MaliPara

Dünya döviz piyasası: prensipler arasında

döviz piyasasındaki alım ve satım yoluyla Döviz. Kendi başına, döviz piyasası işlem para birimleri için gerekli sosyo-ekonomik ve organizasyonel yönlerini nuzhye sağlayan bir sistemdir. Dünya döviz piyasası - bu, mevcut katılımcıların çok sayıda sürekli olduğu anlamına gelir, öncelikle rekabetçi bir pazar. Buna karşılık, tüccarlar nedeniyle yapmak para alışverişi, biz ithalatçı ve mal ihracatçılar arasındaki ekonomik ilişkilerin bahsediyoruz piyasada kur farkları alışverişinde. Onlar da birincil olarak bilinir pazarın konularda ve temel kaynağının oluşumu ve onların sorumluluğundadır talep ediyoruz.

yukarıda belirtilen tüccarlar ile ilgili olarak, bir meta, para birimi olarak kabul edilir ve kazanç sağlamayı ticaret para taşırlar. O büyük ölçüde bu faaliyettir Modern döviz piyasası karakterize olduğunu belirtmek gerekir. Şimdi 9 10 esnaf dışarı - bu süre pazarın nispeten küçük boyutu için ticaret hesabına aynı anda, oranlarındaki farklılığa kazanç amacıyla alım ve satışı.

Dünya döviz piyasasının sınıflandırmasına göre bir çok düzeyli çağrılabilir. Bu, ulusal, bölgesel ve uluslararası pazarlarda oluşan demektir. ulusal düzeyde, Bankacılık sistemi olan işlemleri gerçekleştirmek için gelir. Bölgesel döviz piyasası - alış olma ve döviz ve yerel para satan bir yer. Üç ana pazar kıta böyle olup Avrupa, Asya ve Amerika temsil eder. Her biri çeşitli finans merkezleri vardır. Günlük olarak işlem hacmi milyarlarca dolar yüzlerce tutarlar. Bölgesel Üstü - uluslararası pazarda, aslında, bu onların toplamıdır. Para yüzünden sürekli alıntılar değişiklikler nedeniyle, pazarlar arasında hareket ediyor - uluslararası düzeyde bir sonucu her zaman denge korunur olarak.

Dünya döviz piyasasında faaliyet anahtar kavramlardan birisi, konvertibilite olduğunu. para serbestçe çevrilebilen kısmen dönüştürülebilir, ya da dönüştürülebilir olabilir. Daha iyi puanı, daha popüler farklı düzeylerde para piyasaları olduğunu. Bugüne kadar, döviz o kadar değil - dolar, Euro, İsviçre Frangı, İngiliz Sterlini, Japon yeni ve diğer bazı para birimleri. Özellikle, liderlik konumlarında yakında olabilir Çin Yuanı, ancak şu ana kadar bu çünkü belirli bir olmuyor kur politikası Çin'in - para birimi yapay tahkimatı tarafından kısıtlanmış.

SLE sadece özgürce her düzeyde piyasada işlem görmeyen, fakat değerli metallerin yanı sıra, birçok ülkede yedek olarak hareket de olduğu. Para kısmen dönüştürülürse, nadiren bölgesel pazarın ötesine geçer. Rus Rublesi böyle para örnekleri olarak verilebilir. sadece belirli bir ülke içinde olmayan konvertibl paralar çeşitli nedenlerle kullanılabilir. Bugüne kadar en çarpıcı örneklerinden biri - Kuzey Kore kazandı. ekonominin kapalı yapısı küresel döviz piyasası ödeme aracı olarak kazandı düşünmediğini gerçeğine yol açar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.