KanunDevlet ve hukuk

Neden onarım listesi

sonsuza dek böyle bir nesne, cihaz veya malzeme yoktur. Hepsi er ya da geç hasar farklı bir tür almak ya başarısız olur. Eski geri yüklemek için öncelikle kusur özelliklerini belirleme ve daha sonra bunu düzeltmek için nasıl anlamaya gerektirir.

bir onarım listesi nedir

Hayatta İnsanlar genelde satın alma veya malın kullanım sürecinde bulunan çeşitli aksaklıklardan, kusurları, kusurlar, frank evlilik, uğraşmak zorunda. düzeltmek için belirlenen eksiklikler rekonstrüksiyon (onarım) İşle ilgili faaliyetler belirli bir grup yürütmek gerekiyor. Bu amaçlar, bir özel belge idi için "onarım listesi" olarak adlandırılan. Bu önceden hesaplamak ve hesaba orijinal görünüm ve özelliklerinin maddi değerlerini vermesini onarım için harcanan gerekecektir maliyetleri almasına izin veriyor.

Bir üretim ortamında, bu tür faaliyetlerin kasıtlı yürütülmektedir. Daha sonra onarım iş miktarını değerlendirmek için olacak Komisyon tarafından atanan birey, bir ön sipariş verin. Bu temsilciler arasından içermelidir:

  • muhasebe;
  • ekipman birimleri;
  • Hizmet düzenleme ve onarım.

Bir görsel inceleme sonrasında derlenen Hasar raporu. Bu üç temel sorulara cevap olacak bilgileri içermelidir:

1) kontrol nesnesinin belirlenmesi. o şirket bilançosu üzerindeki tüm nesneler hakkında tam bilgi kimin onun kadar bu ağırlıklı olarak muhasebeci ifade eder.

2) Sorun Giderme ve nedenlerinin belirlenmesi. İşte onun kelime servis teknisyenine söylemeliyim.

3) Tüm Liste işin türlerini nesne (düğüm) sağlığını geri yapılmalıdır. Bu bilgiler onarım sitesi işçisi sağlayacaktır.

bilgi oluşturulan onarım listesinde dayanarak. Bu belge kesinlikle örnek düzenlenir etmez. Her bir kuruluş bağımsız olarak bir formu geliştirir ve bireysel düzeni sağlar. Bitmiş belge komisyonu tüm üyeleri tarafından imzalanır ve yönetmen veya tesis yöneten idare, yetkili kişi ya tarafından onaylanmış olması gerekir. Gelecekte, kusurlu levha onarım ve restorasyon çalışmaları için tahminler üretmek için kullanılır.

Eğer Motorlu taşıtlar tamir etmek istiyorsanız

Birçok işletme bilanço araçlarda var. Hepsi eninde sonunda yıkmak ve onarım gerekir. karmaşıklığı ve seçkin akım, ortalama ve büyük sıklığına bağlı olarak onarımlar. Tüm işletmenin sırasına göre önceden var olan bir plan temelinde yürütülmektedir.

Uzmanlar bir bütün ve tek tek bileşenleri ve grubu olarak her aracın incelemesi yapılması. Ardından uygulamanız gerekir restorasyon çalışmaları her türlü listeler ve bu faaliyetler için gerekli nakit kaynakları sayar araba, onarımı için onarım liste hazırladık. Normalde taşıma hizmeti özel bir kuruluş tarafından yapılır. tarafından sağlanan hizmetleri kullanarak hem kendilerinin hem de diğer şirketlerin gerçekleştirebilir şirketin çalışmalarını onarın. Her profil ve niteliklerin devlet iş ve varlığı karmaşıklığına bağlıdır.

Onarım tarafında gerçekleştirildiği takdirde, yüklenici dikkate bütün hataları alarak bir tahmindir ve restorasyon toplam maliyetini hesaplar. Sonra işletmenin temsilcileri daha erken meydana tespit kusurların belgede, bunu harmanlamak. kağıtları anlamlı farklılık bulduysanız şirketten temsilci hocasıyla adına durumunu açıklığa kavuşturmak için bir not yazmak zorunda kalacaktır.

Eğer genel onarım listesini gerekiyor mu

Bazı kusurlu tabakanın hazırlanması için gerek yoktur inanıyoruz. Bu tamamen doğru değildir. Gerçekten de, sadece bir uzman tam sağlayacaktır mevcut oranlara göre profesyonel ve taahhüt şirketi istenilen performans seviyesinde onarım ve nesnenin restorasyonunu gerçekleştirebilir maliyetlendirme. Fakat her eylem onayı gerekiyor. O zamanlar harcama yapılması planlanan haklı edecek bir ara belgedir - O onarım liste çıkıyor.

Başka bir deyişle, bu kağıt muhtemel maliyetlerin atıf belirli bir hesap için iddia sağlayacaktır. Bu bilançolar ve vergi hesaplamaları hazırlanmasında özellikle önemlidir. hepsi aynı belge eksikliklerin olması gerektiğini başka bir nedeni yoktur. Bu bilgilerin durumu analiz sağlayacaktır. Bu nasıl düzeltilir herhangi bir sebeple ve ne kadara mal olacak için nesneye, ne başa bir fırsat sağlayacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.