Spor ve SağlıkEkipman

Jimnastik halkalar ve kullanımları

Jimnastik halkalar - jimnastik kullanılan sayısız mermilerin biri. erkek artistik jimnastik bölümü ilginç halkaları üzerinde gerçekleştirilen hareketlerdir.

jimnastik halkaları nedir?

Bu spor malzemeleri , özel kablolar üzerinde bir yükseklikte sabitlenen sert bir malzemeden (kalitatif Fin kontrplak veya plastik), yapılan iki halkadan oluşur.

halkalar üzerinde Egzersizler yaz programına giderilen Olimpiyat Oyunları, yanı sıra dünya ve kıta şampiyonasında artistik jimnastik şampiyonasında parçası.

up, hız ve sökün: halkaları üzerinde gerçekleştirilen Egzersizler statik ve dinamik elemanlardan oluşur. egzersizlerin sonunda bir akrobatik bitiriş gerçekleştirdi. Sporcunun kabuğuna bir asansör veren bir asistan ihtiyacı egzersiz başlamadan önce. halkalar sporcu üzerinde egzersizleri yürütmek için fiziksel olarak hazır olması gerekir.

Ayrıca yükün statik unsurlarının uygulanması dinamik daha karmaşık olduğunu belirtmek gerekir. 2 saniye ya da daha fazla kalınırsa statik elemanı sayılır. En ünlü ve karmaşık statik öğeler şunlardır:

  1. "Haç" - jimnastikçi yere yatay düz onun uzattığı elleri asmak zorundadır sırasında egzersiz.
  2. "Hava aracı" - farklı yönlerde ayrılmış cimnastikçiyi kol ve vücut paralel halkalar olmalıdır elemanı.
  3. "Ters düzlem" - denge, yanlara doğru kollar, tavana göbek, geri yere dönük olup, burada gövde halkaları ile, yatay bir düzlemde olmalıdır ki burada.

Yargıçlar karmaşıklığı değil, aynı zamanda uygulama elemanlarının saflığını ve üretilen bitiriş kalitesinin, sadece değerlendirir.

halkalar üzerinde taşınan grubun Yapısal unsurlar:

1. Primer elemanları: ileri ve geri, kompleks çift hızlı öne doğru büyük bir hacim ve geriye doğru, ve diğerleri sökün.

handstand 2. Primer elemanlarının (yaklaşık 2 saniye tutulmalıdır) up geri inme ve devri içinde bir amut, yüksek hız ileri veya geri.

3. Mahovye statik elemanı sona elemanlar: çapraz yüksek açılı yatay destekler.

4. Dinamik ve statik yük taşıyıcı elemanlar: Yatay Visy, köşeler, yatay durur, haç, hem de güç kaldırma ve indirme.

olmayan kişiler tarafından Mermi faydaları

Jimnastik halkalar - dost spor ve kabuk oyun, spor salonunda olabilir egzersizleri yapmak spor alanında ve evde. Eğer oyun alanında onunla spor yüzüğü alabilir ve bir egzersiz sonunda kaldırmak ve yanınızda montaj kolay teşekkürler.

Fin kontrplak veya tutturmalı plastik jimnastik halkalar "Sportmaster" teller veya naylon kordonlar anlamına gelir.

kabuğunu kullanmak için, bir jimnastikçi olmak gerekmez. Şimdi soru çekiyor veya jimnastik halkaları kullanılarak çözümlenmiş sıkma. Eğer gereken tek şey yapmak - arzu.

Jimnastik halkalar kullanılır ve çocukların edilebilir. Bazı temel egzersizler çocuğunuzun istemi kendi doğru uygulanmasında yardım sağlamak. jimnastik halkaları, ahşap veya plastik gibi bir mermi ile Sınıflar, kasların güçlendirilmesi için yararlıdır.

Yukarıda göre size formunu korumak için en büyük fırsatları elde jimnastik halkalarının edinimi için en düşük maliyetle sonucuna varabiliriz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.