MaliPara

Neden ruble daha pahalı Grivnası - başlıca nedenleri

sorusuna neden Grivnası pahalı ruble ilgilenen kişiler. Ülke yakındadır gibi görünüyor. Birçok kişi düşünün Rusya çok gelişmiş devlet ekonomik terimler. Ama sonra Grivnası güçlü para birimi olmasının sebebi nedir? Bu soru oldukça karmaşıktır. tek bir görüştür. Bu nedenle, bu makale bilinen tarihi ve ekonomik verilere dayalı sadece varsayımsal bir karaktere sahiptir. Onlara anlayalım.

yaşayan ekonominin Tek bir ders

Biz birçok ülkenin deneyimini analiz Genel olarak, önemli bir sonuca varmak mümkündür. ekonomik gelişme seviyesi daima kur ile ilişkili değildir. Örneğin, en azından Belarus alır. Öyle hayat açısından neredeyse birinci sırayı işgal edilmiş eski Sovyet uzay ülkeler arasındadır. Neden böyle bir başarı bu ülkenin? Sonra Belarus rublesi çok zayıf bir para birimi -. Ama bu ülke en yüksek yaşam standardı mı?

Bir ülke ihracata yönelik - Beyaz Rusya gerçeği. Yani satılan yurtdışında malların sayısı ülkenin başarısına bağlıdır olduğunu. Biz Rusya ve Ukrayna düşünüyorsanız, aşağıdaki sonuçlara varabiliriz. Rusya başta petrol ihraç ediyor. Ve ekonomisinin bütün işleme ürünlerine bağlıdır. Bu petrol fiyatları ekonomiyi kendine bağımlı hale getirir. O zaman neden Grivnası pahalı ruble?

As için Ukrayna, sonra bu ülkenin dışa aktarılan çok küçük bir payı mallar. Yani gelecekte bu savunmasız kılan. Bu azalmaktadır artık neredeyse 20 yaşında için (Grivnası 1996 yılında tanıtılan) ders Grivnası, üzerinde olumlu bir etkisi olamaz her durumda olduğunu. Ilk ders oldu 1,76 Grivnası için dolar. Ve şimdi - 24 Grivnası. Böylece, para biraz on kattan fazla düştü. Ama neden Grivnası pahalı ruble şimdiye kadar?

Grivnası maliyet nedenleri

Bir bu para krizi korkunç olmadığını hissederek. içler acısı duruma rağmen Grivnası yeterince güçlü para birimi olmaya devam etti. Için yılda sonra kriz 2014 (en aynı zaman gül ve rublesi) fiyatları orantısız para artmış. Aynı zamanda pek çok şeyi ifade eder. Ama neden Grivnası pahalı ruble?

  • Tarihsel sebep. Ukrayna'da olduğu gibi Rusya'da, bu büyüklükte ve başarı seviyesinin hiçbir para reformu yoktu. Bu nedenle, Grivnası genç para birimidir.
  • Siyasi nedenler. yetkililer yapay kur tutmak için mümkün olan her şeyi yapıyoruz. Sonuç olarak, Grivnası gerçek değeri Ukrayna Ulusal Bankası tarafından açıklanan çok daha azdır. Özellikle eğer ülkenin dış borcunu büyüyen dikkat edin.
  • Bu para halkın güvenini seviyesi. O da tabii üzerinde bir etkisi vardır çıkıyor. sırasında rağmen 2008 yılındaki krizi ve 2014-15 güvenine düştü, Ruslar hala daha yüksektir. Son rublesi hep "ahşap" olarak adlandırılan edilmişse, Grivnası güven içinde bir damla halinde nispeten son zamanlarda başladı. Ve bu etkiler ne tür para içinde dolaşımı.

Yani neden Grivnası is daha pahalı rublesi. Ama üzücü bir eğilim dikkat etmek önemlidir. Yine de, Ukrayna para birimi rublenin çok daha hızlı değer kaybeder. Böylece her zaman enflasyonun sadece artacağı varsayımı yapabilir ve yakında Grivnası daha da amortismana tabi tutulacaktır.

rublenin düşmesinden nedenleri

ruble'nin basit durumunda. Böyle sebeplerden de 2014 ruble krizinin düşüşü sırasında çarpıyordu:

  • Yaptırımlar. Bir o yaptırımlar ülke huzursuz söyleyebiliriz. Ama bu faktör gerçekten çok anlamlı. Küresel ekonomi giderek küreselleşmeyi geçiyor. Yani, herhangi bir ülkede eğer olursa olsun o yaptırımlar neler yaşadığını, bu kesiliyor ve dünyadan izole. Ve yararlı ekonomik bağların yoksun. makrosotsiumom durum söz konusu olduğunda, bir mikro toplum olarak aynıdır. herhangi bir büyük sosyal grup, dünya topluluğunun ayrıldığı takdirde, aynı biter, bireyin de-sosyalizasyon sürecinin sonuçları (şirketin kaybı). Hatta perdition mahkum bireysel sürüsü veya sürünün olmadan hayvan dünyasında.
  • Daha ucuz yağ. Rusya petrol en büyük ihracatçılarından biri olduğu için, onun amortisman devletin gelirini azaltır. Sonuç olarak, hazine boşaltılır ve para düşer.

Ancak, ruble daha yavaş değer kaybetmesi Ukrayna para birimi. Ayrıca anlamak önemlidir.

rublenin bugün karşı Hryvnia

3: Şu anda, moloz karşı Grivnası yaklaşık oranı 1'dir. Böylece, 30 ruble için, on Grivnası satın alabilirsiniz. Bu durumda, ürün fiyatlarında fark yoktur. Rusya'da Ekmek (biraz daha ucuz olabilir) 1 kg başına yaklaşık 40 ruble maliyeti ve Ukrayna'da - 20 (yukarıdaki fiyatlarındaki). Böylece, komşu ülkede fiyatların Rusya'da göre biraz daha azdır. emtia hala bağımlı rağmen. Ama bildiğim kadarıyla gıda üretimi olarak, bu doğrudur.

bulgular

Bu nedenle, bir gerçeği anlamamız gerekir: sadece alıp üç fiyatını bölemezsiniz. Örneğin, Ukrayna Grivnası bira 0,5 litre başına 10-12 mal olur. Şimdi sadece üçe bu rakamı çarpın. Ne olacak? Bir yerde 30 ruble civarında. Ve ne kadar bira Rusya'da maliyetleri? Gördüğünüz gibi, Ukrayna gıda ürünlerinde aslında ucuzdur. Ve dolar onunla ilgisi yok. Genel olarak, neden Ukrayna Grivnası daha pahalı ruble daha anlıyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.