Haber ve ToplumDoğa

Grifola Frondosa: tanımı ve tıbbi özellikleri

Grifola Frondosa (aksi mantar RAM) kav büyük türlerinden biridir - şaşırtıcı nesneler Britanya kuru ağaçlar, eski kütükleri, yan bacaklar veya meyve gövdesi sabitleyen mantar. gür ekleme RDB'sine ağırlığı 1 metrelik bir çapa 20 kg ulaşabilir. Grifola Frondosa avantajları sadece 8-10 gün ulaşabileceği bir mantarın 10 kilogram yüksek büyüme hızı bulunur. O solucan ve böcekleri yemedi.

Açıklama Grifola Frondosa

Grifola Frondosa bulunursa (fotoğrafın aşağıya bakınız.) Çoğu zaman, her yıl; En sık neredeyse Eylül sonunda, bu nedenle bu mantar sınırlıdır toplamak için zamana kadar Ağustos ayı ortalarında döneminde kütükleri Lindens, akçaağaç, kayın, kestane, meşe üzerinde. bacak çok sayıda etli, biçimsiz, dalgalı, küçük (çapı yaklaşık 3-6 cm) şapka, kama şeklindeki daralma olabilir mantarın ram bilgi. üst parça ve alt yan bacak sporlu melkotrubchatym kaplanmış tabaka kapaklar; Dış yüzeyin rengi, aydınlık derecesine bağlı olarak pembe-gri tonları gri-yeşil arasında değişir. Merkez güdük kalın ve kısa. Kurutma veya grimsi krem üzerine düz İkincil ayak. Et hoş, kalıcı, zengin mantar lezzet ve belirli çatlak tadı ile, beyaz, kırılgandır.

yemek masasında Mantar çubuğu

seyrek ziyaretçiler - yemek masasında Grifola Frondosa (mantar-ram) At. sadece uygun genç, henüz karanlık mantar kullanmak için; yetişkin örneklerde - acı ve lifli, tat kaydedilmez. mantarın şahmerdan ham formda yiyecek almak tavsiye edilmez - ısıl işlem (kaynatma, ya da ızgara) usulünün gerçekleştirilmesi zorunludur. Çoğu durumda, bir Grifola Frondosa pişirme ek bir bileşen olarak kullanılan ve mantı için çorbalar ve soslarda bileşeni, aynı zamanda mükemmel dolgu olmaktadır; ayrı bir kapta orijinal bu mantar. et ve balık, salata Sos kullanılan baharat hazırlanması için, mantarın şahmerdan kurutuldu ve bir toz halinde öğütülür gerektirir. Donmuş Grifola Frondosa kaliteli taze mantar çok yakındır.

toplama özellikleri

grifoly toplamak için, ağaç ya toprak yüzeyi Sporocarp kesmek istediğiniz büyük bir keskin bir bıçak kullanarak öneriyoruz. Sadece dikkatli elleçleme Grifola Frondosa mantar ile yeterli besin ve çevre şartları büyüme için yerleştirilmiş olacaktır birikmiş ağacında ana kadar bu yerde bir kaç yıl sonra büyüyecek. ormanda büyümek, mantar sıklıkla düşen yapraklar, ince dallar ve şapkalar kıvrımları diğer enkaz biriktirir, bu yüzden iş parçası yabancı nesnelerden teslim etmek dikkatle gereklidir.

Mantar Grifola Frondosa: tıbbi özellikleri

Mantar çubuğu Bileşiminde vitaminler, mineraller, eser elementler ve değerli amino asitler vücut için yararlı olan bir çok sayıda içerir. Geleneksel ilaç uzun başarılı bir migren baş ağrısı, yorgunluk, kronik yorgunluk, cilt hastalıkları ve hatta tüberküloz tedavisinde kullanılan bakterisidal özellikleri, takdir etmiştir. Grifola Frondosa bir bütün olarak, bağışıklık sistemini, kardiyovasküler sistem, toksinler boşaltım güçlendirilmesine katkıda geliştirmek ve etkin antiparazitik araçlardır merhemler, tentürler, özü ve decoctions hazırlanması için kullanılmıştır. göre merhemler mantarlar , cilde faydalı olan gözenekleri temizlemek, kayganlık ve esneklik verir, kan dolaşımını artırır.

kansere karşı mantarın şahmerdan

Modern tıbbın Maitake onkolojik hastalıkların tedavisinde (aksi Grifola Frondosa olarak da bilinir) mantar gibi kemoterapi ve radyasyon terapisinin yan etkilerini hafifleten kullanır. Bu arada, adı Japon araçlarında "Maitake" "mantar dans"; insanlar o kadar şanslı ve sevinçle dans hissetti buluyorlar.

Yapılan araştırmalara göre, Grifola Frondosa, antikanser aktiviteye sahiptir kanser hücrelerinin büyümesini engeller ve habis sağlıklı hücreleri korur. tahrip hücreler, bakteriler ve diğer kalıntıları: emici ve vücut parçacıklarına habis ve zararlı dahil olmak üzere yabancı sindirerek edebilen hücrelere - çalışma prensibi makrofajların büyümesini teşvik etmektir.

Genellikle vücuttaki makrofajlar nedeniyle çevre koşulları, stres, sağlıksız yaşam tarzıyla bir rüya durumdadır. Grifola Frondosa bunları etkinleştirmek için büyük bir uyarıcıdır: makrofajlar uyanmak ve hemen çeşitli hastalıklar ve hastalık kendisinin patojenlere karşı mücadelede geliyor. Maitake bazlı toz% 80'den fazla metastazının önlenmesi, ana gıda ek olarak kullanılır.

Ayrıca Grifola Frondosa başarılı bir şekilde, yüksek kan basıncı ve vücut ağırlığı kontrol düşürücü kronik yorgunluk gidermek ve zaman aşırı azaltmak için, hepatit, diyabet, saman nezlesi, yüksek kolesterol düzeylerinin kullanılan.

kontrendikasyonlar

mantarın şahmerdan pratik zararsızdır. o kitin bir sürü içerdiğinden aşırı yeme, mide neden olabilir. yenmez kabul birçok mantar toplayıcılar arasında. mantarlar emme eğilimi ve havayı kirleten mevcut biriktikçe, böylece onun yakındaki şehirler endüstriyel tesisler, yoğun bir otoyol toplamak için gerekli değildir. Biz Grifola Frondosa hamile kadınlar ve çünkü mantarın güvenliğine ilişkin bilgi eksikliğinin emziren annelerde dayanan ilaçların kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.