onsuz bir unsurdur. Eh, şimdi daha ayrıntılı olarak kapsayacak şekilde olmalıdır.

Alarm "çan"

üzerinde analiz gerçekleştirmek için emin olun toplam proteinin bir kişinin belirli hastalıkların şüphesi varsa, kanda. Özel olarak, hastalıkların çeşitli Düşük bağışıklık tepkisi ile ilişkili olabileceğini. Çoğu zaman bulaşıcı hastalık ya da herhangi bir sistemik etkilerin bu türü. Bir diğer bağ dokusu, kanser, anoreksi veya bulimia bir şüphesi varsa testleri yapmaktır. Bir kişinin karaciğeri ya böbrekleri geçirmişse Ayrıca, çoğunlukla, proteinin dengesini bozulur. Termal yanıklar, bu arada da sık sık neden olabilir.

Denge ve oran

Yani, artan ya da olmasın kanda protein belirlemek amacıyla, analiz edilmelidir. Sonuçlar norm saparsanız - o zaman evet, bir ihlal olduğunu. Sözde "kandaki toplam protein" globulin ve albumin oluşur. Bunlardan son karaciğerde üretilir. Globulin lenfositler tarafından üretilir.

Sabah ve aç karnına yapılan analizi. Genel kabul görmüş kural Yaşları 14 yıldan yaklaşık 66-68 g / yetişkinler ve ergenler için L, bir seviye eşdeğer olarak kabul edilir. yıl değil küçük çocuklar, için, orada başka kural olduğunu ve 44-73 g / l'ye eşittir. Yeni yürümeye başlayan çocuklar daha eski (bir ila iki yıl arasında) bakiyesi 56 75 k / l arasında olmalıdır. 2 ila 14 aralıklardan 60 ve 80 g / l kadar olan bir çocuk. Kesinlikle bu genel bilgidir, konuşma ve gereksiz olacağını biliyorum. Diğer her şey doktor analizi sonrası söyledi.

protein eksikliği

Ne olduğunu söylemek Yani önce kanda protein yükselmiş ise, buna değer kısaca vücuttaki bu maddenin eksikliği konusunda bize söylemek. Tipik olarak, bu bir kişi maruz fizyolojik değişiklikler sırasında oluşur. Bu, örneğin, bu tür uzun süreli hareketsiz belirtmektedir. Hipoproteinemi - bu maddenin seviyesinin düşürüldüğü bir durumun isim.

ne zaman bir katı diyet veya açlık vejetaryenler de nadir değildir ve (daha sık) veganlar gibi Genellikle bu, meydana gelir. Uzun vadeli inflamatuvar bağırsak işlemler de neden olabilir. Bu nedenle tüm basitçe proteinlerin sindirilebilirliği en aza indirir. Bir kişinin karaciğer sırayla değilse, o zaman da problem olabilir. Kronik böbrek hastalıkları, yanıklar, kanser, ağır fiziksel efor, zehirlenme - Tüm bu da dengesizliğe neden olabilir. Ve maalesef nadir azaltılmış protein değildir.

Yükselmiş seviyeleri: tiroid hastalığı

Bu konuda ne söyleyebilirsiniz? Eh, kanda bir protein arttığı oldukça nadirdir. Ne anlama geliyor? dengesizlik Bu tür bazı hastalıkların bir göstergesidir. Ve çok ciddi. Protein artan kanda olduğunda Evet, prensipte, bu son derece kritik bir durumdur. Bu ne anlama geliyor - dizildi.

Birinci nedeni - bu bir otoimmün hastalık. Örneğin, bu gibi bir otoimmün tiroidit. Yani tiroid bezinin iltihabıdır. Ne yazık ki, bu hastalık genellikle asemptomatiktir. Sadece tiroid arttırır. metabolizma normaldir sürdürmek için gerekli olan iyot, üretir Ve o, bizim için çok önemlidir. tiroid bezi işe başlarsa bozuk veya onu (genellikle operasyon yürütmek zorunda olan bir sonucu olarak) herhangi bir hastalığın üstesinden - o zaman hayatının geri kalanını sıkı bir diyete uymak zorunda kalır insanlar. Her şey, tuzlu baharatlı, yağlı, kızarmış, haşlanmış. iyot (somon, uskumru, pisi balığı, lahana, domates, persimmons, fasulye, çavdar, yulaf ve t. D.) içerdiğini gıdalar Buharda ve zorunlu. Genel olarak, bu çok ciddi, yani doktorunuza danışın, tiroid bezi ile ilişkili hastalıkların şüphesi varsa o tavsiye edilir.

Bilmen gereken başka ne

Bir kişinin kanındaki protein yükselmiflse, bu mutlaka tiroid bezi olmayabilir. Genellikle, akut ya da kronik enfeksiyonlarının neden olur. Vücuttaki suyun bile sıradan olmaması kan artar bir kişi proteini olan bir durum neden olabilir. burada vücut zararlı maddeler üretir çünkü, tabii ki, en ciddi nedenlerinden biri, habis tümörleri içerir. Proteinler, bu arada da bunlardan biri.

Analiz dengesi bozuldu gösteriyorsa, bir kişinin neden hyperproteinemia olmak için biraz zaman alabilir olabilir ilaçların bazı düşünülmesi çok önemlidir. Bunlar östrojen içeren ilaçlar ve kortikosteroidler sayılabilir. Sonuç yine hayal kırıklığı Ve eğer terapistine yapmak gerekir. Nihai sebebini Orada açıklık getirilecektir. Kandaki protein öngörülen norm olduğu kadar olmalı ve ihlalleri ele alınmalıdır.

Çünkü neyin kandaki protein oranını aşılabilir?

Hastalığın Hakkında önceden söylenmiştir, ama şimdi başka nedenleri hakkında konuşmak istiyorum. Yani, genel olarak, mutlak ve göreli artmaktadır. İlk durumda, plazma proteinlerinin bir artış, ancak kan miktarı aynı kalır. İkinci olarak onun kalınlaşma izler. Ancak her iki durumda da, kanda protein kırık oranı.

göreceli artışın sık kusma veya normal ishal bir sonucu olarak ortaya çıkabilir - bu beden susuz değildir çünkü. Ileus, kolera, akut kanama - tüm bu da bir nedendir. mutlak artış - Bu yukarıda listelenen olmuştur budur. Tüm ciddi hastalıklar. Ve sepsis. Onunla ilgili hiçbir şey söyleniyordu, ancak (kan zehirlenmesi) de gereken yerdir.

Nasıl norm bir denge sağlamak için? Ne yazık ki, bu durumda, bir diyet kurtulmak etmez. Tüm ayrıntılar doktor zorunlu olarak uyulması gereken gerekli ilaçlar ve diyet reçete söyle.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.