SeyahatYol tarifi

Ratmanova Adası - önemli bir coğrafi özelliği

Ratmanova Island Rusya Federasyonu'nun en doğu noktasıdır. Dokuz kilometre uzunluğunda olan ve genişliği, beş - Bu düzensiz şekli ile karakterize edilmektedir. Adanın alanı - yaklaşık on kilometre kare. Aslında, bu büyük kaya, düz bir üst kısma sahip olan.

Bugünün başlığı ile uzun yol

Ada Ratmanova hep o adı olmadı. 1728 yılında Büyük Diomede adlı (ve dört kilometre "küçük kardeşi" oldu. - şimdi Kruzenshtern hakkında çok az Diomede adası,) oldu. Bu fikir bir gezgin geldi Vitus Bering ilk Aziz Diomede gününde bu tesise geldi. Sadece yakalamak ada olduğunu ve ondan önce onun adı! iki binden fazla yıl bunu yaşadığı Eskimolar, ona "su ile çevrili" anlamına Imaklik, aradı.

Ratmanova olarak edinilen adanın bugünkü ismini izler. 1816 yılında Otto Kotzebue - ünlü kaşif - araştırıyordum Bering Boğazı. O yanlışlıkla Diomede takımadadaki adaların sayısını saydık. Harita üzerinde Ratmanova Adası 1732 ile kutlandı Ancak Kotzebue alanı açılmış olduğuna karar verdi. Onun meslektaşı, birkaç yıl önce gerçekleştirilen - Sailor ona Makar Ratmanova adını verdi dünya turu. Hatta adanın bir hata keşfinden sonra adı değişmez.

kabartma özellikleri

Adanın şekli ile karşılaştırılabilir bir beşik çatı. Kuzey Yamacı - Mümkün olduğunca geniş ve düz. güneyden kuzeye, ortada adayı bükme sanki nehir akar. güney yamacı üzerinde kalıntıları çok daha fazla, bankalar dik ve yüksek, dik kuzey. SAHA özgü arayüz küçük bir aralık olan ışınların. En yüksek noktası - Dağı çatı denir.

Ratmanova Ada arasında önemli bir coğrafi konuma sahiptir Kuzey Amerika Arktik ve Kuzey - ve Asya, hem de iki okyanuslar. dikkatle yerel deniz yaşamı ve kuş göç hareketini izleme, geniş alana dikkate almak mümkündür beri.

ilk sakinleri

Eskimolar inupik - Daha önce, ada cesur denizciler tarafından iskan edildi. Bunlar Asya ve Amerikan Eskimolar ile takas ticaret yapan edildi. adanın yerel sakinleri Kuzey Bering Denizi'nde meydana gelen olayların merkez üssü idi. Onlar komşu kıtalar geleneklerine dayanan, kendi kültürlerini oluşturdu. 1948 yılında adanın tüm sakinleri taşımak zorunda kaldılar. nedeni Sovyetler Birliği ve ABD arasındaki Soğuk Savaş oldu.

Şu anki durum

Şimdi ada Rusya Federasyonu'nun bir sınır olduğunu. hakkında yakındaki bir günü. Kruzenshtern köy altı yüz kişilik bir nüfusa sahiptir. Bu nesnelerin Arasında Rus-ABD sınırını yanı sıra Uluslararası Tarih Çizgisi çalışır.

Bkz bizzat adayı açıklanan, herkes yapabilir. Bu sadece ulusal öneme sahip bir nesnedir. üç yüz gün bir yıl, o kalın sis tarafından kucakladı olması. Sadece alma izni Kuzeydoğu Bölgesel Sınır Kontrolü, adanın Ratmanova ziyaret edebilirsiniz. Pictran tüm izin verilir. Ancak, sitede kaldıkları size çok sayıda gösterim getirecek ve bellekte uzun kalır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.